Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

mersi, simo, si eu sper sa ma lase greturile cat de curand...nu de alta, dar incepe scoala.
aseara m-am procopsit si cu o criza de fiere peste greturile obisnuite. am baut un ceai de galbenele si am reusit sa adorm. poate de asta am si dormit azi asa mult...

ps: simo, linkurile de la poze nu merg...
-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Stiu, dar nu stiu ce pot face!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

iar am vomitat...:( . nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai mananc...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Offf...papa iaurt sau bea apa cu multa lamaie! Incearca o guma de mestecat acrisoara si poate ungref! Muraturi... imi pare rau!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

cred ca mai degraba voi manca cartofi fierti...ca sunt de regim...pentru fiere.
nu pot sa cred ca am slabit de cand sunt gravi...si inainte ma straduiam sa slabesc...ma gandesc sa nu-i faca rau lui bebe


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Nu-ti face griji, puiutul isi ia tot ce are nevoie de la tine! Ai grija insa sa nu devii anemica! Incearca sa te hranesti totusi...cate putin!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salutare, fetelor! Eu intru mai rar, dar va urmaresc pagina cu pagina, sunt la zi cu toate! :) Voi sunteti harnicute, numai ce incepeti un capitol, ca il si umpleti! Oricum, de cate ori am avut vreo nelemurire, mi-ati sarit rapid in ajutor cu un sfat si va multumesc pt asta. Voiam acum sa o linistesc un pic pe Underqueen. Am aceleasi probleme, in afara de vesnicele greturi si criza de fiere, aproape in fiecare dimineata. Am stat si la perfuzii vreo 4 zile, tot din cauza ca slabisem vreo 4 kg si nu prea puteam manca, doctorita mea insa mi-a zis ca nu are nimeni ce sa-mi faca pana la 4 luni, 4 luni jumatate, cand "misca bb", cum se zice in popor. Asa ca astept, sunt acum in 11 sapt.+, parca un pic greturile s-au mai diminuat insa crizele de fiere incep sa le asociez cu tratamentul cu "Duphaston" (am facut o pauza de cateva zile in care n-am luat "Duphaston" si fierea mea a fost bine...ma gandesc sa renunt la ele, o sa vb. cu doctorul, dar sunt programata joia viitoare, cred ca nu o sa mai iau, totusi...) In rest, am observat ca vomit doar anumite mancaruri, cele pe care, probabil, nu le mai tolereaza momentan organismul. Ma fortez si eu sa mananc cate ceva, iau "Elevit" si astept cu nerabdare luna a-4a... Aceeasi teama o am si eu privitor la scoala, tot prof. sunt, ma gandesc sa nu fiu pusa in situatia de a spune "Si acum,copii,ma scuzati, doamna trebuie sa vomite!" :) Fac haz de necaz! Nu stiu dc am fost de vreun ajutor, dar am incercat sa relatez si din experienta mea...

Simo...ma tot gandesc la fasolea aia.....si in sens bun, cred ca incep sa-mi revin! :)

Va pup, pun pariu ca data viitoare deja o sa scriu la capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Simonette eu nu reusesc sa vad pozele cu Luca

anca 30+

Maria
poze

AMR 10 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Underqueen, se intampla, mai cunosc cazuri de slabit la inceputul sarcinii. Uite si eu am luat initial 1 kg si acum l-am dat jos din nou. Te inteleg al naibii de bine, abia astept sa creasca burtik si sa scapam de greturi.
Si eu as zice tot apa cu multa lamaie, e cel mai bine...

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Anca, nu reusesti fiindca s-au mutat de pe yahoo, pe flickr si eu nu stiu ce am de facut ca sunt varza

Alice, fara sa ma laud sa stii ca fasolik a iesit o bunatate...te invit sau daca vrei, iti dau reteta!

Eu acum realizez ca am fost o norocoasa!!! Si la inceputul sarcinii imi doream si eu niste greturi...n-am avut...dar acum nu-mi mai pare rau! Va doresc sa va treaca cat mai repede tuturor si sa va bucurati in liniste de bb!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput