Ajutati-l pe Darius!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ylilimic , te rog citeste urgent PM-ul

Multa sanatate!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

In multe dintre orasele mari din Germania exista asa-numitele "Kinderzentrum", care cred ca sunt atat centre de recuperare cat si de tratament ambulatoriu. Noi facem acolo o parte din fizioterapie. Cel din Muenchen este printre cele mai vechi, daca nu cumva primul infiintat in Germania (http://www.kinderzentrum-muenchen.de/Welche%20Erkrankungen.htm).

Ei practica insa uneori, pentru recuperarea intarzierilor de dezvoltare, fizioterapia prin metoda Vojta, care pentru Andrei nu s-a dovedit tocmai ideala, dar asta e alta discutie.

Nu stiu insa nimic relativ la costurile pentru pacientii privati care vor sa fie stationari in centru.

Ce mai face Darius?

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

aida - am citit PM, am salvat informatiile pretioase. si

doina - multumesc de link! nu stiu o boaba de germana, dar la nevoie gasim o modalitate sa aflam ce scrie


azi nu am sunat la Darius...mi-e groaza!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Uffff Doamne, sper sa fie bine Darius si sa se poata cumva urgenta plecarea lui.

Doamne ajuta!

Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel are o sansa la o viata normala

Bebe Darius vrea sa traiasca

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ylilimic cu cea mai mare placere.
Tinem legatura.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Lily ce vesti ne mai dai? cum mai e Darius? sper din tot sufletul sa fie mai bine...

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Lilico am pus contul. Ma duc la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

lili, aveau si o varianta mai "subtire" in en, acum insa nu am reusit sa o gasesc, si-au schimbat site-ul si poate ca nu au mai pastrat-o.
cel mai usor este sa traduci cu http://babelfish.altavista.com, desi traducerea nu e chiar grozava si nu stie multe dintre cuvinte. dar macar iti faci o idee. pe mine m-a salvat de multe ori, avand in vedere ca eu abia acum incerc sa invat niste germana...

sper sa fie bine Darius.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Am vorbit cu Madalina.
Darius e mai bine, se distreaza rasfoind cartile ei, isi trage de seringi si furtunase pe acolo...e mai bine, e vesel, nu mai face febra, insa mucoseaza la fel de mult. Se pae ca ar fi chiar racit un pic, intr-ucat mucozitatile si-au schimbat culoarea si consistenta.

Cel mai mult imi place cand mi-l da la telefon, si imi spune cums e uita cu ochi mirati de unde vine vocea, incepe sa gesticuleze si uneori chiar se aude putin bombaneala lui...


Doamne ajuta sa fie bine si in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ieeei! Ma bucur ca e mai bine. Trebuie sa fie tare dulce din ce povestesti tu si din poze. La mai multa sanatate in continuare!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput