FIV in Ungaria 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Magduta-ma bucur mult pentru tine, eu simt ca totul va fi OK cu tine de data aceasta, va fi cu noroc FIV ul, nu stiu am eu asa niste premonitii, chiar si pentru mine am avut cand am mers in Ungaria a doua oara, am stiut ca ceva nu va fi in ordine si asa s a intamplat;saptamana viitoare plec la niste cursuri la Busteni si apoi o merg la control sa vad la ce dimensiuni mai sunt chisturile;In timp ce scriam acest mesaj tocmai a venit o prietena pe la mine cu fetita ei de un an si privind o mi am dat seama cat de mult imi doresc si eu o fetita si nu ma las pana nu o sa reusesc, sper ca Dumnezeu sa ma ajute!

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pussi deci cam asta ar fi explicatia. Sper si eu ca visul sa fie pe invers. Ce-am mai ras, visai borcane cu sperma, ce lucreaza subconstientul asta al nostru..
Si ref la ceaiul de cretisoara, eu ma gandeam sa incep sa beau din timpul stimularii, o fi bine?
Simona eu credeam ca ai si inceput stimularea, dar cred ca la tine suprefactul e cum ar fi la mine AC, deci cu rol de inhibare,daca apoi urmeaza sa vine cm. Eu am luat suprefact in per. stimularii, odata cu gonal-f, dar cu scop de a controla cresterea foliculilor.
Iti doresc sa fie cu noroc faptul ca ai inceput tratamentul chiar de ziua voastra. La multi ani fericiti impreuna!
Daria iti doresc sa ti se realizeze visul de a-i face o surioara baietelului tau!

Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cat costa manopera la o injectie?? Mi le face o prietena si duminica e ziua ei! pana acum nu mi-a luat nimic si mi-a facut vreo 30-40 de impunsaturi! Si vreau sa ma revansez acum!

ioana ... asa e cu visele astea
simo sa fie intr-un ceas bun!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Pussi, la clinica particulara imi cerea 5 RON pt o injectie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

bine v-am gasit la un nou capitol
ce vesti bune am citit kla,ioana,magduta,crisis colegute de fiv in septembrie,mult succes de pe acum va urez si sunt aici cu galeria pregatita
liana,hai si tu!!!
pussi daniela pt voi
o zi buna

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by ANDRA0

Pussi, la clinica particulara imi cerea 5 RON pt o injectie.

LD



mersi frumos!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

Salutare tuturor!
Multumesc de incurajari, ieri a fost mai nasol, azi m-am obisnuit cu ideea si merg mai departe. Am vorbit si cu dr Zadori, ramane sa il anunt cand imi vine cm. Da, a fost prima IA si nu stiu daca sa mai pierd vremea cu asa ceva sau sa incercam FIV, habar n-am. Sa vad ce va zice si el cand ne intalnim.
Magda ar trebui sa ne vedem, promit ca sun!
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am regasit!
Sper sa apara cat mai multe in acest nou capitol. Sa va ajute Dumnezeu pentru ca intr-adevar meritati.
Multumesc de urari si incurajari.
Azi mi-a mers mai bine. M-am trezit si am vazut ca am o secretie curata si m-am dus repede la o prietena care e medig ginecolog sa-mi recolteze.
Asa ca am terminat cu analizele in sfarsit. Mai am doar de luat rezultatele si pe 7 o sa fiu la Szeged.De abia astept!



www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Bulgari2007 si Animalutzete mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Vai ce harnice sunteti , am lipsit si eu o jumatate de zi si am ce citi. Asai cind iti pui pe iarna.....pina pot ...ca cu burtica am sa fiu o regina nu voi face nimic, am sa fiu rasfatata. Nu stiu ce ii cu mine dar poate o iau razna, de cind am fost la Szeged parca ma simt insacinata, sau cel putin consider ca fivul nici inceput e 100% resuita......in fine is eu cu capul in nori sau am luat razna chiar de tot....asta e

Ioana
Simona sa dea DD sa fie cu reusita
Pussi da mai avem putine zile, am putea zice si in felul urmator AMR 6 zile. De ijectii eu stiu ca celel intravenoasa sunt 5 lei si cele intramusculare sunt3 lei. apropos de ceai de cretisoara sau tinctura de cretisoara, cum se ia si pt ce e bun. Mai ales dupa ET tu pt ce ai luat-o? Dr stia? si printesele
Daria asa te vreau, sa te lupti pina iti implinesti visul
Cornelianeli mersi de urare hai ca te tragem dupa noi si pe tine
Sandica poate zici tu ceva sa nu iti mai pierzi timpul cu IA dat fiind ca de mult avreme incercati sa ramii insarcinata, poate e mai bine sa te concentrezi mai bine asupra Fiv-ului. Dar hai sa ne intilnim si mai vb, mie mi-ar fi ok doar duminica ca de miine is de noapte. Dar mai imi comunici tu.
Crisis mult succes si pt tine

Pupici pt toate

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana, Magduta ... cretisoara are mai multe propirietati, nu le mai caut acum. Dr. nu a stiu ca iau, eu n-am vrut sa influent perioada de stimulare ... asta am lasat-o pe mana hormonalelor administrate! Am vrut sa influentez faza lutheala, de dupa ET, deoarece cretisoara ajuta si la nidarea embrionilor!
sandica ... parerea mea, propie si personala este sa mai faci 3-4 IA-uri ! Procedura e mult mai simpla, costurile mult mai scazute! Scuza-ma, nu stiu cati ani ai si nici cauza sterilitatii ... dar sa sti ca sunt reusite!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Mergi la inceput