chisturi dupa stimulare...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

OPS!

IERTATI DUBLURA MESAJULUI DAR LA PRIMUL S-A BLOCAT SI L-AM MAI TRIMIS O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Simona,

daca maine temperatura creste cu cel putin 2 liniute.... e semn bun, a fost ovulatie.

draga mea, te sfatuiesc sa faci o ecografie exact inainte sa iei prima pastila de clostilbegyt sa vezi cum "functioneza instalatia" in mod natural .... iar dupa ce incepi sa iei pastilele, ar fi bine sa faci mai multe ecografii, periodic, din ziua 10 sau 11 (cum ti-a recomandat dr.), si pana cand poti vedea ce s-a intamplat in final cu foliculii, mai ales daca la prima eco apar multi foliculi mari...

iti tin pumnii, sa ne spui maine cum e cu temperatura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

Iti multumesc pentru sugestii Tia, asa am sa fac iar legat de temp, am sa va tin la curent. Sunt si eu foarte curioasa. Acum cand iti scriu parca simt ceva prin burtica,insa e o singura problema GRAVA. Nu am prestat acu' 2 zile cum ar fi trebuit, pentru ca vazand temp. demne de polul Nord (36.3, 36.4, azi 36.2)am crezut ca nu mai e nici o sansa si azi as fi in a 22-a zi de ciclu, cu 9 zile inainte de menstruatie. Dupa un calcul facut ce-i drept pe internet la mine ovulatia ar fi trebuit sa fie in jurul celei de-a 15 zi. Toate sunt anapoda incepand cu mine.
Sunt o proasta, daca a fost asat ocazia cea mare si am ratat-o????? Poate scapam si de tratament. UUFFFFFFFF!!!
Astept ziua de maine Simona_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Simona,

nu-ti mai face atatea reprosuri, nu-ti face bine! ... si prea multe calcule strica! nu poti sa stii niciodata, eu aveam 2 foliculi de 20mm in ziua 21 (ce-i drept dupa stimulare)...

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia...arunca-ti si tu ochii la pagina mea de la fertility....si spune-mi ce parere ai vizavi de evolutia temperaturei de luna (ciclul)asta?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

m-am uitat ..... mi se pare ok dupa ziua 15 cand pare sa fi avut loc ovulatia.... acum trebuie sa ramana sus... temperatura. la mine a scazut brusc, moment in care au aparut si chisturile, apoi a crescut ca mai aveam 2 foliculi de 20mm. dar acum vin eu cu o intrebare... daca avem chisturi, putem sa ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tia, adresa mea este : ioanagotia@hotmail.com
te pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia,

Aceasi intrebare am pus-o si eu ,cred ca acum vreo 3 luni....si dr mi-a zis ca Da..pot ramane insarcinta si cu chisturi cu tot..atata timp cat am ovulatie.

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

Tia, temp azi a fost de 36.7, cu 5 liniute mai mare decat ieri si acum se naste intrebarea... la ovulatie si in perioada de dupa este obligatoriu ca temp. sa depaseasca 37? pentru ca eu luna trecuta am ajuns ca dupa presuspusa ovulatie temp. sa fie de max. 37 cu fluctuatii intre 36.7 - 37 timp de 13 zile iar doctorul mi-a spus " nici o temp. peste 37" lipsa oculatiei.

Simona_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Simona,

temperatura are un salt de cel putin 2 liniute la ovulatie, apoi se mentine sus pana cu o zi-doua inainte de venirea menstruatiei cand scade brusc... daca ai fluctuatii dupa presupusa ovulatie, ceva nu e in regula. si la mine graficele aratau ca niste dinti de fierastrau, temperatura fiind mereu peste 37 dupa ovulatie (daca avea loc, nici eu nu stiu sigur) si totusi dr. nu i-a placut. nu cred ca exista un plafon prestabilit pentru aceasta evolutie, este foarte important acel salt... cred ca daca ajunge la 37 dupa o crestere de 5 liniute este un semn bun... dar in ce zi esti?

te pup

Mergi la inceput