Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Clubul celor inaltute:

Louiza - 1.64m
Monica-Mat - 1.64m
Creata - 1.70m
Ginette - 1.70m
Monica-Doc - 1.70
Irinouka - 1.70m

Monica-Matz 20+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

quote:
Originally posted by deiutz

Buna ziua zuzelor!
Desi sunt o infocata cititoare a discutiilor voastre de mai bine de 4 luni, de abia acum va pot intreba...ma primiti si pe mine in randurile voastre? Potrivit ultimei echografii, efectuate la 16 sapt, (acum doua saptamani) se pare ca este fetitza. De abia astept ziua de 26 sept pt urmatoarea echo. Sa mai privesc putin minunea din burtica.

Va pup si sa urez sarcina usoara!

Deiutz
16+




FELICITARI PENTRU FETITA!!! si bine ai venit in club

iulia 23+ iris-maria

POZE

uite cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralluca spune:

Hello, zuzici!

Va pup pe toate cu drag, ma bucur ca toata lumea e bine.

E incredibil ce greu reusesc sa tin pasul cu voi! Cand intru pe forum ii dau drumul la citit si cand termin deja ati mai scris cateva pagini

Felicitari pentru carucioarele colorate si pentru miscarile bebeilor! Treceti-ma si pe mine va rog cu Radu (Iosup i-a si scris numele pe rezultatul de la eco)

Si in clubul celor mici - am 1,60. Care-i faza cu linia neagra si inaltimea? La mine nu prea se vede linia asta.

Salutare si ma tin aproape (macar cu citutul ...

Raluca

23+ cu bb Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

salutare...
vad ca scrieti,spre disperarea mea si fericirea picioarelor car epot sa-is traga naduful dupa o zi de plimbareala de-ampururea prin urbe.

si pe cand vin, ce-mi citesc ochii: honey cu fetita, miky cu baiat, adriana casatorita, virgo sarbatorita, matgravidut poznas...si cate si mai cate. in 6 pagini de recuperari... am cam citit pe transversal
da pt aia pot sa va felicit pe toate, si sa va urez sa va bucurati de clipele astea si sa va aduceti aminte cu drag de ele, ba chiar sa chefuiti pe seama lor (aviz virgo)

acu, miscunea, ca vazui ca fu produsctiva... ma intreb intrebator la ce spital nasti tu, ca la st-pierre... se cam schimba povestea. daca esti la edith cavell... o s aplatesti si tu si asigurarea nasterea... ca aia sunt renumiti pt facturile care le dau. mamira ca au doar 3 sali de travaliu, la st-pierre sunt cel putin 10, toate echipate ultiul racnet, si e un amarat de spital universitar. drept ca n-ai cada in sala de travaliu, dar ai jacuzzi pe care-l poti solicita. se poate naste si in apa dar... nah. p-orma chestia cu medicul, este daca soliciti tu medicul tau sau nu. regula generala e ca nasti cu moasa, e drept, dar daca vrei sa vina medicul tau la nastere, vine, si platesti in plus. varianta cu "cezariana la cerere sau provocata la o data care sa convina tuturor" se petrece foarte rar si numai cand necesitatea s eimpune. asta e politica belgiana, dar e drept ca la chestii de epidurala si analgezice sunt mai ingaduitori. nu mai stiu cine a intrebat cat e o nastere, dar pot sa raspund ca ne-a costat 4000 de euro, complet rambursati de asigurari, fiind cezariana de urgenta cu medicul cerut de mine. numai onorariul lui era trecut pe hartie 1000, dar pe noi nu ne-a costat nik. am platit in avans dar ne-au rambursat 100%.

mbon, ma opresc acilea, ca domnul sot tre sa apara cu mukcelmare si cam zboara casa. deh, daca m-am bramburit!

apropos, natalia, cum e cu glicemia? ca pe mine m-au taiat azi ca pemaioneza cand mi-au zis ca pana acu fu balet, de aici incolo... incepe greul, adica din trim 3 si de acum incolo ma monitorizeaza tot la 3 sapt... uffff

pusici

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Eu cam am terminat munca pe ziua de azi..........asa ca plec spre casa cu o pofta grozava de prajituri asa ca intru in prima cofetarie care imi iese in cale........mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm abia astept!!!
Pupici

23+
http://bd.lilypie.com/OPcdp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

eu sunt la mijlocii...1.68/ 73kg
voua va place zacusca? mi-a facut soacra si deja am ras un borcan...
si eu cred ca mai am contractii...
cum simtiti bebele? mie-mi haraie matzele permanent si nu-mi dau seama...

