Semne de ingrijorare?

Semne de ingrijorare? | Autor: andutzy

Link direct la acest mesaj

Va rog sa nu radeti de mine, poate sunt paranoica.
Cand este considerat ingrijorator faptul ca puiul mic nu zambeste? Baietelul meu cel mic are o luna si 3 saptamani si nu schiteaza nici o urma de bucurie cand ne vede sau ne aude. E drept, asculta cand ii vorbesti, intoarce capul dupa zgomot, incepe sa-si tina sigurel capusorul si da sa gangureasca. Dar, nici un zambet, in timp ce fratele lui a zambit prima oara la 28 zile si toti copiii din grupa lui de "strumfi de iulie-august 2007" sunt toti zambareti! Nu vreau sa-l manii pe d-zeu, copilul a fost bine pana acum. Va multumesc anticipat!

Andra, mami de Horia Andrei siDragos Alexandru

www.flickr.com/photos/9835076@N02/" target="_blank">Album poze cu Horia, Dragos si noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Andra, nu esti mai "paranoica" decat alta mama... E normal. Insa nu-ti mai compara puiul nici cu fratele lui, nici cu copilul vecinului, nici cu al copil din parc; fiecare copil are propriul ritm de dezvoltare psihomotorie, iar al tau nu face exceptie de la aceasta regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Stai linistita ca nu are absolut nimic.Si Diana mea tare greu a zambit - in primele luni,mai deloc.Era mereu incruntata si facea niste mutreee ...Dar dupa aia si-a dat drumul,acum la un an si 9 luni, e o fetitza vesela foc si tare vorbareatza.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Monica a zambit pe la 3 luni si a ras pe la 4 luni.
Si mie mi se parea atunci ca e cam "serioasa".
Acum e cel mai zambaret copil din cartier

Sorana si Monica (4 ani)

Mergi la inceput