Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Roxana, acuma ma pregateam sa iti trag o cearta serioasa, ca nu poti sa stai fara ingrijorarea zilei...?
Noroc ca zici ca ti-am revenit ...;)


------------------------
Flory 31+ Joshua Raphael
AMR 9 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna dimineata!
Ma duc sa trimit contractele pentru celule stem, nu mai aman, ca poate uit iar! Si poate gasesc si hainute. Pana acum nu am luat decat pt 6 luni, nu stiu cum, dar asa s-a intamplat.

RGE, si eu sunt cam la fel cu perioada asta, imi place extraordinar de mult. Si sotul meu parca e mai indragostit de ea decat mine! Mi-a zis acum 2 zile ca lui o sa-i fie foarte dor de burtica si ca niciodata nu am fost mai draguta, delicata si fragila ca acum. E un romantic. Si ca sunt mai frumoasa decat atunci cand m-a cunoscut! Asta a pus capac la toate!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Vasari, m-ai spart! Trebuie sa ii dai un premiu sotzului tau!

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUFU...m-am calmat..imi revin repede
VASARI...MAMI AI GRIJA DE SOT!!...wooowww...suntem invidioase

ROXANA 34+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 6 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata fetele. Eu tocmai mi-am baut lapticul.

Cum va spuneam, ieri am fost la eco. Pitica este bine, desi eu spuneam ca nu s-a intors, ea e deja cu capul in jos. Si are exact pozitia lui Iasmi: capul jos, fundul in dreapta sus, mainile stanga jos si picioarele stanga sus. Deci ma inghiontea cu fundul si cu mainile. Sper sa nu iasa cu fundul mare
In rest, placenta are gradul 2, arterele au mai scazut un pic, iar pitica are 1,600 kg. Dr. zice ca si-a mentinut ritmul de crestere, deci e inca mai mica cu 4-5 zile fata de DPN, dar nu e o problema.
Am fost foarte fericita sa aud ca suntem bine.
Sambata ma duc la MedLife sa vad care sunt conditiile pe acolo si sa vorbesc si cu neonatologul.



31+ si baby Kara

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DARLEENA FELICITARI!!! SA FITI SANATOASE !!!..cat despre DPN stai linistita George mereu a fost mai mic cu o saptamana fata de DPN...pana ultima oara cand si dr a ramas mirat ca se potrivesc fix pe fix...a crescut incet si sigur...asa ca stai linistita ...

ROXANA 34+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 6 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Felicitari, Darleena! Sa iti traiasca bblicul!
Numai eu nu stiu nimic!!!!!!

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Darleena felicitari pt vestile bune!!!!!!!!!!

29+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura imi pare rau ca nu era dr. acolo! pe salopetele groase am dat 35 Ron/bucata! Eu caciulite am cumparat cu 5 Ron! Acele cearsafuri din scutece sunt campurile sterile .. sunt bune pt. masa de infasat!
dany cu contractiile e deja normal la varsta ta de sarcina.. daca trece cu No-spa si pat inca e ok!
pufulet74cearsafurile din material de scutec de care zicea laura

In alta ordine de idei, cica sunt si nistea cearsafuri impermeabile pt. pat, nu de unica folosinta, ci pe o parte cu material, pe o parte cu un fel de musama subtire si au elastic pt. prinderea de saltea. A cumparat cineva asa ceva?



PUSSI 26+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Oana si Darleena felicitari ptr bebelinele grasunele.
Rox vrei cafteala?
Pussi super hainutele..
Pup fetele

anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani



Mergi la inceput