Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Cui ii plac filmele de aventuri-istorice, ii recomand "The Last Legion" si "The Pathfinder". Azi am sa vizionez si "Beowulf", o sa revin cu amanunte...

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Am vazut de curind doua filme - House of D si Trust the Man cu David Duchovny. In primul actorul a trecut chiar de partea cealalta a camerei si a si regizat si mi se pare ca a facut o treaba foarte buna - parerea mea este ca David a evoluat frumos de la stadiul de Dosarele X (daca mai punem la numaratoare si serialul difuzat acum de hbo "Californication") !
Aaa, si am mai revazut cu mare placere Black Hawk Down - ca sint un mare fan al lui Sir Ridley Scott !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Mr.Brooks cu Kevin Costner,care face un bun rol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Zilele trecute am revazut Troia, si parca mi-a placut mai mult decat prima data
Aseara am vazut Labirintul lui Pan, mie nu mi se pare un film de care sa povestesti - parerea mea

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Ieri am vazut Beowulf. Initial mi-am zis eh, e doar o legenda, probabil ca nu e mare lucru, mai e si un fel de animatie...in sala mi-am schimbat complet parerea. Mi-a placut foarte mult, un film de aventuri, cu un erou legendar, un film despre dragoste si mai ales curaj neasemuit. Mai mult nu va spun.
Zilele trecute am revazut "300". Superb.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Am vazut si eu Beowulf; cu toate ca animatia nu mi-a placut prea mult, (toate personajele parca se uitau crucis), povestea a fost una f frumoasa, mi-a adus aminte de povestile cu imparati si balauri ce le citeam pe vremuri. O sa fie oare si o parte a II-a? la cum s-a sfarsit...

Adriana 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Waitress - simpatic, numa ca mi s-a facut o pofta de pie in timpul filmului.... de numa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si mie mi-a placut mult Troia (nu numai pentru Eric Bana si Brad Pitt ) !
Incerc sa vad Atonement - se pare ca va fi candidat serios la Oscarurile de anul trecut ! Are cineva impresii despre el, l-a vizionat vreuna dintre voi ?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana2511 spune:



SALUTARE.:)
AM MAI VAZUT CATEVA FILME SI M-AM GANDIT SA IMPARTASESC CU VOI IMPRESIILE MELE.....
I COULD NEVER BE YOUR WOMAN - ...DE VAZUT IN FAMILE...E COMEDIE ROMANTICA:d
ATONEMENT - MI S-A PARUT SLABUT FILMUL...
THE GOLDEN COMPASS (BUSOLA DE AUR) - E DRAGUT :)

O SA REVIN CU NOI TITLURI.:)



SARBATORI FERICITE SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR VOASTRE.:):*:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am vazut Stardust si mi-a placut, e o pveste frumoasa, iar Robert de Niro este exceptional, ca de obicei.
In paranteza, Troia este unul dintre filmele istorice cu cele mai multe gafe, iar cei care au facut machiajul, bijuteriile, coafurile cred ca n-au deschis in viata lor o carte de istorie. Brad Pitt mie imi place, dar in filmul asta a fost pur si simplu ridicol...

Mergi la inceput