chisturi dupa stimulare...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Tia, cred ca ai dreptate!
Promit solemn ca luni voi lua taurul de coarne, imi voi suna doctorita si ma voi duce sa-mi fac eco(curaj gaina, ca te tai!)
si sa auzim de bine!
W.E.placut,
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fetelor testul de sarcina poate fi influentat de pregnyl care este hCG ce se secreta de catre placenta in timpul sarcinii.Atentie deci!
Sa speram ca va fii "cu ochisori".
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Doly, abia acum am vazut mesajul tau. OK, s-a facut, insa trebuie sa vin cu cartea deoarece e mult de scris. Putintica rabdare fetele, ok?
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cosmy......nu cred ca simptomele tale sunt de la Duphaston.

Il i-au si eu, dar in afara de o usoara somnolenta..n-am nimic..simptomele tale imi par a fi de hiperstimulare....ce marime avea foliculul sau foliculii tai?

Stii ca duphastonul se ia obligatoriu 10 zile de la ovulatie, indiferent cat ti-a zis dr sa-l iei...tu i-al daca stii exact data ovulatiei.10 zile fix ..ok?(Teo...zicea si el treaba asta).

Eu, mai zic sa-ti faci o eco....nu intotdeauna sunt vesti proaste....de ex eu daca nu imi faceam eco in ziua 21-a nu aflam ca am avut ovulatie, desi dr mi-a zis in ziua 16-a ca bye bye luna asta.asa ca.....

Fetelor..mai lasa-ti fertility-ul ala...ca uneori e pur informativ sau un fel "de evidenta"...ca la mine numai aiurea spune....si am probat asta luna asta...fiindca am facut destule eco.....Deci E FALS!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

ce-ai mai facut? Cum a fost azi temperatura? Ceva semne de rusi? Tu spuneai ca ai descoperit un chistulet dupa ultima stimulare??? Am citit ca menstruatia poate intarzia dupa o hiperstimulare... Tu ce stii? Eu sunt in ziua 30 si nici un semn de rusi si stiu ca nu e nici sarcina ca endometrul se retrasese la ultima ecografie! Incep sa ma ingrijorez... Da-mi un semn!

Te pup si o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia....deocamdata incerc sa ma abtin sa fac comentarii...azi a fost prima zi fara nici un hormon (ziua 31)..si temperatura era azi aproape de 36.9.....dar la mine asa era si ieri..si ieri inca mai luam progesteron..nu prea mai inteleg eu

La mine temperatura scade de obicei , cu o zi inainte si ziua urmatoare apare menstruatia . Temperatura scade tot de obicei,la 36.6....asa s-a fost in ciclurile anterioare (am numarat vreo 8-9). Astept!

Si eu am auzit ca , ciclul iti intarzie....

Eu o sa astept sa vad ce va urma....si pe urma te rog ...sa-mi amintesti sa-ti povestesc ceva.Nu intreba acum nimic! (nu e ceva rau)



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

'neata Anis,

bine ca nu e ceva rau ... poti sa-mi trimiti e-mail...

nici la mine nimic nou, temperatura scade, ziua 31 si nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

au venit rusii.. Doamne, n-as fi crezut ca o sa ajung sa ma bucur de asta! Ce ironie! Tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia...citeste dincolo...se pare ca suntem pe aceeasi lungime de unda..



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Da, am citit... e bine ca n-a intarziat nici la tine... imi pare rau ca n-a fost...
Punct si de la capat!

Mergi la inceput