Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Lulu imi pare rau pt prietena ta si ii doresc tot binele din lume si un bebelus frumos si sanatos.
Mirela iti zic eu ca se poate sa iei doar atatea kg,si astea cu toata apa retinuta,mie mi-a fost rau si de la tratament ,de la rovamicina si de la utrogestan si la inceput am slabit.Si acum mai am zile in care dau la rate si nu mananc decat iaurt.
Flavia nu stiu cum se pun pozele.
Ma duc la somn,de cateva zile dorm nu gluma.

Mihaela 33+Theodora Natalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

FLAVIA, erai frumoasa atunci la nunta, ca si acum...mie sotzu' mi s-a parut cam speriat , asta apropo de ce a zis Irina. Erati f tineri si frumosi amandoi.

MICHELLE, eu ma gandesc la tine mult-muuultsa nu mai fie nici o pata, iar duminica sa ne faci o mare bucurie.

ANDREEA16, MIRELA, MAV, CRSITINA26, C MYRY, LIANA, ALE, JOJO, LAURICILE AMNDOUA, MUSETTE, IRINA, DANANGIE, OANA, TEO, ROXANA

CATTY, sper ca discutia aceasta sa-ti aduca linistea de care ai nevoie

DANNY, imi pare rau pentru testul negativ, offf

ALINUSHCA, m-am speriat cand am vazut ca plangi...bine ca era doar de la picaturi. Si pe tine te astept cu o veste buna

REMALISS, sper ca esti bine

CRISTINA_ANA

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

IRENE, si eu sper ca discutia din seara asta sa ma mai linisteasca. Problema este sa vad daca preotul asta ma poate intelege. Vreau sa simt ca vrea sa ma ajute, sa imi aline durerea si sa imi redea credinta pe care am pierdut-o de ceva vreme. Om vedea ce va fi.
ALIX, pe unde umbli iubita? Sper ca esti bine.
MICHELLE, ce noutati mai ai?
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Ce stiti de danangie?! N-a mai intrat de multisor,nu?!O fi in vacanta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyx spune:

Katty sunt pe aici scumpo, dar sunt full de treaba. Azi parca au innebunit toti. Si eu sper sa te ajute discutia cu preotul. E un inceput bun spre vindecarea ta. De asemenea, este foarte bine ca vrei sa faci ceva care sa te ajute sa te regasesti pe tine si sa-ti regasesti linistea.

Michelle tu ce mai faci? Nu mai spui nimic? Sper ca nu stai ascunsa in vreun colt si plangi.

Lulu foarte frumoase cuvintele tale. Eu ma bucur ca tu nu ai fost nevoita sa treci prin asa durere.

Jojo odihneste-te cat mai mult. Mai un pic si gata. Abiaastept sa ne anunti ca ai nascut.

Cam liniste azi pe aici. Unde sunteti? Sper ca va ocupati cu lucrui placute pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

of am scris un mesaj, a picat netu si l-am pierdut. parca am ghinion in a nu apuca sa raspund fetelor care sunt asa de dragi si care ma ajuta asa de mult!!

Musette, vroiam sa iti multumesc mult pentru toata atmosfera pe care ai facut-o (cu incurajarile, cu pumnii stransi). mi-a ajutat foarte mult si chiar daca nu o sa fie bebe, am visat asa frumos in perioada asta. multumesc! abia astept sa fac si eu la fel pentru tine cand va fi sa fie. pana una alta astept cu mare interes sa aflu ce ai facut la doctor. ar face bine sa iti spuna ca e totul in regula ca daca nu:

michelle, oare cum s-o fi nimerit sa fim asa multe in perioada testarii in aceeasi vreme? ca eu una numai in emotii am stat. am in continuare mari emotii pentru tine si din ora in ora intru pe forum sa vad daca nu ai mai scris ceva de starea ta! of, sper ca esti bine si un pic optimista acolo ca nu strica!

eu am facut o cursa nebuna si am alergat la fel prin oras (ca o nebuna) si am ajuns sa dau sange pentru HCG. sper sa am rezultatul pana cel tarziu sambata la pranz. sa stiu si eu daca e cazul sa ajung pe la doctor pentru greturile astea care nu ma lasa sau nu.

ireneCAM, iti multumesc mult pentr gandurile bune. in perioada asta ciudata prin care trec (stari psihice care se succed cu rapiditate, tensiune scazuta, dureri de cap si greatza toata ziulica) nu prea ma poate intelege nimeni. nici mama nici sotz nici nasa nici nimeni ca daca nu li se intampla looor... uite, buna oara acum imi vine sa iau in bratze toate fetele de aici de pe forum !! pur si simplu!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by catty


Fetelor eu am zis ca mor azi noapte. Dupa ce s-a terminat meciul am facut prostioare (a doua oara saptamana asta!!!!!! Si ma tot intreb cine mi-a clonat sotul). Apoi am adormit imediat si m-am trezit undeva pe la 12 jumatate cu o greata si niste ameteli de zile mari. In plus aveam senzatia ca mi-a pus cineva piciorul pe piept sin u puteam respire deloc. De abia am reusit sa ma dau jos din pat sis a ajuns la baie. Am luat vreo 40 de picaturi de metroclopramid solutie pediatrica si m-am linistit in circa jumatate de ora, atata cat sa pot adormi la loc. Acum insa imi e la fel de rau sin u am nimic la mine pt ca am plecat dimineata in graba de acasa. Plus ca urinez destul de des. De ex de dimineata de la 6 pana acum cred ca am fost de vreo 5 ori la baie. Ce naiba mi s-o intampla, ca eu nu mai inteleg nimic.
Pupici tuturor


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"





Catty, sper ca acum te simti mai bine. Genul asta de manifestare nu ma duce cu gandul decat la o mica anemie, sau la o criza de ceva (calciu, fier). Nu ma pricep, insa nu ar fi rau sa mergi la medic. La cat de putina miscare facem si la cate E-uri mancam zi de zi in loc de mancare adevarata, nu e de mirare ca apar stari din astea. Cam asa are si sotul meu destul de des. Dar la el e clar de ce. Nu mananca nimic pana pe la 3-4 dupamasa dar de muncit munceste serios si fizic de multe ori...
Saaaaau, o fi altceva?

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Off, fetelor, nu mai reusesc deloc sa tin pasul cu voi. In fiecare zi imi propun sa va scriu cind prind un moment liber, adica atunci cind mai adoarme bebele (ceea ce se intimpla din ce in ce mai rar in timpul zilei), dar niciodata nu reusesc. Bine macar ca doarme noaptea destul de mult, asa ca reusesc sa ma odihnesc si eu si nu pot sa spun ca sunt obosita. Doar ca nu mai am timp ca inainte, dar nu ma plang, pentru ca asta imi doresc de atatia ani!!! De citit va citesc in timp ce alaptez, ca am lap-top-ul langa mine, dar de scris e mai greu.
Noi suntem bine, bebe a crescut foarte mult, mie mi s-a vindecat complet epiziotomia, nici nu zici ca am avut vreodata ceva acolo. Saptamana viitoare se implinesc 6 saptamani de la nastere si o sa putem incepe si noi . Dupa atitea luni lipsa am si uitat cum e, si am emotii mari de tot, ca cine stie cum o sa fie acum dupa ditamai taietura. Sper sa fi facut bine doctorul "broderia" si sa n-am surprize neplacute!
Am mai pus cateva poze noi.
Michelle si ALinushca, de citeva zile stau cu sufletul la gura sa aflu vesti bune despre voi!!!!
Michelle, eu am reusit sa citesc mesajul in care povesteai despre surpriza sotului tau si vreau sa-ti spun ca m-am emotionat tare de tot. Bineinteles ca mi-au dat lacrimile, ca intotdeauna cind aud de ceva atit de romantic. Sa stii ca esti tare norocoasa cu un asa sot. Atit de mult mi-as dori sa nu-ti mai vina uratii si sa te vad si pe tine fericita!!!
Mirelus, tare m-am intristat cind am citit ca nu a fost sa fie nici luna asta. Dar imi place atitudinea ta, esti o luptatoare si ma bucur ca nu te descurajezi si mergi mai departe. Daca ai ramas de doua ori insarcinata, sunt sigura ca in curind o sa se intimple din nou minunea!
Liana, mergi mama si repara-ti toti dintzarii, ca dupa nastere e jale!!!! EU dupa doua sarcini am dantura varzaaaaa!!!! Dupa ce termin cu alaptarea cred ca o sa dau citeva zeci de milioane ca sa repar tot dezastrul din gura!!!
Flavia, ai fost tare frumoasa la nunta, dar au dreptate fetele, acum esti mult mai frumoasa!!! Si se citeste o fericire atit de mare in privirea ta!!!!! Imi pare tare rau ca DOminic inca nu s-a vindecat complet, ma bucurasem atit de mult cind ne-ai dat initital vestea, dar oricum, sunteti pe drumul cel bun!!!
Musettepink, imi pare rau ca ai asemenea probleme, eu zic sa nu mai amani si sa te duci cit mai repede la doctor. O sa iti dea tratament sa vina mai repede uratii si apoi o poti lua de la capat!
Teo2rina, sunteti atit de aproape de a va implini visul!!! Bebe e pe drum, gradinita e aproape gata, vezi, la fiecare vine soarele la un moment dat!!! E atit de important sa stim ce ne dorim de la viata si sa nu renuntam in ruptul capului!!!
Laurica, m-am bucurat mult ca bebele tau e sanatos!!! Si ai dreptate, chiar nu conteaza ce e!!! Eu mi-am dorit mult de tot sa am o fetitza, dar acum nu imi pot imagina un copilas mai perfect decit baietzelul meu.
Caty, sper din tot sufletul ca discutia cu preotul sa te ajute sa te mai ridici putin. Imi pare rau ca suferi atit de mult si mai ales ca sotul nu e alaturi de tine. Stiu cum e, pentru ca si sotul meu nu mi-a fost deloc alaturi in sarcina asta. EL a avut un soc anul trecut cind am pierdut sarcina, asa ca acum nu mai credea ca o sa reusesc si evita sa vorbeasca despre copil. Mi-a fost tare greu sa vad ca nu e alaturi de mine, asa ca de-asta zic eu ca cele care au soti ca Michelle, sa stie sa-i aprecieze!!!
Lau-Meli, sper sa reusesi cit mai curind sa te programezi la Szeget si in citeva luni sa ne dai vestea cea mare!!!
Mav, ce-ati facut pana la urma la serviciu? S-a rezolvat problema?
IreneCAM, sper ca am inteles bine, de luna viitoare te apuci si tu de bebe, nu? Iti tin pumnii sa iasa din prima!!!
Alyx, imi pare rau ca esti asa de trista!!! EU sper sa reusesti sa ramai gravi cit mai curind, chiar daca tu crezi ca nu e posibil!!!
Cristy, ai fost o miresica minunata!!!! Imi pare rau ca nu a fost sa fie nici la tine luna asta, dar sunt sigura ca ne vei da o veste bune foarte curind!
Jojo, mai si tu atit de putin!!! Sunt sigura ca o sa se termine cu bine si la tine, si foarte curind o sa ne arati poze cu bebelusa ta cea frumoasa!
Oana, pentru oprirea lactatiei am citit ca rezultate foarte bune da Dostinexul. Sper sa se termine si la tine cosamrul asta prin care treci!
Roxana, cum mai esti? M-am intristat tare de tot cind am citit de mamica ta! Trebuie sa fii tare pentru ea! Esti o fata cu un suflet atit de bun, ai sa vezi ca o sa fii si tu fericita!
Irda, nu ne mai pui si noua pozici cu minunea ta? Cred ca s-a facut o domnisoara mare si frumoasa!!!! (bine, ca frumoasa a fost dintotdeauna). Mi-e dor de tine, poate apucam si noi sa ne vedem intr-un week-end prin parc. Eu nu am prea iesit prin parcuri pana acum, doar o singura data, dar sper sa recuperez de acum incolo.
Andreea, si eu eram la fel de speriata cind ma simteam un pic mai bine. Dar si greturile astea, nu sunt mereu la fel de intense. Stai linistita ca bebe e foarte bine la tine in burtica!
Cristina26, Ingridutza este o fetita absolut SUPERBA!!!! Felicitari pentru o asa minune!!!
Irinabobe, capul sus!! Tu mereu mi-ai facut impresia unei femei puternice, asa ca nu vreau sa te mai vad suparata! O sa reusesti sa ai si tu puiutul tau foarte curind, ai sa vezi!!!
Dan_ny, ai mai repetat testul? Eu inca sper sa fie cu ochisori!!!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

cristina_ana, bebe are niste ochisori superbi, iar tie iti sta foarte bine cu parul despletit!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ALIX, CRISTINA, nu pot spune ca sunt mai linistita dupa discutia cu preotul. Intai a tinut sa imi faca teoria chibritului cum ca oamenii se schimba, imbatranesc, etc. de abia apoi a inteles esenta problemei si mi-a spus sa vorbesc cu sotul meu serios si sa vedem daca mai merita sau nu sa fim impreuna. M-a lasat masca. un preot sa imi spuna sa ma gandesc si la divort. Apoi m-a indemnat sa tin post, sa ma spovedesc si sa ma rog asa cum simt eu. Nu cum scrie in carti si acatiste. Una peste alta mi-a lasat mie alegerea spre vindecare. El doar mi-a trasat niste linii pe care ar trebui sa le urmez, dar fara sa ma oblige sa fac ceva anume.
ALINUSHCA, ma bucur ca ai reusit sa dai sange pt beta HCG. Sa dea DD sa fie bine si sa ne dai o veste minunata. Nu stiu sa am probleme cu calciul sau vreo anemie. Oricum o sa vad saptamana viitoare cand merg sa imi fac niste analize. Sper sa fie numai din cauza stresului si a starii mele psihice.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput