Prieteni acvatici

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aha, deci e un melc asediat
Io astept poze de la voi !!!
Am admirat azi pestii la micul dejun, sunt foarte frumosi gurami, ma bucur ca i-am cumparat. Ma mai bate gandul de niste tetrazona sau neonii aia frumosi-frumosi ... sa vedem ...


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Ce fac fetele?

Eu am descoperit un nou locatar in acvariu, e un pestisor miiiic, cred ca mi-a fatat o fata si a scapat unul...dar nu am vazut-o cand...in schimb am zeci de melci!
E oare posibil ca Nutu, melcul, care e singur de vreo luna, sa faca singur melcisori...ma rog, oua...sau aia doi pe care i-am dat sa fi depus oua si sa iasa asa, randuri-randuri? Ma gandesc ca melcii mici nu fac oua asa de repede, cert e ca am acvariul pliiiin.

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vali
sa-ti traiasca puiul de pestisor !
La melci io zic pas ... scapa de ei !!!

Noi raportam liniste si pace, sunt f incantata de propriul acvariu, nu a mai decedat nimeni, e tare frumos
Totusi nu-mi ies din cap neonii aia ... aia ... in roi de 10 ...


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Vali, felicitari pentru pui! Ai idee ce specie e sau e prea mic? Cat despre melci, sunt de acord cu Daria, scapa de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Sar'na de raspunsuri!
Dupa cum arata pestisorul,chiar daca e f. mic, cred ca e guppy...dar chestia e ca fetele au TOATE burticile mari,si guppy, si xipho...oare pot naste si raman cu burtici ca noi?
Melcii aia ma scot din sarite, evident ca o sa incep sa-i vanez, dar nu stiu de unde vin! cum naiba poate un melc singur sa se fecundeze? mai ales ca sta bagat in casa lui cu zilele, uneori am impresia ca nu mai traieste...si mi-au distrus plantele
Doamne, ce rau e sa fii mic si prost...cine naiba m-a pus sa-mi iai melci?


Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 27 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vali,
poate melcu` sta in concubinaj si e ocupat, d`aia nu iese
Sper ca nu te-am suparat cu gluma.
Pupam burtica roz ! Pe cand scoatem pompoanele ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Vali,
poate melcu` sta in concubinaj si e ocupat, d`aia nu iese
Sper ca nu te-am suparat cu gluma.
Pupam burtica roz ! Pe cand scoatem pompoanele ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)




Daria, melcul meu e cam ciudat, cred ca are un intreg bordel in cochilie, la cati pui a facut!
Aseara aveam 3 pui de pestici ascunsi,dar nu-i mai vad...sper sa se fi ascuns bine!!! Fetelor, ancistrusul parca nu e vivipar, nu? Ca mie mi se pare ca astia mici cam seamana cu el...oare o fi depus icre, ca fetele astea sunt tot burtoase, mai burtoase ca mine!
Pampoanele le scoateti cam de Mos Nicolae, daca pitica o sa vrea sa mai stea pana atunci...eu ma rog la DD sa ne ajute sa mai stea macar vreo 2-3 saptamani, sa intram in 38!
[pup

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa-ti traiasca puiii de pesti !
Si ascundem pompoanele inca 3 saptamani !


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Sa-ti traiasca puiii de pesti !
Si ascundem pompoanele inca 3 saptamani !


Daria & GIULIA(2004 08 16)




Sar'na,Daria!

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Vali, stai linistita, ancistrusul e ovipar, nu naste pui vii. Tin minte un "sfat" haios dintr-un film: tine picioarele incrucisate, ca sa iasa fata cand vrei tu, nu mai devreme... Stai si tu linistita acasa, in concediu, si admira-ti acvariul...

Mergi la inceput