FIV 134

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Anto , mult succes la bb leu. Super gasca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Moni!Tu nu ai hotarat nimic?Hai ca este timp si pt. o saptamana de concediu pana atunci!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Am venit si eu de la punctie si nu indraznesc sa ma bucur prea tare inca.Rezultatul 6 ovocite .Dr zicea ca sunt micuti , nu imaturi dar un pic micuti.Apoi am aflat ca 2 dintre ei nu corespund (mi-au explicat din ce cauza dar ...)asa ca am ramas cu 4 in care imi pun speranta si increderea si despre care aflu maine vesti.Fac ICSI.
Fetelor vreau sa va spun ca a fost super bine interventia ,mult mai bine decat m-am asteptat , nu ma doare nimic (inca) nu am vomat si nici macar stari de voma nu am avut , toata lumea este super atenta si super draguta cu tine iar curatenia este EXEMPLARA.Eu personal pana astazi nu am mai vazut un spital in care curatenia sa fie la ea acasa ca aici.Am stat intr-un pat cu o lenjerie impecabila si nu exagerez deloc,duna era alba ca laptele iar camasa pe care am luat-o pe mine la interventie puteam sa jur ca este nou nouta.Sunt foarte impresionata , conditiile sunt de cea mai inalta clasa.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Am revenit si eu printre voi, caci pana acum nu am avut vesti, deci nu am ocupat spatiul degeaba.
Am luat rezultatele de la hormonale z3, dupa 14 zile , LFH, Progesteron, Estdiol cica erau in limite (mi le-a citit o tipa care mi le-a luat), dar stupoare FSH 30,1. Nu am auzit de asa valoare si pana mai pe la inceputul anului cand tot il controlam ce e drept pe la alte clinici sauy laboratoare era chiar in limite normale. Nu stiu ce sa mai crez: ori l-au gresit, chiar asa de mare sa fie si nu stiu care ar fi cauza. Eu eram intre AC si pana sa incep o noua folie am bagat neste analize asa de plictiseala. Pana sa poci sa le mai repet ar mai fi fo 10 zile, da' tot dupa AC sunt ca asta ar fi a 3-a luna.....Si oricum, pe 24 ma duc la Prof ca sa imi dea tratamentul miraculos de stimulare. Parca nu l-as baga si pe el in ceata cu asa anomalii....
Parerea lui Rami73o stiu deja si pup fata care are atata optimism in ea. De fapt, cred ca este mai important pentru noi este sa ne impacam fiecare cu soarta ei pana la urma, dar sa facem totul pana la capat. Voi fetele mai tinere nu va lasati ca aveti timp destul inainte si nu va panicati din cauza asta. Eu sunt mai baba si de asta ma panichez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Luck multa bafta in continuare,sa ne anunti ca ai 4 embrioni de grad A. si la final un beta pozitiv

Kitta nu te stresa nici tu pt virsta,esti tinerica...pe aici,prin italia femeile fac copii si la 45 ani si se pare ca nu sint considerate deloc batrine...cit despre rez fsh-ului nu cred ca e real,dar am inteles ca curind se va face la un lab.in bucuresti INHIBINA B,care iti arata cu precizie rezerva ovariana,iti doresc tot ce imi doresc si mie...

....eu inca astept intirziatul CM,intre timp injectii cu suprefact in plus...

Numai bine tuturor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Luck, e bine. Ai 4 posibili copilasi. Sa dea DD sa fie bine pana la capat.
Liliana, tu astepti CM si la mine a venit cu 2 zile mai repede fara sa-l astept. Cred ca a vrut sa ma surprinda si a reusit. Dar daca fac o medie cu luna trecuta cand a venit la 31 zile eu zic ca tot e bine ca e de 28,5 zile.
Kitta, bine ca te-am vazut in poze caci altfel ramaneam cu o imagine despre tine cum ca ai fi bruneta cu parul scurt . Nu pot sa-mi dau seama ce e cu valoarea aceea de fsh.
Anto, inca nu stiu nimic. Deocamdata ma concentrez pe concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Fetelor,astazi am fost la control si s-a dat startul la tratament.M-a luat prin surprindere,chiar nu ma asteptam sa incep atat de repede.Maine dimineata incep sa ma injectez cu 0,5ml suprefact si mai iau o saptamana si niste pastile Primolut(cate 2/zi).Eu fac doar inhibare(asa cred),pentru ca mai am 5 puiuti la congelator.Mi-a spus ca ar vrea sa-mi puna 2 in cazul in care rezista ambii la decongelare.

Asa incat,Kora,te rog trece-ma si pe mine pe listuta de sept-oct

Am intrebat-o pe doctorita cat am avut endometrul data trecuta si mi-a zis ca a fost de 11....este bine??

Luck iti tin pumnii sa ai embrionasi frumosi si peste 9 luni sa fii mamica!

Nusy,imi pare rau ca nu ne putem tine de manuta asa acum am zis,dar voi fi aici pentru tine cu incurajari si sustinere oricand ai nevoie.Valabil pentru absolut toate fetele

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Mirela_1 Intradevar link-urile nu merg, am incercat si eu sa intru si ne se deschid cel putin cele de FIV.

Apropo de link-uri cine mi-a facut modificarea cu nasterea lui BB Mario a uitat sa imi treaca si mie povestea mea: am pus aici link-ul si va rog sa i9mi faceti si mie modificarea: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89667&whichpage=5
Oricum verificand pe topicurile mai vechi figra pe pagina 4, nidecum pe 5, cum este de fapt

Va doresc succes la fetele care fac FIV si la cele ce urmeaza si sper sa reusiti cat mai curand.
la toate fetele

Am mai uploadat niste poze cu BB Mario http://good-times.webshots.com/album/560728369yWzQwV

Betty78cuMario-Alexandru 16.08.2007

poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - betty78 on 18/09/2007 16:48:42



Please, imi frace si mie cineva modificarea???
Multumesc frumos


Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

LUCKmai bine mai putini decat multi si rai cum am avut eu la fiv-urile anterioare,tin pumnii sa fie embrionasi babani si dupa transfer sa stea la tine in burtik 9 luni!

FLORI76bun venit in gasca!sa dea DD sa fugim toate la odisee!


KITTA

eu azi z 1 ,a venit in sfarsit armata rosie,ce mai e si viata asta,cateodata nu stii ce sa faci sa vina si cateodata te rogi la DD sa nu vina,bine ca a venit sper ca pe vineri dupa ce merg la dr sa pot incepe stimularea.

noapte buna tuturor!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Kla si asa sa fie:sa plecam toate la odisee ca mie mi s-a urat de statutul de aspiranta.
Bine ca au venit uratii!Tin pumnii sa merga bine stimularea si sa ai super rezultate.

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput