Ajutati-l pe Darius!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

doina- intr-adevar, Darius trebuie sa fie un scump! Si sa iti mai zic ca cel mai mult doarme ziua, si seara cand intra "fetele"(personalul medical) in tura vin sa-l "certe" ca noaptea nu o lasa pe buni/mami sa doarma?! dar cred ca e valabil pentru multi copii, si cum el nu poate fi obosit cu adevarat ziua, nu e plimbat, abia daca e ridicat putintel...atunci de aia e odihnit noaptea si face figuri, nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Lili, cunoastem si noi astfel de subiecti

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Salutare de la mare!

Am lipsit motivat, am ceva probleme de sanatate in familie si nu am stat nici pe acasa si nici pe net.

Am vorit cu Mada, Darius e bine, se joaca, e in parametrii.

azi, la data de 06.09.2207 erau in cont:

RON: 1700

EURO: 100

USD: 0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


lili, e un inceput! ai sa vezi ca incet-incet se vor aduna mai multi bani.
din cate am inteles e vorba de 34mii euro.
e bine ca se stie clar ca in germania poate fi "reparat" definitiv. asta e cel mai important. plecarea... cu cat mai repede cu atat mai bine, banuiesc.

saptamana viitoare voi vira si eu. te anunt aici.
si trimit link-ul la toate cunostintele, macar atat putem face fiecare dintre noi.

pana la plecarea in germania, ii tinem pumnii lui darius sa sufere cat mai putin


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Am incercat sa trimitem si noi niste banuti acuma si pe site nu este sucursala scrisa.. Ca e cam obligatoriu cand completezi... Sa faca cineva modificarea si pe site ca multa lume nu se uita aici, ca nu stiu de asta si iau de pe site informatiile... Revin cu detaliile ca m-am uitat pe prima pagina de pe subiect si scria aici sucursala, ca altfel n-aveam cum... cand trimitem banutii, revin sa dau detaliile!

Beatrice, mami de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Fetelor, abia am timp sa imi trag sufletul
Am mama internata in spital si abia mai rasuflu...

Darius este bine, chiar neasteptat de vesel, Madalina e toata o hlizita Se simte buna dispozitie si asta e bine.

Multumesc de sfaturile referitoare la site
Va dati seama ca nu am mai facut asa ceva, asa ca orice sugestie/observatie e binevenita. S-au remediat si completat informatiile.
Am facut o multime de notari pe agenda, in functie de momentul aflarii lor, asa ca sunt cam
, dar o sa iau totul incet si cu grija si le deznod eu cumva...

Sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

super, ma bucur mult de vestile voastre bune!
sanatate mamei tale, lili

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Salutare de la mare!

Am fost asa de ocupata ca am uitat de Darius si numele sau Marian , dar mai grav este ca am uitat de propriul sot care este una bucata Marian Daaaar, uite ca nu uit azi sa intru sa ii spun lui Darius La multi ani pentru cele 11 luni implinite astazi! Sa iti dea Domnul multa sanatate ca doar el stie cata ai nevoie!

Doina - multumesc pentru gandul bun pentru mama. Din pacate vestile nu sunt grozave, e ceva de genul 1 zi buna, 1 zi mai rea (s-a urcat pe cada, a alunecat si a cazut de acolo, fix pe spate, ca o placinta; si-a spart capul si a sangerat mult, a fost nevoie de copci, internare, investigatii, au aparut si complicatii cu inima - boala veche- aventuri! ce sa mai zic) Sa speram ca totusi ii va fi mai bine...

Va pup si fug ca tre sa scot piticii afara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Am vorbit cu Madalina si e bucuroasa ca se apropie varsta de 1 an. Sigur ca Darius nu are si reusitele varstei, dar o operatie pe care o vede cu ochii inchisi e mai aproape acum decat atunci cand micutul avea cateva luni. Doctorul a anuntat ca vine mai devreme din concediu, asa ca se va discuta posibilitatea operarii in primul rand la Tg Mures, ca asa stie doctorul. Sigur ca daca am avea banii ar pelca imediat in Germania (trebuie sa-i plateasca inainte). Pana una-alta, exista o sonda bagata in nas ca sa nu i se astupe operatia de corectare a atreziei coronare si asta se va face abia in noiembrie. Ma gandesc ca pana atunci nu se pune problema sa il opereze la noi. Poate cei de afara s-ar baga...

Asa ca daca tot mai avem ceva timp la dispozitie facem tot posibilul ca banii sa se stranga, sau cat mai multi.

va pup si sper sa am ceva mai mult timp de forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Draga mea, am mai postat un mesaj dar din greseala nu l-am trimis corect, asa ca acum incerc sa fac un rezumat.

La multi ani cu sanatate
, fericit alaturi de cei dragi pentru Darius Marian! Si felicitari pentru cele 11 luni! Aproape un anisor,...oau :-)

Ma rog pentru sanatatea mamicii tale dragi, imi pare tare rau ca s-au adunat atatea probleme odata, dar o sa treaca toate, ai sa vezi.

Nu s-ar putea sa il accepte nemtii cu doar o parte din suma, cum au facut in cazul Soniei si al lui Andrei? Ma gandesc ca e pacat sa se amane operatia, important e sa fie el sanatos ca pe urma se poate completa suma. Atatia bani nu se strang chiar peste noapte si poate nemtii ar da dovada de intelegere si in cazul lui.

Multi pupici, bunul Dumnezu si Maica Domnului sa va aiba in paza.

Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel are o sansa la o viata normala

Bebe Darius vrea sa traiasca

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput