Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna seara, mamici drage !

iaca am reusit sa pun net-ul si ... iata-ma ! Soso doarme (in sfarsit) si am cateva minute pana mi se inchid ochii, asa ca am venit la mamicile mele !

vreau sa va multumesc din suflet pt tot ce ati facut pt noi, sunteti extraordinare, fara voi Sonia nu ar mai fi trait acum. sunteti minunate.

noi suntem bine, grasa are 2860 azi, cateodata ia 50 grame, alteori 30 intr-o zi... mananca si 90-100 ml la o masa, doarme,se trezeste si gangureste, "suzeteste"de zor si nu poate sa adoarma daca e liniste sau intuneric... s-a obisnuit din spitale... am batut recodul de stat in afara spitalului (2 sapt) cu toate ca intr-o zi a facut putina diaree si iar imi veneau ganduri negre ca o interneaza, a doua zi a avut putina febra, si iar cosmar si tot asa, la fiecare respirtatie mai aiurea intru in panica... DAR ma tratez ! e un copil extrem de cuminte, vesel si jucaus si ... fomista. e disperata cand nu e gata masa la timp face un scandal monstru de bat vecinii in teava. poate incep sa cant si sa dansez cu ea la 3 noaptea... sa vedem daca le place asa... in rest ne descurcam foarte bine, e foarte cuminte cum ziceam. sta si singurica daca o las. s-a trezit. am fugit ! pup mult !

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

la multe lunisoare Sonia draga!sanatate multa copil luptator si scump!pup inimioara

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ma bucur ca sunteti bine si ca Sonia papa si e cumintica.
Multa sanatate in continuare.
Multi


de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Pepsica, iti multumim din suflet ! sa dea Dumnezeu sa aiba o viata lunga si normala !

pup cu drag.

Paflo, nu mi-am dat seama ca sunt atat de schimbata... e adevarat ca nu mai rad, nu prea mai glumesc, nu prea ma mai bucur. dar nu din cauza problemelor Soniei, ci din cauza unei persoane care m-a dezamagit total, nu ma asteptam la asa ceva... dar life goes on ! and on, and on and on ! si o am pe Soso care-mi umple sufletul de bucurie desi mainile de cacacica si tricourile de laptic cand da aerul si timpul cu toate prostioarele dulci pe care le face !

puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup mult, capsunicile voastre 4 ever,
Oana & Sonia

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Oana,

Din pacate intalnirea unor astfel de "oameni" face parte din viata. Este extrem de dureros, nedrept si incalificabil mai ales avand in vedere prin ce momente treci tu acum.

Dar privind problema dintr-un alt unghi: acum macar stii cine iti este alaturi si la bine si la rau, cine iti va intinde o mana de ajutor si cine va fugi cand lucrurile nu sunt roz si este nevoie de tarie, de maturitate, de intelepciune, de umanitate si de niste valori morale bine fundamentate. Daca nu acum poate peste 10 ani sau 15 ani ... dar de iesit tot ar fi iesit la iveala astfel de carente de caracter ... asa ca tot raul spre bine.

Viata este totusi un dar si merita a fi traita, merita sa ne bucuram de ce e frumos si bun si inocent. Nu iti pierde zambetul si acea lumina care radia din tine prin toti porii si prin toate postarile tale pt ca ai pierde o parte importanta din tine. E pacat sa te framanti si sa te gandesti la cine chiar nu merita.
Fiecare in lumea asta ajunge mai devreme sau mai tarziu la o rascruce de drumuri si trebuie sa ia o decizie dificila. Unii aleg drumul care este aparent mai usor, mai facil, mai frumos, in timp ce altii au verticalitatea si puterea si caracterul de a alege drumul corect chiar daca este mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Bine ati venit,capsunicilor!Pupici pe inimioara Soniei!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Bine ati revenit pe forum, Oana si Soso! Ma bucur mult ca e bine mititica si ca se dezvolta frumos. Vrea sa recupereze, ce mai!

Noapte buna!

PS. Sa ne anunti cand iti ajunge pachetul


Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Oana,
bine ai revenit!
Ma bucur de toate vestile bune despre voi,din ultimul timp.
Sonia a dovedit ca vrea sa traiasca,ca are un scop precis aici pe Pamant,iar tu,TU esti de toata lauda.
Ne-ai dat o lectie de viata tuturor,desi esti muuult mai mica,ca varsta,decat multe dintre noi.
Eu te admir din tot sufletul si ma cert pe mine de cate ori ma plang ca e greu cu doi copii,ca Davidutz nu doarme,ca e agitat...astea nu sunt probleme adevarate,ci ceea ce ai trait tu in aceste trei luni.

pentru tine si multi pentru Soso.


lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 5 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

La multi ani,micuta Sonia!

Sa cresti mare,sanatoasa,sa aduci multe bucurii mamicii tale!







lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 5 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offf, mai Kay, iubita, ce ai mai patimit tu, fata draga, in ultimele luni... Adu-ti aminte cand te ”certam” ca protejezi pe cine nu trebuie... Chiar ma intreba al meu cum poate sa se hlizeasca si sa-si faca rolul, cand fetita lui sufera departe de el... Nu-ti mai spun ce parere avem despre personaj, ca banuiesc ca tu esti mult mai dezamagita... Foarte urat, oribil!!!!
Dar, asa cum spuneai si tu, cum spun si fetele, trebuie sa mergi mai departe... Si fii sigura ca mai devreme sau mai tarziu, toti platim pentru greselile noastre. Stiu ca asta nu te consoleaza cu nimic si ca ai fi preferat de un milion de ori ca lucrurile sa fi stat cu totul altfel... Din pacate, tu stii mult mai bine diferenta dintre vis si realitate... Pupici multi tie si frumusicii tale iubite!!!!


Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput