Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alitzu79 spune:

88 MINUTES suspans, psihologic...de dragul lui Pacino
The Notebook Un film de dragoste incantator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

if only....super filmul.stiu ca a mai fost recomandat dar e super:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Breach: interesant, iesit din tiparul filmelor de spionaj;

http://www.imdb.com/gallery/ss/0401997/Ss/0401997/3q.jpg.html?path=gallery&path_key=0401997


http://www.floriinro.ro/


Loue à bon prix cet espace de signature, merci de me contacter en MP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Ultimul film vazut " 4 luni 3 saptamini si 2 zile " al lui Mungiu. Interesant ca subiect, ca abordare, ca simboluri... ma asteptam sa fie mai dur-sincer! Totusi cu final cit de cit"fericit", considerind ca "victima" nu a murit, ca multe alte femei de pe vremea aia in Romania.
"california dreamin'" la fel-idee geniala "americanii au venit, au facut scandal si au plecat cum au venit"

"regatul cerului" iar bun...
"flight93" intr-adevar tragic. asa a fost a sa fie atunci. Ca si
"word trade center" daca l-ati vazut-tipic american, eroul american ...cel mai tare!!!
SUPERB..."memoriile unei gheise"




Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

"The Notebook" - daaa, minunat ! Protagonistii filmului chiar au devenit un cuplu dupa filmarea lui !
"88 minutes" - pentru fanii lui Al Pacino, pentru ca in rest filmul e slabutz (parerea mea).
Si "Notes On a Scandal" - super ! Si ca subiect si ca joc - cele doua actrite, Judi Dench si Cate Blanchett fac doua roluri impresionante !
Aaa, si am mai vazut "2:37" care seamana ca doua picaturi de apa cu "Elephant"-ul lui Gus van Sant. Dar merita sa fie vazut, ca idee despre viata de liceu si dramele adolescentei.

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Notes on a scandal - l-am vazut si eu, si mi-a placut. Super filmul.

In week end am vazut La Vie en Rose - excelent film.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:


..ajutati-ma si pe mine cu un titlu de film;)) comedie de acum 2-3 ani iar subiectul cam asa- doi tineri sot/sotie (?!) care raman fara job si incep sa fure ....gazon si altele ,initial ...pt a putea plati ratele,etc dupa care o fac din placere
Na ,ca v-am dat de gandit - eu nu-mi amintesc mai multe (batranetea isi scpune cuvantul)

alina71
a fi om e lucru mare...
Aici e povestea Crisei:
http://www.crisa.z1.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

" Labirintul lui Pan" e ultimul film vazut care m-a socat si mi-a placut imens, in ciuda unor scene tulburatoare.
In opinia mea, a fost cel mai bun film strain al anului.
In rest, ma delectez cu capodopere clasice, gen Gandhi, Doctor Zhivago, Vacanta la Roma (cu Audrey Hepburn si Gregory Peck)si mai nou am revazut "Natural Born Killers", uimitor dupa parerea mea, dar nerecomandat nervilor slabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

quote:
Originally posted by alina71


..comedie de acum 2-3 ani iar subiectul cam asa- doi tineri sot/sotie (?!) care raman fara job si incep sa fure ....gazon si altele ,initial ...pt a putea plati ratele,etc dupa care o fac din placere



Ii zice "Fun with Dick and Jane".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

quote:
Originally posted by Llaura

quote:
Originally posted by alina71


..comedie de acum 2-3 ani iar subiectul cam asa- doi tineri sot/sotie (?!) care raman fara job si incep sa fure ....gazon si altele ,initial ...pt a putea plati ratele,etc dupa care o fac din placere



Ii zice "Fun with Dick and Jane".




multumesc

alina71
a fi om e lucru mare...
Aici e povestea Crisei:
http://www.crisa.z1.ro/

Mergi la inceput