Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fete dragi,
Flavia mi se pare normal sa arati altfel acum dupa 2 sarcini decat atunci cand erai miresica,sta nu inseamna ca nu arati bine,esti foarte draguta si sincer,imi placi mai mult acum!Se vede clar pe tine ca te simti implinita si fericita!Eu,ce sa mai zic ca la nunta aveam 49 de kg iar acum am 60 si asta doar in 4 ani! Dupa prima sarcina am ramas cu cateva kg pe care,sincer nici nu prea m-am chinuit sa le dau jos!
Michelle presimt ca ne vei face o mare bucurie!Abia astept!
Catty profita cat poti de mult de sotul tau ca sigur trebuie sa se prinda bebe!Imi pare rau ca te simti rau,dar de la ce sa fie oare?
Andreea stiu ca este greu dar incearca sa gandesti pozitiv!Nu inseamna ca daca greturile scad din intensitate e ceva in neregula.Eu la prima sarcina aveam doar usoare greturi dimineatza si seara,in rest nimic cum se planga alte fete.Si totul era in regula,altele au fost problemele la mine! Stai linistita si gandeste-te ca bebe este ok,da?Va fi bine,o sa vezi!
Irene ma bucur ca ai reusit sa treci peste acest prag.De acum iti va fi mult mai usor sa mergi mai departe.Eu am o verisoara care inca de cand a ramas insarcinata ne-am tot vizitat si imi povestea fiecare etapa prin care trecea,era fericita ca are fetita,imi arata ce lucruri i-a cumparat etc.Recunosc ca uneori imi venea sa plang dar ma abtineam pentru ca imi tot repetam ca voi avea si eu un copilas atunci cand va vrea Dumnezeu.
Dan_ny poate totusi este cu ochisori?
Jojo ai luat doar 5 kg toata sarcina? Este posibil asa ceva? Cred ca aceiasi soarta o voi avea si eu din cauza tensiunii,dar sper sa nu mai apara.
Musettepink tot nu a venit CM?Ce ciudatenie,cand il astepti nu vine iar cand ar trebui sa nu mai vine,apare negresit!Daca mergi la dr iti va da Duphaston sau Utrogestan 2/zi timp de 5 zile si apoi apare.Mie dupa chiuretaj mi-a intarziat ingrijorator de mult si am mers la medic,mi-a dat Utrogestan dar inainte sa incep sa-l iau mi-a venit CM.
Liana ai terminat cu dentistul?Eu am oroare de dentisti dar cred ca trebuie sa le fac o vizita!
Lulu
Alinushca iti tin pumnii sa fie cu ochisori!

Eu sunt in Z4 si abia astept perioada fertila!
Multi pentru fiecare fata minunata!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Am fost la doctor de ochi si acum nu vad sa va scriu ca ma doare capul daca ma uit la monitor.
La mine la fel: greatza, ziua 30 din 32-33, test negativ.
Vroiam azi sa fac un beta HCG ca nu mai am rabdare dar nu aveam bani la mine asa ca am renuntat. Sunt obosita. As vrea sa pot sa nu ma mai gandesc la asta. Dar nu ma lasa greatza asta continua...

Imi cer scuze ca nu am mai apucat sa raspund nimanui. Sper sa pot mai tarziu.

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Blueeyes asa este cum zici tu,de cate ori ne dorim ceva se intampla pe dos!M-am hotarat,azi ma duc la dr.Sa-mi tineti pumnii sa fie bine!
Poate imi da si mie utrogestan,va povestesc dupa!

Alinuscha mai ai rabdare,daca ai atata greata eu zic ca sigur e bebe!

Catty asa m-as bucura daca ar fii bebe motivul pt care nu-mi vine dar nu stiu ce sa zic...o sa vad diseara la dr.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Lulu75 multumim pt cuvintele tale frumoase!S-a simtit ca ai spus din suflet pt ca eu chiar am simtit energia ta pozitiva trimisa catre noi!
Imi pare rau pt prietena ta,cazul ei seamana cu cel al unei actrite despre care am citit in ziare pe vremea cand nu eram insarcinata si stiu ca si atunci mi s-a parut ingrozitor iar dupa ce am pierdut copilul chiar am spus ca totusi sarcina mea nu a fost chiar asa avansata pt ca era mult mult mai dureros!
Multa sanatate tie si prietnei tale si bineinteles sa aiba puterea sa mearga mai departe caci sunt sigura ca va rasari soarele si pe strada noastra!



