Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mariaa, multumim mult!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

M-am intalnit azi cu cei de la MOTOMED. Am fost cu ei la spital la Bagdasar si m-au instruit cum se foloseste bicicleta.Verticalizator de ridicat in picioare pagientul nu au , aduc doar la comanda.I-am intrebat daca au la second hand astfel de aparate , caci eu am auzit ...dar mi-au spus ca nu au.I-am intrebat de modalitatea de a cumpara in rate, se poate dar in felul urmator: 40% prima rata , iar restul in patru rate lunare.
Bicicleta care mi-au aratat-o ei este comlexa si pentru gimnastica la maini si pentru picioare ...dar costa enorm...3.900 euro plus TVA.
Verticalizatorul 2.600 euro plus TVA.Cum oare Doamne sa pot cumpara ???cum sa imi ajut baiatul?caci daca nu lupt in primele 6 luni ...degeaba am fost in China, degeaba atata durere suportata de el dupa operatie...Stau si ma intreb?cum sa te ajut ? baiatul mamii drag?
Maine mai fac o incercare , sa merg la cei care m-au ajutat cu suma cea mare pentru operatie, este una din sperante!!!!
DOAMNE LUMINEAZA-MI CALEA!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Bafta maine, Doina! Sper din tot sufletul sa reusesti! Esti un model de mamica si sa va ajute Doamne-Doamne sa reusiti!

Nu se poate lansa iar aici un teledon? La cat de multe persoane sunt alaturi de voi, sigur s-ar strange macar banii de avans. Ai incercat sa vorbesti cu administratorii dc?

Tin pumnii pentru maine! DOAMNE, AJUTA!


LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Lia inca mai este subiectul "5 euro pt o viata"acolo am mai strans pentru Dan si sper sa mai strangem si acum..doar ca fetele cred ca's in concediu acum..sper sa le aduc din nou pe toate..trebuie sa facem ceva!!TREBUIE!!!
eu deja am inceput...


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Lia, a incercat Mariaa, dar subiectul a fost inchis.http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106228
Inteleg caci Dan este adult, dar pentru mine este "copilul meu"pentru care atat cat voi trai trebuie sa lupt sa pot sa il ajut.Acum dupa operatia facuta in China , daca nu face recuperare ...nu stiu ce s-ar mai putea face dupa...Durera ca sunt asa de neputincioasa e mare.Am inteles ca eu, ar tebui fiind initiatorul acestui subiect sa rog sa ma ajute sa deschd o campanie pentru Dan.O fac acum, ii rog din suflet sa ma ajute!!!Asa cum m-au ajutat sa deschid subiectul, ii rog sa ma ajute din nou!Daca as outea sa vad ceva as face-o fara sa ma uit in urma...dar nu am ce...11 ani de chin cu un copil bolnav...nu mai ai nimic de valoare, decat un suflet de mama chinut de durere, si o speranta ca strigatul e auzit!!!Cine ar cumpara asa ceva?Va rog !!!!Va multumesc caci m-ati sustinut , ca m-ati ascultat !II rog pe cei in masura sa ne sprijine caci in ei imi pun speranta!!!!Le multumesc caci stiu , simt ca ne vor ajuta!
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mariaa a deschis lista, a donat in contul lui Dan.Iti multumim din suflet !!!!
DOAMNE AJUTA!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

quote:
Originally posted by Liana30

Lia inca mai este subiectul "5 euro pt o viata"acolo am mai strans pentru Dan si sper sa mai strangem si acum..doar ca fetele cred ca's in concediu acum..sper sa le aduc din nou pe toate..trebuie sa facem ceva!!TREBUIE!!!
eu deja am inceput...


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica



Nu mai stiu pentru cine se mai strang banuti acum acolo, pe "5 euro pt o viata"...
Cand am putut, eu am depus in contul Doinei, pentru Dan. O sa pun si astazi 20 usd.
Sper din suflet sa revina lumea din concediu si sa ne adunam iar fortele pentru o reusita deplina a unui efort urias al unor oameni cu suflet mare si cu credinta: Doina si Dan si toti cei ce le-au fost alaturi. Merita sa-i sprijinim!

Doamne ajuta!

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

liana, te rog lamureste-ma si pe mine cum trimit banii
doina, sa nu-ti pierzi speranta, o sa reusim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

vad ca liana nu e pe receptie, iti raspund eu pana apare ea:

Raiffeisen Bank, sucursala Zimnicea titular cont Bita Doina:
RON - RO76RZBR0000060007432135
SWIFT RZBRROBU EUR - RO22RZBR0000060007432137
SWIFT RZBRROBU USD - RO74RZBR0000060008100889



Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am ajuns mai devreme acasa.Dan este bine, mai ar maine si gata cu recuperarea la Spitalul de la Cervenia, au trecut cele 12 zile.Eu am vorbit la Bagdasar cand am fost sa vad aparatele de recuperare, cu programare , abia in luna februarie 2008 am putea sa mergem acolo....
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput