Gravidute si mamici de Constanta (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna dimineata!

Ce we frumos avem. Ce cald este, numai bun de plimbareli. Daca n-ar fi treburile casnice .. tare bine ar fi.
Eu sint in schimbat si probat haine (vara-iarna) si cele care-mi mai vin cu cele in care nu-mi mai incape sunculitza. Desi eu zic bebele (la 2 luni ... inca nu isi face simtita prezenta... dar daca mami papa de parca ar fi sfirsitul lumii).
Va pup si va doresc un we placut in continuare.


eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ziua buna!
Apropos de serviciile medicale oferite de Sp. Jud. Cta.....
Azi, Sebi a avut un mic accident, a cazut si si-a taiat buza de jos (a necesitat doua cusaturi!) si si-a strambat niste dintisori (bine ca-s doar cei "de lapte")...
La Urgenta-Chirurghie-Pediatrie, a primit ingrijiri bune (sper eu), acolo i s-a cusut buzica. Dar am fost trimisi la Urgenta-Stomatologie, sa vedem care-i situatia dintisorilor. Acolo, stupoare: usa incuiata si pe geamul usii, un bilet "Pauza de masa 13-15"!!!! Mi-a venit sa mor de nervi! Cum dracu isi permite un serviciu medical de urgenta sa ia "pauza de masa" si sa plece din garda (nu era absolut nimeni acolo)!?
...Traim in Tara lui Papura-Voda....
Suntem multumiti si recunoscatori lui DD ca Sebi n-a patit altceva mai rau (de genul scos ochii, sectionat limba sau alte rele la nivelul fetei si nu numai), dar daca am fi avut o urgenta mai urgenta decat situatia respectiva, ce ne-am fi facut?!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=GKYNNZo301E&mode=related&search=" target="_blank">Dupa noapte vine zi!


"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

buna, fetelor.
scuze ca nu am mai scris dar am fost foarte ocupata. azi m-am intors de la bucuresti - am fost cu trenul si am jurat ca nu mai imi trebuie - unde am fost sa-mi conduc sotul la aeroport. am ramas singurica pana prin nov - dec cand va putea veni. si bb a fost asa de agitat, s-a miscat intr-una.
acum plec la socrii mei pt ca mi-e urat sa dorm singura.
va si aveti grija de voi.
o saptamana usoara va doresc.
mai vb maine.



vine Luca Teodor

Roxana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Mav multa sanatate lui Sebi. Imi pare rau ca trebuie sa treci printr-o astfel de experienta. Bine ca Sebi nu a patit altceva.
Dar presupun ca veti merge la un stomatolog totusi, nu?
Sanatate si lui Sebi si rabdare tie.

Roxx... vad ca mai sint si altii ca mine. Si eu plec la socrii sau la parinti cind ramin singura. Cred ac pina vine bebele... apoi s-ar putea sa fim mai "statornice".

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Madaluta, deocamdata ma simt bine si nu cred ca are sens sa mai merg la inca un eco. Voi merge din nou la Bucuresti peste o saptamana, la control.
Mav, imi pare nespus de rau pentru micutul Sebi. Of, sper sa se faca repede bine!
Iris, felicitari pentru baietel! Sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, sper ca Sebi e mai bine! Inca odata se dovedeste eficienta serviciilor Spitalului Judetean!

Eu am fost azi la plimbare cu masinuta si mi-a plcut taaaare!! ce vreme frumoasa! De-ar fi la fel si sambata viitoare, avem o nunta la Perla si imi doresc tare mult sa fie frumos!

Mada, sper ca esti mai bine cu greturile!

Pew 19 am programare la dna Lutescu, mai merge cineva?

Pupici,
Angelique 25+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

buna dimineata si o saptamana placuta va doresc!

Alina 8+
bebe
www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?mode=fromshare&Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Ux=0" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata! Succes la scoala celor care incep azi scoala!
Va doresc o saptamana buna cu vesti bune de la echo, controale si toate celelalte!

Pupici!
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna dimineata!
Eu pe 18 am programare la dr. dar la Dr Daduianu. Am niste emotii de parca as merge in prima zi de scoala. Urmeaza si analizele. Pina nu vad ca e totul ok, am stomacul in git si-mi este o fricaaaaa.... de parca nasc de-acum.
In rest eu sint ok, nu greturi, nu rau... m-am ami potolit cu mincatul sau m-am invatat cu senzatia de foame.
Pup mamici si burtici si bebiti. O saptamina buna.


eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Buna dimineata,
n am mai intrat in week end ca am avut musafiri,un culpu de prieteni de la buc,saraca fata nu stiam ce sa ii mai zic , se chinuie de aproape 3 ani sa faca un copil si nu reuseste,aveam impresia ca ii vedea pe ai mei si o durea sufletul.Afacut toate analizele posibile si imposibile si totul e ok cu amandoi dar bebe nu vine , macar sa stie ca are o problema anume si se axeaza pe rezolvat dar sa ti se spune ca totul e perfect e frustant .Acum s a dus ca ultim recurs la dr tutunaru , sper sa ii fie cu noroc.
Mav, imi pare rau sa aud de sebi,noroc ca nu a fost mai grav vorbea ta ca stai cu copilul urland pana termina un serviciu de URGENTA pauza de masa.Eu tot timpul ii spun sotului sa nu se mai streseze atat cand cade victor ca trebuie sa treaca si prin asta ca doar nu exista copil cuminte si baba frumoasa.
Yannia, e bine ca ai reusit sa te linistesti,asa iti ajuti puiul.
Ina,esti o gravida norocoasa pentru ca te simti asa de bine,gandeste pozitiv ,o sa ai un copil perfect.
Madaluta, ai mai avut greturi sau a fost un caz izolat ziua aia?
Angi, ii mai pui un nume lui victor ca poate ne potrivim si la aldoilea , pe al meu il cheama victor alexandru.

La mine in bloc e nebunie , la fiecare 2 zile nu am apa de nici o culoare , nici calda nici rece, nu pot nici macar sa gatesc,nu mai spun ca nu ai cum sa te speli pe ochi ca omu,folosesc apa plata la baie

mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006

Mergi la inceput