Despre acea actrita este vorba. Ioana este cea mai buna prietena a mea. Acum spera ca urmatorul bebelus sa fie sanatos, dar voi stiti mai bine cat de speriate trebuie sa fiti pana se naste copilul.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:


Pepsi-draga mea imi pare rau ca ti s-a pierdut mesajul,stiu cat e de enervant mai ales cand este un mesaj lung care iti ia ceva timp pana il scrii...M-am uitat la pozele tale,ce mireasa frumoasaaaa ai fost si inca esti,inhdiferent cate kilograme plus sau minus ai,kilogramele nu fac omul sa stii asta.Ce tare e Dominik pe elefant si cu palaria aceea super cool si David scumpul de el ce priviri are ca iti vine sa il mananci.ai o familie minunata sa iti traiasac o mie de ani!!!Nu stiu ce sa zic de pete,la mine intotdeauna prevesteau uratii,nu stiu ce sa zic...Doamne ajuta sa fie,normla ca voi face testul in direct cu tine daca ti-ai luta bilet in primul rand nu?m-ai facut sa zambesc cu babaul...
Idaira-ce mai faci draga mea?Cum te mai simti?Te rog eu nu mai sta singura,pai eu de ce sunt aici ia spune?uiet o imbratisare calda de la mine!
IreneCam-ma bucur ca ai avut puterea sa iti vezi nepotelul,este un pas important...ai sa vezi ca in curand pentru copialsul tau vei cumpara costumase....o sa fie bine draga mea curajoasa!
L5845-ma bucur ca te-ai simtit bine cu familia ta.si eu abia astept sa vina ai mei in decembrie ca nu i-am vazut de doi ani,si daca as fi si gravi pana atunci ar fi un Craciun asa cum mi.am dorit mai ales ca iarna e anotimpulo meu preferat mai ales sarbatorile de iarna care sunt atat de frumoase...din pacate in ultimii doi ani nu am putut sa ma bucur de ele din cauza a ceea ce mi s.a intamplat.cate zile tre sa iei duphaston?abia astept sa faci analizele necesare sa le trimiti si sa obtii programare cat mai repede.
Teo2rina-am avzut gradinita este SUPERBA,mi.a placut foarte mult.Te rog nu te conuma pentru un astfel de vecin si nu pune la suflet,eu stiu ca ai vrea sa te intelegi bine ci toti vecinii dar daca unii sunt asa ca el nu ai ce sa le faci,nu s.au schimbat o viata doar nu o sa se schimbe acum asa ca nu pune draga mea la suflet.Imi pare rau ca a öovit sotul tau masina,sper ca nu e prea grav...Tu cum te mai simti?Ce face bebika?
Andreea16-draga mea nu iti fa probleme cu greturile,la nici o femeie nu este la fel sa stii,nu iti fa griji te rog eu...stiu e normal la absenta unui simptom sa te panichez dar iti spun eu ca nu este cazul pentru ca bebika e bine iar greturile nu sunt deloc o regula!Sarcina usoara in continuare draga mea,o sa fie bine sunt sigura!
Cristy74-m-am uitat la pozele tale esti tare frumusica si cu rochita aceea draguta arati ca o printesa....Sunt sigura ca in curand se va implini si visul tau,adica al nostru acela de a ne tien copilasii sanatosi in brate!
Baby-r7-draga cum te mai simti?iti mai este greata?Unde te.ai ascuns iar?
Irinabobe-imi pare rau ca esti trista ,ca s-au adunat atatea acum,as vrea sa te pot ajuta cumva...
Liana30-o dar mai ai mult la dentist pana pe 10 sept nu stiu cum de rezisti si cum de ai atata curaj...bravoo!am zambit cand am citit ce ai scris ca vei urla de va auzi si tara asta toata,figura esti...
Mav-imi pare rau ca ai probleme la servici sper sa se rezolve cat mai repede...Cand spuneai ca ar trebui sa iti vina cm?Eu iti doresc sa fie asa cum vrei.imi pare rau ca ai fost asa dee obosita ieri!Ce figura e Sebi"ulla"...Stai linsitita si povesteste-ne in continuare despre ce face copilasul tau scump!
Oana-oana26-ai reusit sa obtii dozarile hormonale?cum te mai simti?Sper ca ti s-.au oprit sanii...si ca esti putin mai bine!
Jojo-miha-iar am avut ceva pete acum cateva minute dar asa slabe,sunt un maro ffff pal,poate doar eu le vad asa nu stiu ce sa spun,insa am simt ca si la cm...Ce putin mai ai ,abia astept sa facem galerie pt tine si micuta!
Monyflorescu-cum te mai simti?multa putere iti doresc!
Danaflor-cum te simti?stiu ca e greu pana va acomodati aici sa ii spun asa,dar daca scrieti mai des va va fii putin mai usor.
Andreea-and-ce mai faci?
Caty14-nu ai mai scris,sper ca esti putin mai bine.
LauraIoana -cum de ai rezistat sa nu iti spuna ce este?Oricum cel mai important este sa fie sanatos si mai ales ca i-ai numarat degetelele!felicitari.Eu inca astept poze cu burtica...Mersi ac te gandesti la mine!
Chantal-imi pare rau ca esti cu psihicul la pamant...si eu sunt de multe ori asa si cred ca daca nu scriam aici si daca nu erau fetele de aici eram demult inchisa la psihiatrie...De multe ori nu mai rezist nici eu,nu mai suport nimik,simt ca nu mai pot trai cu aceasta durere ingrozitoare din suflet care ma apasa mereu,iar acum cand vad ca nici gravida nu mai raman,mi.este foarte foarte greu...si pe mine insuccesul acesta ma deprima groaznic sa stii,dar daca as sta singura si nu as vorbi despre ceea ce simt(pentru ca evit cat pot sa vorbesc despre asta cu sotul)atunci sigur as lua.o razna...crede-ma!cine m.ar asculta cand explic fiecare simptom,fiecare pata cand ma agat de o mic firicel de speranta ca as fi gravida?cine?crezi ca lumea din jur sau altcineva?nu pentru ca ar spune ca nu mai sunt intreaga...doar FETELE de aici care inteleg intru totul ceea ce simtim,cat inseamna pentru noi totul...Niciodata nu m-am gandit ca voi incerca din nou si inca anul acesta si stii cine m-a determinat?Fetele de aici!Durerea nu va trece nici daca vorbesti despre ceea ce simti insa te vei simti inteleasa aici,nu te vei simti singura si asta inseamna foarte mult.Eu iti respect decizia oricare ar fi ea,dar sa stai singura sa suferi nu te va ajuta...eu inca sper ca in curand sa ne dai o veste buna....Of vorbeai de preocuparile de dinainte..draga mea nici la mine nu mai este cum a fost,nimik din ceea ce fac...insa acum ce pot face decat chinuit sa merg mai departe....multa putere iti doresc si sa ne mai auzim.Ai grija de tine!
Blueeyes-stiu cat iti este de greu si totusi tu le incurajezi pe fete,esti o fata minunata...inca o data vreau sa stii ca imi pare foarte rau ca ti-au venit uratii,atat de mult imi doresc sa te vad gravida si cu bebika sanatos in brate!De s-ar adeveri presimtirea ta...
Musettepink-iti multumesc ca imi tii pumnii dar sincer nu prea sper,caci simt ca vor veni uratii,pe mine simturile nu ma inseala,pana nu depasesc 34 de zile nu are rost sa sper...Imi pare rau ca esti in aceasta situatie,cu intarziere de cm si cu test neagtiv,nu stiu ce sa mai zic,poate ca mai bine ai merge la doctor sa vezi care e situatia.eu inca sper sa fi fost testul negativ.
Dan-ny-of eu sper sa fie testul fals....mai asteapta putin si apoi repeta testul.iti tin in continuare pumnii!acum am citit ac mergi al doctor.la ce ora?am sa ma gandesc la tine!
Alinushca-ai repetat testul?ai atatea simptome sunt sigura ca e cu ochisori la tine!Iti tin pumnii!Ce ti-a spus la doctor?
Catty-imi pare rau ca pe langa stresul care il ai mai este si soacra asta care iti afce numai zile grele,of de as fi aproape ar fi vai de ea(scuze dar merita cateva sa isi revina si sa aiba putina inima ca doar e femeie si ea trebuie sa inteleaga).Ma bucur ca faceti acum mai des prostioare,vezi ca lucrurile se indreapta incet?Of nu stiu sa iti spun de starea ce ai avut-o dupa...sper sa nu se mai repete iar daca se repeta sa mergi la un doctor te rog eu.
Alyx-nu ai suparat pe nimeni cu postarile tale,stai linsitita!eu am inteles ceea ce ai vrut sa ne spui asa ca nu iti fa griji!te imbratisez cu drag!
Cristina-ana-nu ai mai dat nici un semn,sper din suflet ca esti bine,astept vesti de la tine si poze cu tine si micutul tau scump!
Remaliss-nu stiu daca citesti dar daca da vreau sa iti spun ca ne gandim cu toate la tine si speram sa te simti mai bine si in curand sa se gate greturile astea ingrozitoare sa iei in greutate si sa fie totul bine!
c.myry-ce faci draga?
Irda-bine ai revenit!
Lulu75-ai dreptate fetele de aici sunt toate deosebite!!imi pare atat de rau de prietena ta,nimik nu e mai ingrozitor decat atunci cand la ecograf ti se spune ca sufletelul tau are probleme si apoi incepe o lupat ingrozitoare...iar cand esti pus a renunta la copilul tau...e de nedescris...de nedescris....sa ramai cu imaginea copilului tau mort langa tine e ceva ce nu poate fi spus in cuvinte,cu care vei trai toata viata care iti provoaca o durere fara margini....Iti multumesc pentru ceea ce ai scris..
Eu am avut iar ceva pete slabe slabe palle,nu mai stiu ce sa spun...mai astept sa trec de 34 de zile(cai am avut cel mai lung cm)si apoi voi face un test dar am eu presimtirea ca nu sunt gravi...nu stiu nu mai inteleg,cred ca iar m-am dereglat...in rest nu am simptome,ma dor doar sanii(la mine se semn de cm durerea sanilor) si ma tot iau asa caldurile si ameteala putin insa nu tare,nu am pofta de mancare,nici greata deci nu stiu...mai astept...off nu imi fac sperante ca stiu ca nu e nici de data asta...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Ioana a vrut sa vada copilul. Era fetita. Dar cand a simtit-o cum se agita cand a iesit, a izbucnit in plans si i s-a facut rau. Acum asteapta sa treaca nunta si sa ramana iar gravida. Are sperante ca va fi un copil sanatos dar durerea pierderii fetitei, nu o poate inlocui nimeni. Cand ne-am intalnit dupa ce a pierdut copilul, am vazut extrem de multa durere in ochii ei, cand se uita la puiul meu.


Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Ioana a vrut sa vada copilul. Era fetita. Dar cand a simtit-o cum se agita cand a iesit, a izbucnit in plans si i s-a facut rau. Acum asteapta sa treaca nunta si sa ramana iar gravida. Are sperante ca va fi un copil sanatos dar durerea pierderii fetitei, nu o poate inlocui nimeni. Cand ne-am intalnit dupa ce a pierdut copilul, am vazut extrem de multa durere in ochii ei, cand se uita la puiul meu.


Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu



Si eu mi-am vazut fetita(aveam 24 de saptamani)...era o frumsete saraca...numai ca fara suflare...daca nu eram inca sub efectul medicamentelor acolo muream...durerea pierderii nu va trece NICIODATA!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Lulu am citit ca vor sa faca din nou un bebelus.Sa o ajute Dumnezeu sa fie bine!Doamne ce durere.....dar sunt sigura ca o sa fie bine de data asta!Multa sanatate!
Si tie sa-ti traiasca puiul si sa te bucuri de el!

Michelle azi ma duc la dr si ma lamuresc....la tine eu inca sper ca este cu ochisori!!!!!!!!!!Cred ca daca era sa vina uratii veneau si gata nu erau doar pete slabe...iar noi toate stim ca petele slabe sunt un semn de bebe...deci...tin pumnii!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

... m-ati facut sa plang..... da' poate e bine... sa ma descarc...



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

IRINA, multumesc frumos de urari. Nu stiu daca starea mea e de la bb sau nu, cert este ca luna asta am avut cm la 23 de zile. A curs destul de mult si dupa o zi de dureri cumplite de burta am eliminat ceva aiurea in mai multe etape. Nu cred sa am eu norocul sa fi fost ciclu peste sarcina.
IDAIRA, nu am nici un semn de raceala care sa explice urinarile mele dese. Asa ca raman cu semnele de intrebare.
BLUEEYES, am de gand sa profit de sot la maximum si daca nu iese nici luna asta cred ca la jumatatea lui septembrie il pun sa isi reface spemograma ca sa fu sigura ca nu au reaparut problemele.
ALINUSHCA, iubita la tine poate fi bb. Mai asteapta cateva zile si vezi ce se intampla.
MUSETTE, si eu m-as bucura sa fie sarcina, dar nu prea cred. Sa ai succes la dr diseara si sa ne aduci vesti bune.
MICHELLE, o intrebare. Sanii tai s-au intarit si sunt durerosi? La mine semnele de sarcina erau sanii umflati si intariti peste masura, plus sensibilitatea la atingere. Cred ca starea de ameteala si caldurile pe care le ai sunt semne bune. Cat despre sangerarile minore, asta e semn de implantare. Parerea mea.
Fetelor eu m-am hotarat sa fac azi un pas important spre vindecarea sufleteasca, fie ea si partiala. Am sunat un preot pe care il cunosc si a fost de acord sa ma primeasca in dupa-amiaza asta. Poate ca ma va intelege si va vrea sa ma ajute. Om vedea ce va fi.
Pupici tuturor


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput