Prieteni acvatici

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Imi pare rau pt. pestisorii vostri, vad ca v-au murit mai multi!
Ai mei sunt bine, deocamdata, sunt vioi si jucausi, inclusiv ventuzatul care era cam trist dupa ce a ramas fara pereche.
Fetele, eu am luat pastile de Byocorin, se pune o pastila in apa pe saptamana si imi place ca si curata f. bine si a stabilizat destul de bine si apa (bineinteles, impreuna cu celelalte substante).
Pupicei!

Valentina 33+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Akella
imi pare chiar f rau .. .stiu cum e sa-i vezi asa ... si e nasol sa nu stii motivul.
Suna aiurea, dar chiar imi pare rau :(
Eu nu am ajuns la magazin sa-mi iau substanta indicata. Sper sa nu-mi moara toti pana atunci


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gata, am cumparat ieri solutia , sa vedem cine rezista.
Io n-am rezistat si am luat niste pesti :-)))


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Ai mei vad ca sunt zburdalnici din nou... Poate ca i-am fiert cam tare cand cu grisul... Inca mai suspin dupa Andutza... Nu voi mai gasi un peste atat de frumos si atat de prietenos ca ea...
Daria, sa urmezi cu strictete instructiunile de pe flacon: schimbi 20% din apa inainte, pui 5 ml la 20 de litri de apa, apoi faci urmatorul schimb de apa la 7 zile; apa se inverzeste putin de la tonicul asta, dar eu zic ca e bun, pestii mei si-au revenit cu el. Ce pesti ti-ai mai luat? Ii tii in carantina sau ii pui in acvariu odata cu tonicul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Akella -
am mai cumparat un gurami, un mascul, un frumos-frumos. Maine ii cumpar si-o nevasta ca nu era una pe masura ! Si doi tetra dungati alb cu negru. Si doi sanitari albi-albi.
Mai tre sa cumpar guramitza si un tatra alb/portocaliu si 2 tetra negrii si gata. N-au decat !
Imi pare f rau dupa neoni ... daca ai gasi mai maricei sa nu fie papati ...


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare!
Vreau si eu pozici cu pestisorii cei noi...sa va traiasca, sa fie sanatosi!
Ai mei sunt jucausi, tocmai le-am schimbat apa...faza e ca Nutu (melcul) sta inchis in cochilie de vreo 2 zile (dar inca nu e mort, m-am uitat la el si inca mai misca).Oare de ce o fi asa?
Va pupic!

Valentina 33+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu raportez ca am intregit trupa de pesti ! Sper sa ramanem in formatia asta muuulti ani. So, avem 4 tetra, 5 gurami, 1 pleco, 1 ancistrus mic-mic, ghibiul, si 4 sanitari. Daca apuc, fac pozici :-)
Duminica frumoasa sa aveti !


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

masculul

O saptamana frumoasa sa aevti !

Akella, inca o data sar`na de sfaturi, cred ca solutia ce mi-ai recomandat-o cred ca a vindecat acvariul noastru. Iti multumim mult mult de tot !

Pupici tuturor !

P.S. Ce m-as face fara DC, fara atatea persoane saritoare?...


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Daria, n-ai pe'n ce! Pestii tai sa fie sanatosi si voi multumiti de acvariul vostru frumos!
Eu am schimbat apa la purcei ieri, azi urmeaza fetele, ca la ele o schimb cam la 2 saptamani - doar sunt pesti de ape mlastinoase, nici macar de oxigenare nu au nevoie...
Cred ca la purcei ar trebui sa le mai trag o tura de tratament cu tonic, pentru ca unul dintre japonezii pitici mai are cateva zone mici bolnavioare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare1
Ce bine ca si-au revenit pestisorii vostri!
Si ai mei sunt bine,melcul inca traieste, dar iese f. rar din "casa" lui si, atunci cand o face, nebunii de pesti sar pe el gramada si il ciugulesc!


Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput