Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Acu sincer la 182 de Ron m-as gandi si eu dar din alte considerente ca el

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

aaa, stai ca i-am aratat doar linkul de pe site-ul producatorului..
ai dreptate, daca i-a fi aratat pretul din Ro, ar fi zis "n,n," sau "nici nu ma mai gandesc"

Camelia, Sebastian si Stefania


lista necesar bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Cami, esti buna sa imi spui si mie care e treaba cu batistutza si aspiratorul? Ca eu nu pricep. Dar asa, babeste...

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by laura1713

Cami, esti buna sa imi spui si mie care e treaba cu batistutza si aspiratorul? Ca eu nu pricep. Dar asa, babeste...

Laura 31+



http://www.overland.com.ro/

Ai o demonstratie pe site, un filmulet .

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Laura,este chiar un subiect pe la "Parintii intreaba,Parintii raspund". Este un aspirator cu un tub care se conecteaza la un aspirator de praf; sa nu va faceti cine stie ce omagini monstruoase, pt. ca cel nazal are un dispozitiv care limiteaza puterea de aspirare la una ok pt. nasurile omenesti (mai fine ); trage toate mucozitatile in cateva secunde, copilul respira in voie si se elimina posibilitatea de instalare a diverse probleme pneumologice (pneumonii, par exemple, ca nu este bine ca aceste mucozitati sa staioneze prea mult astfel incat microbii, virusii si bacteriutele sa colcaie si sa se instaleze confortabil pe acolo, se elimina riscul ca acestea sa fie inghitite de bebe si sa ajunga mai in interior...). Poate usura mult noptile bblusului, cat siu pe cele ale parintilor (ca un bebe cu nas infundat, fara o posibilitate prea buna de respiratie nu prea doarme...)

Camelia, Sebastian si Stefania


lista necesar bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

multumesc Lala; ma gandeam sa caut subiectul, ca nu mai stiam importatorul..mi-ai salvat timpul ..
Prin click pe filmuletul din stanga sus a ecranului, vedeti un demo...

pt. cele interesate, cautati subiectul, veti gasi parerile si impresiile mamicilor ref. la aceasta..

Lala, sa vedem cu ce pret vine importatorul Bebesounds la BabyExpo- ca i-am vazut acum vreo 2 editii...Daca ar costa pana intr-un mil- 1.5 mil m-as risca sa il cumpar, ma gandesc ca o sa-mi foloseasca vreo 2 ani

Camelia, Sebastian si Stefania


lista necesar bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Aha, multzumesc de explicatii. Eu habar nu aveam de asa ceva...
Mai avem de invatat, ca abia asteptam primul bebelus in viata noastra.

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

buna seara,fetelor..,vad ca ati fost harnicute din nou...,am ramas eu un pic in urma zilele astea cu prezenta pe forum...,dar recuperez eu,nu?!
Am fost putin si pe la Tg-Mures...,am mai avut si ceva treburi...,dar de azi dimineata m-am pus sa imi fac lista cu ce am nevoie ptr Angelina...,ca pana acum am luat doar doua badiuri frumusele..,dar am zis ca daca tot mergem la BABYEXPO ,sa mergem cu lista gata si cu un buget la care sa ne asteptam ,ca sa nu avem vreun soc,ceva !!
Azi chiar m-am uitat si eu la aspiratoare nazale pe net..sunt de toate felurile,dar sincer si ptr mine e o noutate,oare ce simte cand o aspiri in nasucul ala mititel,nu o doare..,care ati incercat dati va rog si explicatii !!

31+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

aaa,am vazut si eu explicatiile,multumim!!

31+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Erika, eu l-am probat pe asta! este super; nu intra in nara (ca celelalte- care mi se parte ca ii ranesc in interior), o pui la baza ei si gata- mucisorii sunt trasi cu nadejde!!! puterea nu este egala cu cea a aspiratorului nici pe departe, este ca si cum ai trage adanc aer in piept...
La cele de cauciuc stai si scormonesti de te apuca durerea de cap si tot nu scoti mare lucru...

Poate sa iti confirme si Lala...


Camelia, Sebastian si Stefania


lista necesar bb

Mergi la inceput