Pacientele optimiste si gravi dr. Tutunaru cap 39

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Si eu merg vinerea viitoare la cabinet pentru monitorizare, poate ma intalnesc si eu cu vreuna dintre voi, desi Magdita si aaandreea, probabil ca voi veti merge marti si joi, nu? Vreau sa vad si eu cum stau dupa aventura FIV...
Pup toate fetele dragi!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ana, eu probabil o sa vin in Bucuresti si joi si sambata, in functie de cum ma cheama Tutu. Tare mult as fi vrut sa te cunosc, dar sper sa avem ocazia. Te pup si iti tin pumnii ca in cel mai scurt timp sa ne dai vestea cea mare.
Andreea probabil ca vine numai marti pentru ca ea deja e gravidutza si nu mai face monitorizari.

Pup toate fetele scumpe

magdita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Bune fetele,

Mai bag si eu un ochi pe aici sa va spun ca tin pumnii fetelor care sunt in asteptari, Doamne Ajuta sa vina numai cu liniute duble, fetelor in febra monitorizarilor, va pup

Laurici V hai cu analizele alea sa treci la treaba ca asteapta bb sa vina la tine, stiu eu. Daca vrei un endocrinolog bun, ti-o recomand pe Corina Neamtu este suuuper, am recomandat-o si la fete Felicutu, Marina..si au foarte incantate de dansa. E buna, iti zic io si o sa te ajute tare mult inclusiv pentru pareri legate de stimularea pt FIV.

Iyoana uite cum nu te las eu in pace si-ti dau de lucru, sa nu ma certi dar am bagat un ochi pe la mamici si uite ce am gasit, sa modifici tu pe prima paginuta:

Sim_Stoian a nascut pe 25 august bebe Stefan cezariana, 4,220 gr, 54 cm sa-i traiasca!
Mirella76 a nascut pe 1 sept, bebe Albert Raoul, natural, 3,320 gr sa-i traiasca!
Orchis a nascut pe 23 iulie bebe Dan Stefan, 3.000 gr, 52 cm sa-i traiasca!
Andutzy a nascut pe 23 iulie bebe Horia Andrei, 2.900 gr, 50cm sa-i traiasca!
Aylin_tarcan a nascut pe 20 august pe bebelina Alma Ana natural, 3.230 gr, 51 cm sa-i traiasca!

pup fetele

Alexia si minunea mea Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

Salutare mey Tutunici!!Ana la al doilea fiv mai trebiuesc analizele facute(cele de prima oara?)iti doresc mult succes la monitorizare,Georgia_c cine ti-a recomandat ca125?Ysa ai reusit sa gasesti tratamentu?Kora iti simtim lipsa pe unde esti?Magdita mult succes la monitorizareeu am fost azi sa-mi scoata firele T cum stiti si voi nu era dar am gasit-o pe Ioana care a fost o draguta,pe foaia de externate nu scrie nimic de trompa si nici de chistul gasit pe ea absolut nimic,stiti ca va spuneam eu de durerile la urinat,acum am vz ca au fost aderente pe vezica urinara si Ioana a spus ca e normal sa am putin disconfort dar o sa fie ok.sa va citesc putin ce scrie pe biletul de externare.Aderente laxe intre peretele abdominal anterior si epiploon,intre vezica urinara si peretele anterior al uterului pana la fundul uterin,sigmoidul aderent la ovarul stang,endometrioza la nivelul ovarului stang.Se practica electroexcizia leziunii de endometrioza,adeziolita(evolutie favorabila)dar de trompa nik...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Camy, in mod normal, daca nu trec mai mult de 6 luni de la ultimul FIV, primele analize nu mai trebuie refacute.
Referitor la biletul de externare, si la mine s-a intamplat acelasi lucru, adica informatiile de pe foaie nu sunt complete, ceea ce chiar nu mi se pare in ordine. Ma gandesc de ce asa de greu sa ne scrie pe foaia de externare tot ceea ce s-a gasit acolo, mai ales ca de asta depind foarte multe lucruri in viitor; doar de asta facem laparo: sa aflam exact ce si cum. In fine, asta e o nelamurire mai veche de a mea si sigur ca nu vi s-a intamplat tuturor asa...

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

Ana te-am intrebat de analize ca incep sa ma gandesc serios la fiv,tinand cont de ce mi-a zis Ioana dupa interventie. asa cum a zis si Kora timpul este pretios am(30)de ani cat o sa mai stau asacel putin acum stiu ce trebuie sa fac am pierdut atatia ani in incertitudine sperand ca voi ramane,aaaa si inca ceva Ioana mi-a spus acum ca colonul era lipit de ovar dar cu toate astea ovarul arata f bine hmmm ce sa mai cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele,

Am incercat sa pun niste poze, sa speram ca am si reusit....


magdita

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta. (
Avem timp - Octavian Paler)
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Am reusit, am reusit.........

magdita

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta. (
Avem timp - Octavian Paler)
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Bravo Magdita, ai reusit! Nu-ti sta rau deloc cu un . blonda frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna ziua dragele mele, stiu ca nu am mai scris de mult dar vreau sa o pup in special pe finuta de AnaP care a trecut printr-un carusel al emotiilor si care de data aceasta nu s-a soldat cu mult-doitul bebe insa data viitoare va fi randul ei cu siguranta!

Vreau sa o pup si pe LauraV, sa o incurajez si pe ea, optimismul si veselia ta te vor face cea mai energica si mai activa mamica de bebe mic.

Iyoana, daca ai un pic de timp si poti sa modifici, asa de amorul adevarului, bebitza mea se cheama Alessia Maria (nu Cristiana) si s-a nascut pe 13 iulie 2007, 3750 Kg si 52 cm.

Eheeei, acum are deja peste 5,500 Kg si mai mult de 60 cm. Si peste cateva zile 2 luni. Ce a trecut timpul. E frumos, in fiecare zi ma indragostesc de ea, e o dulce si o scumpa, acum doarme cate 5 1/2 jumatate noaptea si mami a ei la fel, papa bine, zambeste si face ochii mari mari, sa cunoasca tot ce e prin casa sau prin jur.

Poze puteti vedea aici: http://www.flickr.com/photos/13994486@N00/show/

Va pupam pe toate

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

Mergi la inceput