Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Alice si Underqueen - si eu sunt in aceeasi oala cu voi, desi mai pot manca...Dupa ce pap imi vine imediat greata, insa arareori vomit...La mine greturile sunt insotite si de dureri de cap si uite ca nu mi-au trecut cu toate ca maine fac 15 sapt Pt durere de cap mai beau cate o gura de cafea, pt greata e mai nasol...n-am ce sa fac, decat vesnicul rontait....

Roxana 14 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Off mai Roxana! Nici tie nu ti-au trecut greturile? Eu credeam ca ai scapat...imi pare rau...durerile de cap ma chinuie si pe mine uneori, si apar din senin

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Gata, am scapat de stress!

M-am "omorat" de dimineata si pana acum cu niste materiale in Power Point necesare la scarbiciu! Cel mai tare m-a calcat pe nervi conexiunea la internet, foarte proasta! Macar au iesit faine, macar nu mi-am stors creierii degeaba!


De-acu' sa ne bucuram de tihna unei seri de duminica!
O sueta cu voi, Randunici, apoi putin privit la televizor si un final apoteotic: o partida de ...ca ma simt in forma si Larisa e la bunici!

O seara vesela tuturor, anticipat!
8+



cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Buna fetelor
Multumesc pentru incurajari , acum ma simt mult mai bine, am revenit la o tensiune normala , dar am fo tare stresata.

Simo, Miercuri voi merge la un control pentru a discuta cu medicul despre "lipsa mea de tensiune " si voi intreba si pe ce parte s-a prins , am sa va comunic.

le urez bun venit celor mai noi ca mine , desi ma consider la fel de noua ca atunci cind am scris prima data .
Saptamana viitoare voi intra in concediu si sper ca sapt asta sa mai intru de la sv sa mai pove.

Nu mai am greturi. si sunt bucuroasa , si ma mai bucur ca nici pofte nu am .Este un bb tare cuminte spre surprinderea mea .
va mai tin la curent

pupici si va rog sa aveti grija de voi



Giani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Intrebare-intrebatoare:

E compatibil sexul cu greturi, ameteli, vome, candidoza, cu tot "pachetul" de neplaceri al sarcinii?

Sexul si sarcina...cat e din placere si cat e "din obligatie"?

Cam de o luna de zile, pentru mine sexul a fost un cuvant "tabu"!
Azi pentru ca ma simt bine, parca ar merge!



cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Apropo de...de care zicea Cory, mai e vreuna dintre voi, din cele care au avut problemutze cu sarcina, careia s-ai fi interzis doctorul asta? Eu de peste o luna sunt pe interzis ca cica e periculos, dra mea nici sa nu auda, dar am cam inceput sa ma panichez...Al meu saracul intelege el, dar il vad eu cum se bosumfla si nu vreau probleme...

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

GIANI, ma bucur ca esti OK!
Si bine ai revenit pe forum!

Sanatate maxima si tie si lui bebe si sa vii mereu cu vesti bune!

cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Cory - daca te simti bine atunci poti face oricand. Practic, nu exista contraindicatie. Doar ca lichidul seminal poate provoca, uneori contractii. La mine cel putine un facut: de fiecare data am contractii si sfarsesc prin a lua NoSpa. La prima sarcina nu mai voia bb sa se nasca si eu eram intr-un stres ingrozitor...dr mi-a recomandat calduros Problema este ca, la ambele sarcini stau tare prost cu libido-ul si imi ia ceva timp sa ma "urnesc"

Roxana 15 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Roxana, la mine nici macar nu se pune problema asta, ba chiar mi-a crescut serio libido-ul!! Numai ca n-am voie...Frustrant, nu?

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Cory-- sa stii ca si pentru mine a fost un subiect tabu sexul , inca mai este .totul este sa simti ca vrei sa nu o faci din obligatie , eu am noroc ca al meu sot stie cum sa ma ia.

Giani

Mergi la inceput