Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

SINCERE CONDOLEANTE PARINTILOR!!!
Dumnezeu sa va dea puterea de a trece peste aceasta mare durere!!!
Abia acum am citit...offfffff.Nu pot acum decat sa ma rog pentru sufletul acestui ingeras pe care Dumnezeu a vrut sa il aiba asa de devreme langa el.


Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna ziua

Astazi fiind sambata mortilor a-m impartit pt Edi si pt tatal meu, care a trecut in lumea celor drepti acum 6 ani si jumatate. Vreau sa va spun ca nici eu nici Magda nu l-am visat pe puiutul nostru cu toate ca ne-am fi dorit sa ni se arate in vis sa stim de el si daca ii trebuie ceva. Nu ne cere nimic mititelul de parca a-r avea de toate si Magda isi doreste sa vb cu el,imi spune mereu ca ii este dor de el si vrea sa i-l poata visa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Magda si Iulian, voi sunteti atat de indurerati incat va doriti cu disperare un cat de mic semn de la puiul vostru. Va inteleg perfect,si imi inchipui ce e in inimile voastre. Cand lucrurile se vor mai aseza un pic, si va mai trece ceva timp, cand durerea isi va gasi locul ei bine stabilit, o sa vedeti ca veti primi semne de la micut. Acum sunteti ravasiti....stiu ca e cumplit,insa Dzeu o sa va dea putere sa depasiti faza asta acuta. Edi va veni in visul vostru, cand va fi timpul, si-i veti simti prezenta langa voi de multe ori. Dupa cum am mai spus, IUlian si Magda, dragi incercati parinti, atata timp cat lumea isi aminteste si il pomeneste pe Edi, el va fi cu noi, in inimile noastre, iar amintirea lui va fi mereu vie. Schimbarea va fi una singura, si anume ca el nu mai e fizic langa voi, insa sufletelul lui va avea grija de voi, de acolo de Sus de unde este el,si va va trimite mereu semne.
Sa aveti grija de voi
Va imbratisez cu drag

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna

Cristina iti multumim de cuvintele frumoase pe care ni le adresezi si speram din tot sufletul ca D-zeu sa te auda si sa se intample intocmai cum ai spus.Sincer sa fim nu ne asteptam a primi un raspuns atat de repede.Acum incercam de a face si noi un bine unei familii care trec prin aceleasi incercari,cu acelasi diagnostic "TRUNCHI ARTERIAL COMUN".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Am vb cu mamica lui Luca puiul operat si i-am cerut cateva date ale copilului acesta s-a nascut pe data de 26\08\2007,la Curtea de Arges,avand 4,400kg,si a fost nascut normal fara cezariana,eu am fost surprins ma asteptam sa il fi nascut prin cezariana cand am auzit ce greutate a avut la nastere.Pe data de 04\09\2007,a avut loc interventia chirurgicala la Cluj,fiind operat de dr Chira Manuel,acelasi dr care l-a operat si pe Eduard al nostru.
pe data de 25\09\2007,a fost externat si de atunci se afla in sanul familiei,alaturi de cei care il indragesc foarte mult.
Nr. de tel ale parintilor sunt:
Constantin Elena Marilena-tel:-0720.662.365
Constantin Ionut- tel:-0752.293.708

Speram ca le vom putea fi de folos,mai ales ca impreuna suntem ca o echipa.D-zeu sa ii ajute.
Magda si Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

In seara asta am fost vizitati de puiutul nostru, am vb pe mess pana pe la 23:45,apoi ne-am pus in pat sa dormim si pe la ora 01:20 m-am trezit sa beau apa si am facut candela sa arda mai tare pt ca palpaia si la interval de 8-9 min. dupa aceea telefonul mobil s-a aprins singur fara sa fi umblat nimeni la el si fara sa fi primit vre-un apel de la cineva pur si simplu s-a aprins din senin la 01:29 min eram in pat si am avut senzatia ca cineva imi pune o lanterna in ochi. Poate ca este un semn de la Edi ca nu are lumina cine stie?

D-zeu sa il aiba in paza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna Iulian

n-am mai apucat sa intru pe mess si sa povestim, vreau sa va transmit gandurile bune ale familiei mele!
eu zic sa vorbesti cu un preot , sa aprinzi lumanari si sa dai ceva pomana pentru sufletelul micutului

ce mai face Magda?spune-i c-o pup si-i doresc mult bine

salutari si de la Erika!

ma bucur mult ptr Luca!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Buna Cristiana

Astazi i-am facut pomana de trei saptamani lui EDI,fiind amandoi cu colivele la biserica pt ca i-am facut si lui socrul meu de 6 ani si eu singura nu ma puteam duce.Va multumim tie si Erika-i pt gandurile bune pe care le-ati transmis,Imi cer scuze ca nu am raspuns imediat ,dar te rog sa ma crezi ca nu am avut timp nici sa respir .A fost o continuua alergare. Ia spune-mi ai ajuns la spital? sa iti recuperezi capacul si cauciucul de la pompa?
astept sa imi raspunzi te pup dulce
Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

Magda,in primul rind SINCERE CONDOLEANTE SI DUMNEZEU SA-L AIBA IN PAZA PE INGERASUL EDI!Citind ultimul tau ms.am inteles ca in ziua cind i-ai facut parastasul lui Edi de 3 saptamini,i-ai facut si socrului tau de 6 ani.Vreau sa-ti spun ceva dar fara sa te superi ...Stiu ca se spune ca "atitea bordee,atitea obicee",dar stiu ,ca si mie mi-a murit mama si a trebuit sa invat cite ceva din obiceiurile astea...Pina la parastasul de 1 an ,care este foarte important ,(ca si cel de 6 saptamini),nu se mai fac parastase si pt.alti morti in aceeasi zi.Poti sa-i faci ori inainte ,ori dupa cel al lui Edi,dar nu in aceeasi zi cu al lui!Este mult mai bine pt.sufletul micutului .Nu vreau sa te superi ca am intervenit pt.asa ceva,dar daca eu am stiut asta, am simtit nevoia sa o impartasesc si altora ,mai ales ca stiu de la preotul duhovnic al mamei mele,nu de la doamnele care merg toata ziua la Biserica...Sa ma ierte ,daca am deranjat pe cineva cu ceea ce am scris!Ar fi bine sa vorbesti si cu un preot pt.linistea ta.Inca odata condoleante si Dumnezeu sa va mai binecuvinteze cu cu copilas sanatos de care sa va bucurati si care sa va aline durerea din suflete!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Draga Oana

Iti multumim de sfat si nu este nici o suparare, mai ales ca nu ne indrumi de a face ceva rau si pt linistea sufleteasca a lui Edi ori ce sfat este bine venit mai ales ca nu suntem trecuti prin asemenea incercari si nu stim cum trebuiesc facute toate randuielile bisericesti. NU am facut din capul nostru si tin sa te anunt ca Edi a fost inmormantat in locul unde odihneste si tatal meu,iar doamnele care sunt mai in varsta au spus ca este indicat sa facem si pt tatal meu ca sa nu-i ia tot ce facem pt Edi. Acum nu stim ce sa mai credem pt ca ai foarte mare dreptate cu vb pe care ai spus-o ca sunt fel si fel de pareri si daca am gresit D-zeu sa ne ierte pt ca noi nu am facut cu rea vointa,am crezut ca nu va fi primita pomana pe care am facut-o pt Edi daca nu ii facem si tatalui. Pe viitor vom face exact cum ne-ai spus ne vom interesa la preot si vom face intocmai cum ne va spune ca este mai bine. Inca o data iti multumim de gandurile bune pe care ni le impartasesti si D-zeu sa fie cu tine si cei dragi tie.
Cu drag Magda si Iulian

Mergi la inceput