Mamici de septembrie - octombrie 2007 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna fetelor,

noi ne prgatim sa plecam la doctor, la consultatie
o sa revin cu vesti mai pe seara
pupici

Tomitza 39+ Natalia Ioana
mi-a facut sotu' blog
Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sigur, Andrruzza, asa ma gandesc si eu ca e totul la indemana noastra, iar copilasii depind de noi. Eu ma gandesc ca ii poate merge lui/ei bine cu ceva, in sensul ca aparent nu sunt probleme, nu se irita, nu e alergic dar cine stie ce rau pe termen lung ii pot face chimicalele respective, folosite la asa o varsta...
La Tudor am facut cum m-am priceput si eu mai bine cu informatiile pe care le-am avut atunci si la fel voi incerca sa fac si acum cu cele disponibile in momentul asta. Mariei nu ii voi mai lua tot Sanosan, asta clar, desi as putea spune ca am fost multumita de el, la nivel aparent, desigur, ca altfel nu stiu ce rau i-o fi facut lui frate-su . Desi cine stie ce se mai descopera peste 3-5 ani...ca parabenii sunt de fapt buni si e rau uleiul de masline . Stii cum era faza cu ciocolata, au blamat-o atatia ani si acum cica ar fi buna (in cantitati rezonabile) pt. copii iar cacaoa de fapt f. necesara organismului si tot asa sunt o gramada de exemple. Offff, greu cu copiii astia, trebuie mers mult si pe instinct.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
35+Maria

Edit: sa-mi spui te rog si mie dupa ce studiezi prin farmacii spre ce te-ai orientat tu pana la urma...si eu sunt foarte deschisa la sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Nana ce mai faci? Esti bine?

Te pandesc sa particip si eu la galerie cand o fi momentul.

Nastwere usoara tuturor fetelor.

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora
Duamna Carpatina,ce-ai rezolvat cu concediu prenatal?
Cred ca vrei si mataluta statuie linga a mea,ca pe mine ma va prinde sapt.35 in campul muncii!


Ma duc joi la doctor, si o sa iau certificatul ala ca sunt apta..
Poa' sa fie statuia mea un pic mai mare decat a ta? Ca eu o sa fac 37 spatamani pe 17.09.. cand am decis, mai nou,sa ma opresc... Ca initial imi propusesem 24 (adica 38 implinite). Deh, asa e cand ai doar 20 de saptamani in total (pre si post). Si inca asta e parfum.. ca in general, in Belgia, concediul e de 15 saptamani. Of, of, capitalistii astia...


35+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

In primul rand felicitari pt bebeii sanatosi si frumosi!!!Si, nastere usoara urmatoarelor gravidutze!!!!!!!!

Dragi mamici-gravidutze, sunt o gravidutza de Nov-Dec, nasc la inceputul lui Nov. , cezarina, si am si eu o intrebare pt mamicile de baietei..Noi vrem sa ii facem circumcizie lui bb, voi ati facut asa?Sau stit ceva sfaturi pro sau contra spuse de dr-ii vostrii??Ca eu stiu ca trebuie facuta la 8 zile....de aceea va intreb, dar nu am pe nimeni care sa fi facut si sa imi povesteasca ce si cum...

Va multumesc anticipat!!!!

28+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Eu am asa niste emotii mergem la doctor azi si tocmai am terminat o sedintza de contorsionism in baie pt ca o sa avem parte si de tuseu vaginal.Va pup tineti-mi pumnii

teo


mult succes draguta.sa vii cu vesti bune!




danielle 37+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by toma_lly

buna fetelor,

noi ne prgatim sa plecam la doctor, la consultatie
o sa revin cu vesti mai pe seara
pupici

Tomitza 39+ Natalia Ioana
mi-a facut sotu' blog
Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005



mult succes la doctor.sa vii cu vesti bune




danielle 37+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by isabeluta

Slabuta, da Cecilia. Sa vezi cand o sa ramana doar mai tinere in saptamani!!
Nici tu nu mai ai prea mult, Annisia, Sabina, Toma_lyla fel. Una cate una se duc la marea intalnire cu bebe strumfi. O sa ramanem "trei mate pricajite"


Ca-mi zici "mata" hai ca nu ma supar.. da' pricajita sa stii ca nu sunt

35+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by amar

Nana ..tu ce mai faci?...nu prea mai intri..nu te simti bine? sau te gndesti la nastere?...aveai asa un moral bun ... te rog nu ma dezamagi...

carmen 38s Oana Isabella





burtika!
EU sunt bine, va citesc din umbra.
AM intrat in concediu si deocamdata incerc sa dorm ziua ptr ca noaptea nu dorm decat 2-3 ore.
Cu moralul sunt la fel , nu mi-e frica de nastere cat mi-e frica de alaptat iar dupa ce am fost duminica la moasa si mi-a dat pastilute ptr cand va incepe travaliul, chiar m-am linistit de tot. O sa vad eu atuinci ce si cum.
HAi ca mai avem putin si o sa ne tinem puiutii in brate cat de curand.
Pupici si ai grija de tine.



Nana, 38+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna ziua. Intram si noi repede sa va spunem ca am ajuns ieri acasa, azi am bifat si vizita pediatrei. Bebe Vlad e super ok, mancacios, lapte este garla, asa suntem bine.

Ana 38+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)

Mergi la inceput