chisturi dupa stimulare...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

Tia, sunt in a 23-zi de ciclu, iar in 11 - 12.07. ar trebui sa vina rusii. Dupa graficul din mai saltul a fost de 36.2 la 36.5 in ziua 15 dupa care a urcat la 36.7 in ziua 16 apoi a fluctuat intre 36.7 si 37 fara sa depaseasca 37 in urmatoarele 11 zile.
Inaine de invazia din iunie a scazut, iar pe perioada invaziei si dupa nu a trecut de 36.4 pana azi cad a sarit la 36.7.
Pana la urma am ajuns la concluzia ca nu are rost sa ma mai stresez cu interpretarile pe baza temp desi voi continua urmarirea ei.
Astept sa incep tratamentul si voi vedea atunci cum evolueaza fenomenul

Simona_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_ spune:

Hai ca te-am bagat in ceata. Sa te lamuresc . In mesajul de la ora 11 cand am spus "luna trecuta" ma refeream la luna mai(cea cu tem. de 37), m-am exprimat eu gresit dar fiind la inceput de luna eu am ramas inca in iunie. In luna iunie temp. au fost foarte mici, max.36.4.

Imi cer inca o data scuze. Simona_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Simona,

exista un site care iti calculeaza momentul ovulatiei, fa-ti si tu un cont acolo, apoi adauga link-ul in pagina personala desprecopii. asa o sa-mi fie si mie mai usor sa inteleg cum a evoluat temperatura ta.

http://www.fertilityfriend.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delya spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Tia scumpi, vrei bataita? Ia stai cuminte ca nu e nimic grav. Acum 2 ani am avut un ditamai chist de 46 mm, si stii in cat timp am scapat? Cam 2 saptamani, dupa un tratament cu bai de plante.
Fetele, de mult doresc sa postez un tratament cu bai care face minuni( mama a scapat de un fibrom cat o portocala). Acest tratament este dar de un calugar care a murit, il chema Mihai Neamtu, si a scos o carte cu tratamente. Imi voi face timp sa postey aceste tratamente care ne intereseaya pe noi.
Eu una am decis ca nu mai beau nimic, fac doar bai si irigatii.
Tia, sa nu care cumva sa iei anticonceptionale ca nu stiu ce fac.
Te rog sa ma asculti, pt ca daca acest calugar nu era, eu eram moarta.
Nu vreau acum sa intru in detalii, dar cand aveam 9 ani am avut niste probleme foarte mari. Ajunsesem sa nu mai pot tine creionul in mana, sa ma doara picioarele. Eu deja studiam pianul, iti dai seama ce a insemnat asta pt mine?
Ei bine, nici un dr nu stia ce am. In disperare parintii m-au dus la acest calugar, care numai uitandu-se la mine mi-a pus disgnosticul de reumatism infectios datorat bolilor din copilarie, diagnostic confirmat mai tarziu si de medici. Tia, dupa 2 saptamani mi-am revenit, an putut studia din nou la pian. De atunci, nu am mai avut probleme. Mai mult, mergand la el, am cunoscut femei cu probleme in fertilitate, si am intrebat-o pe mana mea cum s-au rezolvat acele probleme, si mi-a spus ca toate cazurile au fost rezilvate.

Tia, e foarte mult de vorbit, iti voi da mai-ul meu si iti voi trimie numarul meu de telefon. Te rog sa nu iei vreo decizie.
Acum am vorbit cu sotul meu care e medic si care mi-a spus ca acest chisturi nu sunt o problema, ele dispar de la sine de cele mai multe ori.
Tiuta draga, abia astept sa vorbim, si te rog, smile, ok?
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

CRINUTA, cand ne spui si noua tratamentele cu ceai de la calugar? Le astept cu nerabdare...Pot sa fie interesante pentru multe dintre noi.Te roooooog
Doly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Crinuta, unde esti?

Ti-am trimis e-mail.... spune-ne cum e cu tratamentul pentru chisturi....

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:


Of, in sfarsit imi functioneaza si mie net-ul cum trebuie......
Fetelor, am si eu cateva nedumeriri:
sunt in prima luna de stimulare hormonela, azi(ziua 22), am luat a opta pastila de Duphaston(trebuie sa-l iau pana in ziua 24).
Marea mea problema ar fi ca am niste manifestari foarte ciudate; o fi de bine, o fi de rau...........
1)temperatura mea oscileaza intre 37.3-37.4
2)ma simt extrem de obosita
3)am niste dureri cam ascutite de burtica(mai ales in zona ovarului stang-cel care avea foliculii mai maricei)
4)ma balonez chiar daca nu mananc
Ma gandesc sa nu fi aparut ceva chisturi, cu toate ca eu cred ca a fost ovulatie in ziua 14.
Tia, tu ai simtit ceva din cele enuntate de mine mai sus?
Pls, ajutati-ma cu un sfat!
,
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Cosmy,

poti merge sa mai faci o ecografie ca sa vezi cum au evoluat foliculii, mai ales daca ai facut stimulare ... eu nu am avut nici un simptom, vinerea trecuta aveam doi foliculi mari (de peste 20mm), luni erau deja chisturi, iar intre timp imi scazuse temperatura de la 37.4 la 37.1 in 2 zile. nu cred ca e o problema ca temperatura oscileaza intre 37.3 si 37.4.

cel mai bine mergi sa faci o eco sa te linistesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Sincer, m-am gandit sa ma duc sa-mi fac eco(eu le fac la Filantropia), dar am un "cui"......
Mi-e teama de o eventuala veste proasta, iar pe de alta parte mi-e teama ca daca oi avea norocul sa fie cu ochisori, sa nu-i fac rau.
Ma gandeam sa fac un test, dar pana miercurea viitoare nu cred ca poate fi concludent.
Apropos, oare hormoneii pe care-i inghitim cu spor, influenteaza rezultatul testelor de sarcina?
,
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Mai bine faci eco, decat sa stai cu teama .... nu face rau daca are ochisori.

Hormonii pe care ii luam din tratamentele hormonale nu influenteaza rezultatul testelor de sarcina... am citit pe undeva pe net ca testul de sarcina scoate in evidenta modificarea hormonului hCG care nu cred ca are legatura cu stimulentele hormonale.

Mergi la inceput