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Fetelor..da' ce vitezomane sunteti! Am alergat dupa voi cu limba de-un cot sa va prind din urma!
Da' eu ma bucur ca scrieti mult ca am "material" de citit...


Honey, ma bucur mult pentru bucuria ta! sa fie sanatoasa bebelina! Imi aduc aminte cu nostalgie de acel zambet specific de la ecografie! Cu adevarat, sentimentele traite in perioada sarcinii sunt unice!

Virgo, "Happy Birthday tooo yooou, Happy Birthday tooo Viiiirgooo"! Iti doresc o viata frumoasa si linistita, sanatate si un bebelus sanatos care sa-ti aduca multe, multe bucurii!

Miki-mamica, suuper veste! A mai venit un baietel! Sa fie sanatos, mancal-ar mama, sa-ti aduca numai fericire!

Adryana, Casa de piatra! Iubire maxima! Bebel sanatos!

Deiutz, bine ai venit! Hai ca noi suntem "alea mici" printre fete...Suntem ultimele venite...dar nu cele din urma...oookkeeeyyy?
Sa-ti traiasca bebelina, sa fie sanatoasa!

Bea, bine ai venit! Sa-ti traiasca si tie minunea mica si sa fie sanataosa! Noi 3 constituim clubul noilor venite!

Asaaaaa...in alta ordine de idei, ca tot veni vorba de cluburi...ma inscriu si eu la clubul "piticotilor"..si eu tot cu inaltimi din astea ametitoare de 1.60!
Imi place "clopotei". Nu am preferinte unde sa fie dar, parca, ar merge totusi, dupa ce se nasc bebeii!

Cati

(23+)&Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Zuzici, si eu sunt destul de mica: 1.63... Vad ca e mare clubul cu de-astea mici .
Linea nigra nu se vede inca decat ca o umbra, dar stiu de la sarcina trecuta ca mi-a aparut mai tarziu, si mi-a disparut la cateva luni de la nastere. Asa o fi si acum, habar n-am.
Si apropos, imi place f. mult cum suna "Clopotei", votez si eu pentru.
Eu de vreo cateva saptamani imi simt zilnic clopotelul din burtica, face tumbe pe-acolo. De-abia astept sa merg luni la doctor (am programare abia atunci), poate aflu si eu ce culoare are caruciorul.

fetele,

Tina 17+ si Andrei (6 ani)

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by Ralluca

Hello, zuzici!

Va pup pe toate cu drag, ma bucur ca toata lumea e bine.

E incredibil ce greu reusesc sa tin pasul cu voi! Cand intru pe forum ii dau drumul la citit si cand termin deja ati mai scris cateva pagini

Felicitari pentru carucioarele colorate si pentru miscarile bebeilor! Treceti-ma si pe mine va rog cu Radu (Iosup i-a si scris numele pe rezultatul de la eco)

Si in clubul celor mici - am 1,60. Care-i faza cu linia neagra si inaltimea? La mine nu prea se vede linia asta.

Salutare si ma tin aproape (macar cu citutul ...

Raluca

23+ cu bb Radu





Ralluca felicitari pentru baietel

Monica-Matz 20+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Tinna S. - 1.63,
Louiza - 1.64m
Monica-Mat - 1.64m
Gratiela - 1.68m
Creata - 1.70m
Ginette - 1.70m
Monica-Doc - 1.70
Irinouka - 1.70m


Phii ce-mi place... Tinna te-am trecut la innaltute, pentru ca miri -mik a zis ca la 1.64 eu sunt fotomodel... asa ca te declar si pe tine fotomodel.



Monica-Matz 20+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput