Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

fetelor hai sa va povestesc o faza de dimineata,cand stateam linistiti in pat ,era o liniste de auzeau doar musca si cand de-odata se tranteste usa de la dormitor,cred ca din cauza curentului,mai asa sa speriat asta mica,incat eu am tresarit mai tare din cauza ei,nu din cauza usii,saraca asa sarise,imi era asa o mila de ea,ca am inceput sa-i vb sa rad cu ea,saraca... ,deci reactioneaza calumea la zgomote!!!

31+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Neatza, burtici dragute!
Oana, felicitari pentru cele 2 kg!
Pussi, foarte frumoase hainutele. Imi poti spune la ce pret au fost salopetele groase?
In legatura cu masa de infasat, eu am gasit niste "scutece", nu stiu cum sa le spun altfel pentru ca sunt ca niste paturele, de 60/90, pe deasupra cu acelasi material ca scutecul, si dedesubt plastic (sau ma rog, ce au scutecele). Eu din alea intentionez sa folosesc pe masa de infasat si vreau sa iau si la spital cu mine, daca trebuie sa schimb bebele, sa nu il pun direct pe asternutul de spital.
BB, nu mi se par prea multe hainute. Esti sigura ca te lasa sa il imbraci cu hainutzele tale acolo? Ca in spitalul unde nasc eu, am voie doar pentru mine sa duc, acolo sta cu hainutzele lor, si doar la iesire il schimb.

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by loub_erika

fetelor hai sa va povestesc o faza de dimineata,cand stateam linistiti in pat ,era o liniste de auzeau doar musca si cand de-odata se tranteste usa de la dormitor,cred ca din cauza curentului,mai asa sa speriat asta mica,incat eu am tresarit mai tare din cauza ei,nu din cauza usii,saraca asa sarise,imi era asa o mila de ea,ca am inceput sa-i vb sa rad cu ea,saraca... ,deci reactioneaza calumea la zgomote!!!

31+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif





asta cam asa se intampla si la mine e foarte perceptiva!


Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Mesajul anterior era pentru "aducere la zi".
Acuma o luam cu inceputul. Pussi, multzumim de noul capitol, si venim si noi la o cafea. Mi-e o lene...
Ieri am fost la eco, dar nu am avut noroc, ca doct. era plecat si il inlocuia altcineva. Asa ca m-am reprogramat pe sapt. urmatoare. Deci nu am aflat nimic nici cu leucocitele mele, nici cu greutatea lui bebe, nimic . Asta este. Mai avem rabdare, ca nu avem de ales.
Am fost in schimb la cumparaturi. Am lasat o groaza de bani prin oras, si m-am socat totodata de niste preturi. Am vrut sa ii mai cumpar caciulite, pentru ca hainutzele pe care le cumparasem eu nu sunt toate cu caciulitza aferenta. Si am descoperit cu stupoare ca si caciulitele de interior, alea simple de tot, de bumbac, costa 5 lei, 7 lei. Mi s-a parut foarte mult in conditiile in care i-am cumparat body cu maneca lunga cu 7.5 lei...
Si nici caciulite de iarna mai groase nu am gasit. Mi-au spus ca inca nu au primit. Am gasit doar tricotate, dar mie nu imi plac alea.

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Buna dimineata! Stie cineva daca la Elias accepta hainute pentru bebe cat stam in spital? La Filantropia unde am nascut-o pe Maria nu ne-au lasat cu haine de acasa, au imbracat-o in carpele lor
Dar mamicile stau cu bebe in camera? Sau putem opta?
Merci mult si sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Pussi, ce sunt campurile sterile ??
Bucati de finet sau altceva?


------------------------
Flory 31+ Joshua Raphael
AMR 9 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Mda, si eu as vrea sa stiu ce sunt alea.

Laura 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

erika mersi mult de incurajare...si sper sa fi fost contractii nedureroase si nu altceva...

29+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Buna dimineata!!...venim si noi cu un Activia.....noi suntem somnorosi..am pus o oala de ceai si una de compot la fiert sa-mi fac de cap astazi...diseara avem si noi eco..iar..ca vreau si eu niste ultime imagini 3-4 D cu George..desi mi s-a spus ca nu mai incape ..dar oricum incercam ..si eco tot o sa mai fac ca are esarfa de cordon si mie una imi este mai frica desi dr nici nu a bagat in seama chestia asta...as face o mancarica de cartofi astazi cu muraturi...noi suntem bine..mami creste in greutate dar nu ma mai cantaresc ca nu are rost...este din ce in ce mai grav la mine cu mancarea ..niciodata nu mi-a fost atat de foame ca acum..trebuie sa mananc mereu...si consistent nu joaca..salate, fructe si alte dracovenii....bebe George apasa rau cu capul in "pasa" cateodata ma doare putin..cred ca sunt si niste oase pe acolo...dar merge nu ma vaiet..suntem fericiti..sunt atat de mandra ca sunt gravida...as vrea sa nu se termine niciodata perioada asta...sa fiu mereu gravida..cred ca am luat-o razna....dar mi-e frica de George cand o veni pe lume..sa nu cumva sa-i fac ceva rau fara sa vreau.....off Doamne, chiar am luat-o razna...pot as schimb si eu saptamana cu o zi mai devreme...doua

ROXANA 33+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 7 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...gata m-am linistit acum

ROXANA 34+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 6 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput