Mamici de septembrie - octombrie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

HAI DANIELA!!!!!!!!!!!! NASTERE USOARA!! MULTA PUTERE SA-TI DEA DUMNEZEU SA TRECI CU BINE SI CAT MAI REPEDE PESTE ACESTE MOMENTE!!! HAI DANIELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!

[
majoreta]


ROXANA 34+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 6 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Rita, tinem pumnii ca maine vestile sa fie mai bune! Sau medicul tau de familie e asa bun ecograf ca nu te indoiesti ca ce a spus el e corect?


36+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

danielaradu nastere usoara!

Maruntzica, sa-ti traiasca minunea! TAre dulcica!
Gabriela, este minunata Sara si pare asa mare! Vreau si eu un bb asa mare si frumos!
Rox, un sa prinzi putere!


Nana, 39+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Danielaradu

36+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Uite Danielasi de la mine de incurajare.
Katrin
Prisi bine ai revenit acasa!!! Sa te refaci repejor!
Maruntzikamicuta si draguta csa o bijuterie. Las ca recupereaza ea...
Despre noi ce sa zic, ne-am cam agitat. Acum suferim cu ceva contractii. Capoasa de mine si-a pus in cap sa termine de calcat tot, apoi am fugit in oras ca aveam o intalnire de "taina" cu husbandu` si acum sunt fleasca. In timp ce urcam scarile aveam senzatia ca-l scap pe bebe... Merit ...

isabeluta37 +
bebita
AMR 17 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns youngrita200 spune:

Sarr'na, carpatina, pentru sustinere. Nu pun la indoiala ce a spus medicul, pentru ca e si bun si ne-a si aratat cum stau lucrurile. Pe de alta parte, a zis ca nu e de sarit in foc. Trebuie doar mai multa atentie la nastere. Dar a fost destul sa ne alarmam. In alta ordine de idei, atata timp cat e in burtica, cordonul nu prezinta un pericol, zic unii. Dar de cand am aflat de "bucle", sunt ca un radar si urmaresc fiecare miscare, fiecare gest... Deci nu pot spune ca sunt linistita.

rita [34]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Umy merci frumos....si eu sper sa revin la marimea initiala. Umy vad ca ti-a raspuns deja rodicamaries pentru actele necesare....
si nastere usoara

Afibebe merci frumos. Am inceput acum cu Bonisan, iar daca nu o sa mearga o sa incerc si Espucosan....

DanielaRadu nastere usoara!!!!!

poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Nastere usoara, Danielaradu, sper ca ai nascut deja, ca ai 10 ore, biata de tine! Tinem pumnii.

Irina 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Mai harnicutzelor, pleaca oama ieri la curs pre-natal+balaceala, apoi lucreza azi un pic pt companie si... va pierde urma!
Incerc sa o iau din urma.

Intai, m-atzi dat gata cu puiutzii vostri! Si yo vleau...!!
Sabina, m-am indragostit iremediabil de fotbalistul tau (ce rau e tati!) ... mie nu-mi plac deloc fotbalistii! ...rezulta de aici ca nu are fatza de fotbalist, cum zice tati?!! E adorabil Gheorghe al vostru!
Gabriela, gagalicea e asa de dulce asa pe burtica, zici ca-i de jucarie!
Mandarinutza - ce pui de zana ai stiut sa faci...
Maruntzika - aveti o principessa dulce de tot - cu o camera princiara pe masura si un tati topit-topit! Ce frumos ai povestit!

Sa va bucurazti de micile-mari minuni!

Hai Daniela! Nu mai e mult si ai si tu in bratze Puiul tau!

Piciulika 36+ Michael
Si suntem in luna 9!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gabriela, Sara e o mandrete de fata!
Marunziko, Yannisa e o dulce, imi place asa de mult poza in care o tine tati pe umar
Betty, Stefan sta si el destul de mult treaz. Dimineata se trezeste pe la 8-9, papa si mai trage un somnic pana pe la 1. Dupa aia papa iar, dar nu mai doarme pana pe la 5-6 dupa-amiaza. In timpul asta ma joc cu el, iesim la plimbare, sau pur si simplu stau langa el in pat si vorbim, fiecare in legea lui. A invatat sa spuna 'ga' si e tare fericit. Buuuuun, de la 6 doarme pana pe la 8, cand vine si tati de la servici si ii facem baita. Noaptea se trezeste de 2 ori ca sa pape. Oricum, in timpul zilei ma solicita f mult pentru ca inca nu stie foarte bine ce se intampla in jur, inca nu vede tot si vrea sa stea doar langa mine sau pe mine. Nici la toaleta nu ma duc linistita, trebuie sa las usa deschisa si sa vorbesc intruna cu el ca sa imi auda vocea...
Eu am alta belea acum. I-au iesit pe fata niste bubite rosii, unele au si varf alb. Pediatra mi-a zis sa ii dau cu albastru de metil, dar s-au facut destul de mult. Am inteles ca ar fi de la transpiratie? Voi ce stiti?

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
Povestea nasterii

Mergi la inceput