Inseminare (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

andriuscha,multumesc mult pt reteta,iti dai seama ca sunt stresata ca am si candida si mi-a venit si ciclu.........
inteleg ca tu deocamdata mai stai sa-ti revii financiar,poate in asteptarea asta o sa ramai graviduta,sa te ajute D-zeu!te pup
ralmar sa stii ca laparascopia nu e grea,eu am facut si chiar mi-a durut mai putin decat la histerosalpinografie,dupa laparascopie am ovulat in fiecare luna!asa ca mult succes si o sa fie bine!daca vrei detalii intra in mesaje private si vorbim.succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

De fapt, problema e la sot, dar am inteles ca pentru inseminare ai nevoie de hsg sau laparo. Si eu m-am hotarat sa fac laparo pentru ca din cate am citit pe acest forum ma suspectez de o endometrioza si sper sa ma lamureasca dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Buna din nou, sunt in ziua 25, dar semnele sunt ca nu am reusit nici luna asta... Am avut si multe probleme, parca nu a fost sa fie... In primele 2 saptamani am avut probleme mari la o masea si am fost nevoita sa mi se faca si canalele pe viu (am cerut fara anestezie), apoi am racit f tare, cu febra pana aproape de 39 grade, am lipsit cateva zile de la munca...
Pe langa toate astea, am o stare generala proasta, imi vine sa plang mereu, mi se pare ca nu voi reusi niciodata si nu stiu incotro sa o apuc... Nu mai am deloc incredere in inseminari.

Imi pare rau Lara20 si Ugaena ca nu a fost sa fie nici luna trecuta, poate ca va veni in curand!

In rest, ce mai faceti in sensul asta, Andriushca, Montytaiana?

Ralmar,Miruna79 bafta multa la inseminari!

Totusi, incep a-mi pune si eu aceeasi intrebare, de ce nu avem mai multe rezultate pozitive la inseminari? De ce inseminarea are o rata asa de mica de reusita? Nu reusesc sa inteleg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

Buna, fetelor.

nu va dati batute, luptati in continuare si incercati sa va detasati de probleme. toate se vor rezolva in timp si o sa aveti toate bebitii vostri si atunci o sa uitati de tot trecutul trist.
eu nici nu stiu cum a trecut timpul de cand am ramas gravi, azi am 8 sapt. si o zi si parca ieri vorbeam cu voi pe forum despre inseminare. sigur sansele sunt mai mici la primele inseminari, dar dr. mi-a spus ca la a 5-a inseminare cresc pana la 50 %.
haideti, nu mai fiti triste, o sa reusiti si voi cat de curand!!!



Eva 8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Romanitza sa nu te dai batuta trebuie sa lupti in continuare conteaza mult si psihicul asa ca gindeste te la lucruri frumoase si sa nu ti pierzi niciodata speranta!
Mamica de Vladut ce faci ? n-ai mai dat nici un semn..... ce s-a intimplat? ti a venit menstruatia?

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Inca nu am reusit sa dau de dr.T. dar sunt convinsa ca miercuri voi "smulge" o programare. Pana ajung la el fac monitorizarile si analizele, sa ma duc cu totul pregatit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

RalMar sa suni in continiuare citeodata asistenta nu raspunde dar tu sa insisti!
el are un anume stil in a aborda problema infertilitati el niciodata nu se uita pe analizele care ii le aduci intai te pune sa faci monitorizare 3 luni sa vada dc ovulezi si dupa aia laparoscopia si cere restul analizelor si apropo am citit ca sotul are probleme sa faceti spermograma la IDS la doamna biolog Matei ca numai in ea are el incredere.
Multa multa bafta

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

romanitza ce sa fac sunt bucuroasa ca incep o noua etapa de pregatiri, pentru IAD nr. 3
azi m-am programat pt ecografie in z12
sper de data asta sa fie cu noroc
in rest azi am avut o zi oribila
mi s-a stricat masina in trafic si ma costa cam 7 mil sa o repar, este tocmai ce imi lipsea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Montytaiana: Sunt aici....va citesc din umbra....nu am prea avut timp de scris si nici noutati! Noi vom face FIV, dar cred ca prin decembrie- ianuarie....acum suntem foarte prinsi cu munca!!! Cat despre inseminare, nu stiu ce sa zic....poate mai incercam si asta!!
Va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Neta fetele! Incerc sa dau de dr. maine, ca azi nu are program asistenta. Sper sa ia in considerare teancul meu de analize ca
nu-s din Bucuresti, si ar fi chiar nasol sa ma duc in fiecare luna la monitorizari. Din aceasta cauza incerc sa am toate analizele la dosarel, sa nu mai pierd o gramada de timp si pe la Bucuresti, mai ales ca mi-am terminat concediul pe anul asta.

Mergi la inceput