Mamici de septembrie - octombrie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna dimineata!
Felicitari noilor mamici Cecilia,Georgi ana25!Sa va traiasca bebeii,sa fie sanatosi,iar voi sa va refaceti repede!

La multi ani Anelor!La multi ani Slippers!

Multa bafta maine pt.Iuli si Dony!

Sabina,bine ai revenit!Asteptam poze cu bb Gheo..

Dana 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bun venit acasa Sabina!

Dony

Iuli

la multi ani Anelor!

Devylla, tare frumusica e micuta ta!

35+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza.

La multi ani Mariilor pt ziua de ieri si La multi ani Anelor pentru ziua de azi.

Roxana am si eu o intrebare Espumisan ii dai zilnic lui Andrei sau numai la nevoie???

Cate picaturi ii dai si de cate ori pe zi???


noi am avut o noapte linistita dupa ce am facut kk.
ne-am trezit doar la ora mesei si atata.

legat de lohii si la mine inca mai sunt.
sunt zile in care am din abundenta si zile in care nu apar deloc.

asta este sanatosi sa fim.
maine merg la dentist.gura mare arata jalnic.

lipsa de calciu......

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

prietena mea Doinitza - Dony74 - mamica de septembrie/octombrie 2007 - (e intai prietena mea si apoi mamica pe DC... ), a nascut azi dimineatza o printzesica de 3 kg!!!

Sunt bine amandoua! aseara au fost in vizita la noi iar noaptea la 2 i s-a rupt apa... era luni programata la cezariana....bebica a vrut sa vina mai devreme cu o zi, a fost supriza!!!!

Bine ai venit pe lume micutza Daria Maria! Parintii tai te iubesc mult iar Teo abia asteapta sa te smotoceasca un picutz

felicitari Doinitza! Sa va traiasca printzesa si sa va bucure viata!


popp fete cucuiete!

Nasteri usoare dragelor! Sa va bucurati si voi de minunile ce va vor ocupa viata de aici inainte!

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Originally posted by Carmenita

Mamicilor, folositi perna speciala pentru alaptat? Vreau sa imi cumpar si nu stiu daca este utila.

Carmen 35+ Andrei
Asa creste bebele nostru http://bd.lilypie.com/RMNXp10.png



carmenita eu am folosit-o de pe vremea cand eram gravidutza! Si la fel cand alaptam..iar acum o folosesc paravan la pat pt bb - sa nu o ia d'abushilea pe unde vrea el!!

e ft utila, nu o sa-ti para rau daca o iei! o gasesti pe bebelusultau.ro



Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Noi mai avem o problema: mucozitatile din nas: sunt foarte multe, si daca nu-i aspir nasucul cam la trei ore, abia mai respira. A ajuns saracul sa caute singur pompitza cand il intind pe masa de infasat.


Fetelor folositi cu incredere si multa eficienta batista bebelusului..Nu va speriati de aspirator... nu e niciun pericol - furtunasul acela regleaza presiunea la nasuc si sub nicio forma nu e periculoasa! Ba mai mult, nu irita mucoasa cum o poate face o pompitza clasica

www.overland.com.ro/" target="_blank">aveti aici prezentarea ei inclusiv un mat video demonstrativ

Si daca aveti intrebari, nu ezitati sa ne vizitati aici la stelutze..chiar cu intrebari

Am fi bucuroase sa va putem ajuta cu o parere din experienta noastra!!

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Dony74 sa-ti traiasca printesa si sa va bucurati de ea..ce grabita a fost..ahaha a stricat planurile dr-lui
te astept cu impresii ...si poze

Alinuk daca ai detalii despre nasterea lui Dony74 te rog sa le spui..ca si eu nasc la Filantropia si sunt nerabdatoare sa aflu cum au decurs "ostilitatile"...cu dr. asistente tot tot..

34s+, Maria +? cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

felicitari dony !!!!!!!! sa iti traiasca micuta si sa fie sanatoasa !!!!!!!!!
iuli
devylla cat de draguta poate fi printesa ta off off abia astept sa o tin si pe micuta mea in brate!
sabina bine ai revenit draguta!
la multi ani tuturor ANELOR de azi !!!




danielle 37+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Tzuc o sa va pove ea cu siguranta mai bine decat pot eu sa-mi dau cu parerea...

Stiu ca sunt bine, desi i s-a rupt apa dimineata pe la 3, a nascut prin cezariana pe la 9. A venit Peltecu, desigur!

In mare a fost oki! Detalii va poate da ea, cum am mai spus!

fetitza are 3 kg! sunt bine amandoua!

cam atat va pot spune eu..

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Sabinelul bine te-ai intors...baga somn cand poti nu te surmena.

Tzuc, Kriss sant si cu acelasi dpn...deci ai vedem care pe care

Ali33si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput