Dr Catalin Haiduc

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Multumesc mult, Izabela.
In sfarsit, am inteles si eu in ce consta consultatiile la Medical City. Abia astept sa vad cum o sa fie. Sper sa ma primeasca. Steriu unde face ecografii?

16+ cu si mamica lui Alexandru (04.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela603 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnica
Sper sa ma primeasca. Steriu unde face ecografii?



Ma bucur ca iti pot fi de folos...si eu am primit la randul meu informatii utile si stiu cum e sa fii in ceata...Cu siguranta ca te va primi, poate ne spui ce parere ti-a facut..(pt ca nu e obligatoriu sa iti placa si tie). Steriu face eco la medlife pe Grivita si costa 390 lei cea de 22 sapt si parca 360 cea de 32 sapt. La Steriu poti sa-ti faci programare de pe acum pt eco de 22 de sapt pt ca este f aglomerata.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al33nah spune:


Buna fetelor, citesc de cateva saptamani forumul si vreau sa va marturisesc ca datorita voua am ajuns la dr haiduc si voi naste cu el in aprox 1 luna la filantropia. Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu pm cu tarifele practicate, nu am absolut nici o idee.. .. trebuia sa nasc initial la medlife dar medicul care imi urmarea sarcina pleaca in concediu si nici macar nu m-a anuntat.. poveste lunga...

Va multumesc mult de ajutor si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela603 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Al33nah


vezi ca am scris eu la pg 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Multumesc mult, Izabela.Inteleg ca la Steriu se fac 2 ecografii la 22 si la 32 sapt. Dr. Haiduc face ecografie la celelalte consultatii mai putin atunci cand sunt recente cele de la dr Steriu.
Scuze, cred ca te-am innebunit dar imi este un pic teama.

Ai dreptate: nu este obligatoriu sa imi placa si mie. O sa va scriu dupa.



16+ cu si mamica lui Alexandru (04.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al33nah spune:

Multumesc Izabela pentru raspuns... Ai putea sa-mi dai mai multe detalii despre "sumele" pentru anestezist, neonatolog, etc? In plus as dori niste pareri despre rooming in? Cum e mai bine, sa cer sa stea bebe cu mine sau nu?

Se apropie momentul si in loc sa fiu mai lamurita parca sunt din ce in ce mai confuza... uuuff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela603 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Al33nah
Ai putea sa-mi dai mai multe detalii despre "sumele" pentru anestezist, neonatolog, etc? In plus as dori niste pareri despre rooming in? Cum e mai bine, sa cer sa stea bebe cu mine sau nu?



Anestezistul 150 ron, neonatologul 100-150...depinde si de cum ti se pare tie ca isi fac treaba. Eu am fost foarte multumita de dr neonatolog mai ales ca micuta mea a avut ceva probleme la nastere...am auzit ca sunt persoane care nu dau nimic neonatologului...deci ramane in final la latitudinea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Buna fetelor,

Ieri am fost la dr Haiduc si va pot spune ca mi-a lasat o impresie buna. Mi-a studiat analizele, mi-a spus ca o sa lipseasca in perioada sarbatorilor 2 sapt si daca am norocul sa nasc atunci o sa fiu nevoita sa nasc cu dr de garda, este de acord sa merg la echo la Iosup, deci nu prea am ce comenta.
In concluzie o sa continui de aici cu el.

Ce probleme a avut fetita ta la nastere, Izabela?

16+ cu si mamica lui Alexandru (04.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela603 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnica

Ce probleme a avut fetita ta la nastere, Izabela?


Buna Monnica,

Eu am nascut la 42 de saptamani (asa scrie in fisa de externare, conform eco de 12 saptamani eram in 41 de saptamani si 3 zile...cam asa). Fetita a inghitit lichid amniotic care era deja verde...in afara de asta eu cred ca a suferit de pe urma travaliului (asta e parerea mea, nu mi-a spus Catalin sau alt cadru medical asta). Am avut travaliul declansat cu oxitocina si am avut contractii f f violente si dese ... prin urmare copilul nu a respirat singur ci a fost nevoie sa fie ventilat si dus la terapie intensiva. Din fericire nu a fost nimic grav, cateva ore mai tarziu o alaptam si ea deja isi ridica caputul de pe umarul meu. Iti recomand sa cauti pe net filmul The Business of being born...tot de pe forum am aflat si eu de el si mi se pare extraordinar. Daca il vezi o sa intelegi de ce dau vina si pe travaliu ...
Izabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Imi pare rau, Izabela. Insa ma bucur ca nu a fost nimic grav. Banuiesc ca doctorii au stiut ce sa faca si din cauza asta totul s-a terminat cu bine

16+ cu si mamica lui Alexandru (04.06.2006)

Mergi la inceput