Sezatoarea canadiana (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Dana sa stii ca am vazut mesajul tau cu saltelele dar eu am luat de la Ikea, unde a primat ce a fost si la tine prima data, adica pretul. Tot aud la radio si vad la tv reclama la Dormez-vous, nu am intrat niciodata, dar totusi acolo ai incercat? Uite www.dormezvous.com/" target="_blank">aici site-ul lor. Cu cartile de vizita, astept telefonul Simonnei care mi-a recomandat pe cineva.
Cum de ai luat decizia de a pleca pe cont propriu, totusi???

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetele,

Dana eu mi-am luat in final dormitorul de la Leon, din lemn masiv de brad, mie mi-a placut mult si in total ar fi vreo 5000$, eu nu am luat corpul cu sertare si m-a ajuns la 4000$.Salteaua o am pe cea veche, Simons, e ok deocamdata si nu m-am gindit sa o schimb.Nu stiu ce sa-ti zic de saltele ca nu m-a interesat subiectul si atunci nu m-am interesat indeaproape.Pentru fiica-mea am luat saltea tot Simons, parca asa se scrie...

Ira pai Dana zice ca va incerca pe cont propriu, de aia pleaca de la job, apropo, bafta multa Dana!!
Felicitari, Ira, pentru job si la mai mare!!sunt curioasa daca dr,iti va da tie radiografiile...sa ne zici si noua.

Si eu tot intre joburi, am o fereastra de 2 ore si ma delectez cu un iaut congelat delicios de la Chapman's.

Roxana putem vedea si noi site-ul?

O zi buna in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Merci mult de urari, am inima cit un purice...

Irina uite coordonatele dentistei mele: Nadia Tabib, 425 Boul de maisonneuve Ouest Bureau 1003 Mtl Qc H3A 3G5. Este chiar in cladirea cu Assurance maladie dar la alt etaj.Cind suni ptr rendez vous intreaba si daca aduci sau nu cu tine radiografiile, de regula fiecare dentist ti le mai reface inca odata.

Ideea asta cu freelancer ma batea de ceva vreme, mai exact de cind o alta colega (in pragul pensiei) a plecat acum vreun an jumatate si ii merge f bine in conditiile in care lucreaza mai putin pe saptamina (in jur de 20 ore) dar pe bani mai multi decit aici, si ce e mai important ptr mine fara mult stress. La mine problema sanatatii a atirnat ff mult, poate va mai amintiti de atacurile mele de panica din noiembrie anul trecut, psihiatri, psihologi, medicamente si program redus de lucru.
Aici la firma in perioada de impozite (feb-aprilie) se lucreaza ore suplimentare pe saptamina si simbetele (toate)iar stressul este maxim. Eu nu sunt genul de om care atunci cind inchid usa de la birou sa nu ma mai gindesc inapoi,erau zile in care ajungeam acasa in parcare si nu-mi aduceam aminte cind am trecut podul, atit de concentrata eram.

Asa ca am inceput putin cite putin sa ma gindesc la acest pas si uite ca l-am facut.Imi dau demisia ptr ca din punctul lor de vedere eu abandonez. Si nu facem misto de tine Irina, chiar te invidiem.

Aseara am mai vizitat odata magazinele de linga mine (Brick, Mobilia, Brault Martineau) de data asta si cu sotul linga. E clar ca Mobilia e tot in top ca, calitate, rezistenta si pret. Salteaua trebuie s-o schimb ptr ca vrem King de data asta si chiar daca ramineam la Queen , tot dormitorul il dau fetii mele si avea nevoie si de saltea.

Emilly cam pe la 4-5000 ne ajunge si pe noi la Mobilia dar parca cu mai multe corpuri.

Roxana, o sa intru si la Dormez vous doar sa compar preturile insa ptr ca aia de la B&M aseara ne tot ameteau ca au acum si reduceri (de la 4,000 la 2,000) si-ti dau si in 50 rate lunare. Asta daca ne hotarim ptr Mobilia -mobila unde au doar 6 luni fara dobinda.



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Roxana, mai da-mi un tel. diseara, svp.
Sarmina
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Dana uite incearca si la Tempur-Pedic, www.tempurpedic.ca/" target="_blank">site. Ii gasesti parca la J C Perreault.

Emilly o sa va arat site-ul, dar cand o sa fie gata, deocamdata este under construction si nu prea aveti ce vedea.

Simonna te sun diseara.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Ira cum ai scapat tu de musculite?m-au invadat si pe mine acum inainte de mutare

Dana e faina Mobilia, de acolo o sa-mi iau corpul pentru tv in salon si masutele.Dormitoare am vazut frumoase si acolo dar nu erau asa masive si impunatoare la cel de la Leon, erau mai moderne sau asa ceva am vazut eu la Mobilia noastra din vestul Mtl.Dormitorul luat are 2 noptiere, patul si toaleta cu oglinga.Cele din Mobilia parca mai avea si un scaunel la capatul patului plus corpul cu sertare care era si la Leon.Spor la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Emilly, am scapat de musculite f simplu : M-am mutat.

Incearca si tu, o sa vezi ca functioneaza. Orice altceva a dat gres.

Dar semnatura mea va place ?

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

quote:
Originally posted by Ira

Emilly, am scapat de musculite f simplu : M-am mutat.

Incearca si tu, o sa vezi ca functioneaza. Orice altceva a dat gres.

Dar semnatura mea va place ?

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.




MESERIAS...

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Intru si eu pe fuga, ca de citit citesc mereu

Dana, felicitari !!!

Ana si Ktrinel, felicitari ptr joburi

Ira, iti doresc sa gasesti cel mai pricepu dentist


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Ira, daca zic ca semnatura ta reflecta bine tipul psihologic al societatii in care traim zici ca am ceva cu ei ; daca nu era ala mindru mergea cu ce n'est pas grave, ca tot aia auzim:))

Dana, eu am citit ce ziceai, dar cum n'ai dat amanunte n-am mai zis nimic. cred ca e o chestie buna (financiar sigur e buna) daca-ti place sa lucrezi acasa....bafta oricum! daca ai prea multi clienti in perioada de impozite pot sa-ti dau o mina de help

de saltele habar n-am, stiu ca prietenii mei si-au cumparat ceva pe la $2000 si tot imi spun ce misto dorm pe ea, dar cum eu dorm in stil spartan fara perna si eventual pe scindura, cit mai tare, n-am fost curioasa.

vreau sa va zic ca acum c-am acceptat jobul asta au inceput sa sune telefoanele cu alte oferte (e ca in Murphy, de unde pina mai ieri turbam ca nu gasesc decit kkturi si de trei saptamini trimit cv-uri in draci fara sa fiu bagata-n seama, azi am refuzat un interviu la Telus, pentru un job misto... si mai am doua mesaje,brrr ce urasc stilul asta de aici de a se misca toate cu incetinitorul)

http://www.floriinro.ro/


In der Kürze liegt die Würze

Mergi la inceput