Mamici de septembrie-octombrie 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Tomitza, probleme cu bebele. Retard de crestere 3 saptamani... a fost agitatie aici in weekend pe faza asta. Ai uitat?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Mandarina mica, nu-ti fa griji! Esti frumos la linia de sosire, bine ca s-au prins ca ceva e mai ciudat. ...o fi in salt de cretere? Dar la asa fetita mare...! Fara grija!

Rox, daca apasa Andrei pe col si prinde si nervul /(radiatzia pe picior)? Am mai auzit de dureri de spate la demaraj...
Poate totusi nasti sub luna maaare si plina de mister...?

Piciulika 34+ Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Betty cat timp ai mai simtit durerea de la operatie??

eu sunt operata de 4 zile asta e a 5 zi si ma misc destul de greoi.
avem voie struguri??
eu am mancat 2 ciorchini acum.o fi ceva???

cum a fost cand ti-au scos atele???

nu ma mai doare ft tare insa ma tine operatia.

la cat timp ti-a venit laptele???

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Betty si mie mi se pare logic ce spune Tomasa. Daca ai o rana deschisa si pui ungunent pe ea, nu vei face decat sa nu o lasi sa se inchida, din cauza uleiului care inmoaie in permanenta rana. Trebuie sa pui ceva dur, care sa o usuce si sa o curete - spirt sau alt dezinfectant. Mai intreaba la farmacie ce variante mai ai...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

zau, retard de crestere ?
adica e copilul prea mic, nu s-a dezvoltat ?
ca si Natty a mea e micuta, da' mie nu mi-a zis de retard...
(scuze, da' n-am apucat sa citesc din urma )

Tomitza 38+ Natalia Ioana


Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by afibebe

Betty cat timp ai mai simtit durerea de la operatie??

eu sunt operata de 4 zile asta e a 5 zi si ma misc destul de greoi.
avem voie struguri??
eu am mancat 2 ciorchini acum.o fi ceva???

cum a fost cand ti-au scos atele???

nu ma mai doare ft tare insa ma tine operatia.

la cat timp ti-a venit laptele???

pupici



am gasit eu ce a scris bernix (din urma)
mesaj din 24 august


"Am ajuns de la ecograf. Vesti proaste. Retard de crestere trei saptamani, bb in suferinta fetala, vizitat gineco Radoi, insistat internare de astazi, intors acasa, ma pregatesc. Mi s-au inecat tare corabiile. Ce D-zeu s-a putut intampla ca pana acu a fost totul bine. Sapt viitoare, luni-marti, scos copilul - cezariana, prematur, 34 sapt si ff mic, 1700g.
Reactionez ca la 9 ani cand amaflat ca trebuie sa ma internez in spital: nu vreau sa ma duc, sau macar nu din seara asta.

Bernix 34+"

urmychance37baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Piciulika, normal ca mai sta alintatul la mami in burtica…
Afibebe, bine ai revenit! Imi palce moralul tau! Pe cand pozele?
Roxana, ce faci? Nasti?
Annisia, esti de belea cu bubele tale de pe nas!


Gabriela 37+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Tomitza uite aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106151&whichpage=9


Am ajuns de la ecograf. Vesti proaste. Retard de crestere trei saptamani, bb in suferinta fetala, vizitat gineco Radoi, insistat internare de astazi, intors acasa, ma pregatesc. Mi s-au inecat tare corabiile. Ce D-zeu s-a putut intampla ca pana acu a fost totul bine. Sapt viitoare, luni-marti, scos copilul - cezariana, prematur, 34 sapt si ff mic, 1700g.
Reactionez ca la 9 ani cand amaflat ca trebuie sa ma internez in spital: nu vreau sa ma duc, sau macar nu din seara asta.


Este ultimul mesaj de pe pagina. Apoi a inceput agitatia...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Of, Piciulika multam ca i-ai trimis tu SMS lui Bernix cu incurajari. EU una, sunt totalmente paralizata cand sunt de dat telefoane SMS-uri sau alte alea. In general. Singura lipsa de reticente o am cand e de vb cu mama sau sotul.
Mandarinuta, capul sus ca sigur va fi bine.
GAbriela77, am vazut pozicile cu tine si esti o graviduta tare frumoasa.
Afibebe, bun venit acasa (azi ai venit?). MA uimiti fetelor, la 5 zile de la operatie sa te tina doar taietura? PAi eu la 5 zile eram calcata de tren. Ocoleam zilnic blocurile din cartier (intai 1 apoi 2, 3,4), dar eram terminata fizic si abia stateam in picioare. SI nu-s de-aia rea la durere (mi-a scos stomatoloaga un nerv pe viu, gravida fiind de se minuna cum de rezist). Asta este, o fi materialul meu defect (eu am avut si o operatie care arata cam uratica si acum- zic eu tot din cauza materialului).
EU ma tot gandesc la Luy, ce-o mai face si-o fi revenit cu bine. Si de mult ce m-am gandit m-am visat la spital, intr-o rezerva cu ea. NU mai spun ca rezerva avea vreo 20 de locuri (ca dormitoarele la armata? bine ca nu erau paturi suprapuse), dar macar arata bine. Pe Sim n-am visat-o ca e clar ca ea si-a revenit ok si ma astept sa scrie maine, poimanine ca e acasa.
Bee 32+




si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

dar mie nu imi raspunde nimeni?

REIAU:

"Vreau sa va intreb: cu ce pot dezinfecta patutul (gen tarc), caruciorul (ce nu se poate spala). Ceva care sa nu afecteze copilul.

Ce acte tb sa am cu mine cand ma apuca nasterea?

Cate grade tb sa fie in casa cand vine bb (22 grade?) si cate la baita (38)?. Multumesc."



urmychance37baietelul nostru

Mergi la inceput