Mamici de septembrie - octombrie 2007 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Nana ce mai faci? Esti bine?

Te pandesc sa particip si eu la galerie cand o fi momentul.

Nastwere usoara tuturor fetelor.

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!





Sunt bine, Lunito!
Sunt in stand-by. Abia astept sa soseasca momentul, insa moasa a zis ca sa ma astept dupa ce trec de DPN. Asa ca, mai am de asteptat.
Pupici tie, lui Cosminel si Adelisei.


Nana, 38+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Carpatina sunt tare . Nu am vrut sa sune urat!!! Iertare! Mata de-asta sunt si eu cu tot cu cele 16 + kg in plus ale mele. Numa ca-era prea liniste aici...si eu singurica prin casa

isabeluta36 +
bebita
AMR 24 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Buna fetelor!

Bebelusei mele nu i-a picat buricutlu inca si pediatra ne-a zis sa nu-i facem baita pana nu-i cade!O spal doar cu comrese cu musetel!Sunt stresata rau de buricut!
Bebelina mea e o mancacioasa,iar eu am lapte garla!Apropo ceaiul de anason si chimen te ajuta f.mult!Mie mi-a venit laptele a doua zi dupa cezariana,dar in ziua operatiei si a doua zi am baut mult ceai.
Si,fetelor care alaptati sa va mulgeti dupa fiecare masa a lui bb ca sa nu faceti mastita!Eu folosesc pompa de la Avent ISIS manuala si e f.buna!

Va pup!

alina+ANDRA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI SI COPILASILOR LOR IUBITI SI MULTA BAFTA CELOR CARE STAU LA RAND!!!

Va anunt ca am nascut si eu pe 26 august o minune de fetita, sanatoasa si frumoasa (cioara...). Totul s-a petrecut atat de repede incat am uitat sa iau un nr de telefon din agenda comuna sa va pot da de stire.
Va rugam sa ne treceti si pe noi in listuta: ne cheama Vera Helena, si ne-am nascut pe 26 august, ora 17:20, cu 2610 grame si 48 de cm, scor A 9, 38 de saptamani


Sper sa intru mai des de acum desi eu inca imi revin dupa aceasta experienta iar minunita mea imi ocupa mai tot timpul. Dar e foarte, foarte frumos asa ca nu ma plang de nimic!

Bafta multa viitoarelor mamici si revin si eu cu povestea nasterii si mai ales a comentariilor legate de spital!

Mih, mami de gargarita
Vera Helena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Mih, felicitari pt. fetita! Sa va traiasca si sa fie norocoasa!
Slippers, chiar ma gandeam la voi. Ce bine ca sunteti deja acasa si ca totul e bine. Miruna cum a reactionat? Ne pui poze?
Dany26, eu personal sunt impotriva circumciziei. Si a decalotarii fortate de altfel.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
35+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Tomitza si moldoveanca..mult succes la doctor!
mishuta, felicitari! Mult noroc in viata si sanatate Verei!!Refacere usoara si mult laptic!



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 32+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by isabeluta

Carpatina sunt tare . Nu am vrut sa sune urat!!! Iertare! Mata de-asta sunt si eu cu tot cu cele 16 + kg in plus ale mele. Numa ca-era prea liniste aici...si eu singurica prin casa

isabeluta36 +
bebita
AMR 24 zile




Chiar nu trebuie sa-ti ceri scuze.. nu m-am suparat nici un pic... Asa e felul meu.. mai hatru..

35+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Slippers, bun venit acasa!

Tomasa, nu mergi la control? Sau mai pe seara?

35+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Felicitari mishuta sa-ti traiasca fetita!

Bine ati revenit acasa Ana si Vlad!

Bafta fetelor care se duc azi la doctor! sa va intoarceti cu vesti bune!





Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Felicitari mishuta! Multa sanatate tie si Verei!

35+ cu Ioana

Mergi la inceput