Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

ce bucurie, am trimis vestile bune tuturor prietenilor mei care au ajutat si s-au rugat.

sa ne rugam acum si sa-i ajutam si pe ceilalti puiutzi bolnavi



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Doamne am citit din urma si imi vine sa plang. Nu am mai avut timp sa intru aici caci am nascut si eu o printesica pe 11 august insa am stat mereu cu gandul la fete (Sonia si Oana).

Ma bucur enorm de ce aud, si in primul rand vreau sa ii spun Oanei ca o admir din toata inima pentru puterea de care a dat dovada pana acum, printesica mea plangea de durere de burtica acum cateva zile si am plans si eu de mila ei, dar primul gand ce mi-a venit in minte a fost ce s-a petrecut in sufletul Oanei de cand o are pe Sosonica si a vazut-o suferind atat. Esti o persoana speciala Oana si Dumnezeu a trimis-o la tine pe Sosonica caci stia ca nu oricine are puterea sa treaca prin asa ceva si sa razbeasca cu bine.

Va pup de o mie de ori si sper ca ince se mai pot face donatii paypal in contul lui Sybille.

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Ce vesti bune! Doamne ajuta sa auzim numai asa vesti de acum inainte! E o adevarata minune, parca nici nu e vorba de fetita de care vorbeam acum o luna. Mananca singurica, respira singurica, nu e nevoie nici de monitorizare... Multumesc lui Dumnezeu!

Pupici Oana, pupici Sonia

Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel are o sansa la o viata normala

Bebe Darius vrea sa traiasca

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ma bucur nespus ca fetele au ajuns cu bine acasica si ca Sosonica e atat de bine....
Acum, ma rog sa mearga totul ok, inimioara ei sa se dezvolte repede si bine, ca sa poata primi acordul pentru operatia corectoare cat mai repede.
In ceea ce priveste mesajul lui Dandu....nu am reusit sa il citesc, insa imi inchipui cam ce ar fi putut scrie un om ,daca se poate numi asa, otravit de ura si rautate.Rusine, mare rusine......
Mie maine imi pleaca sora cu familia ei acasa,asa ca incepand de poimaine, am sa pot intra mai des decat am facut-o pana acum.
Chiar daca am fost departe de calculator, am fost aproape de fete cu gandul si cu inima mea in permanenta.
Pupici la luptatoarele mele dragi!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

vai ce mult ma bucur ptr vestea cea buna!bravo Sosonica luptatoare, felicitari oana, ati reusit! ma bucur din suflet!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Oana, Soso ce mai faceti dragutelor? Tot nu aveti calculator? De-abia astept sa ne dati noutati!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ma bucur enorm ca Oana si Sosonica s-au intors cu bine acasa si ca Sosonica mananca bine.
Sa dea Dumnezeu sa auzim numai vesti bune de acum incolo. Sosonica e o luptatoare, Oana ai toata admiratia mea pentru tot ce faci, pentru puterea ta si sa dea Dumnezeu sa parcurgeti acest drum pana la finalul fericit pe care vi-l dorim din suflet.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Ce vesti bune!

Am fost plecati in concediu in Moldova si m-am tinut de promisiune si am dat acatiste la manastiri pentru micuta Sonia. Dar sa ma intorc si sa aflu ca ia f bine in greutate, ca se joaca, rade si e foarte vioaie pentru varsta ei , ba mai mult ca s-au intors cu bine acasa nu ma asteptam. BINE ATI VENIT fetelor! Sa speram ca Sonia va fi din c ein ce mai bine si ca banii pentru operatie se vor strange in timp util. Ce s-a mai rezolvat cu bazarul ca as pune si eu cateva lucrusoare.

Dumnezeu sa va ajute si pe voi toti cei care le-ati ajutat pe aceste doua fiinte minunate.

SOSo e o minune de copil.

Tzuna- mamica Mariei (6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

Fetele sunt destul de bine.

Oana invata sa creasca un copil fara prea mari probleme: adica invata secretele baitei zilnice, al plimbaricii (cate un pic, dar trebuie sa iasa si la aer), cu papa cand vrea si cu cat vrea (evident in limitele permise de medic), cu plansul de foame (si nu de durere...)
Cu mici probleme: un inceput de indigestie, care insa luat din pripa nu a evoluat..probabil datorita schimbarilor de mediu, de clima...Ca de sterilizat..aici e maestra!
Evident nu uita de medicatie, care trebuie luata la orele prescrise

Acum a sunat ca are un pic de temperatura...sper sa nu fie ceva grav...merg sa iau medicamentele antitermice de la farmacie si o sa va tin la curent!


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Multa sanatate Soniei!Pupici pe inimioara...Doamna Cristiana,va rog sa nu uitati de noi si sa ne mai dati din cand in cand vesti!Sper ca nu-i nimic grav!Pup fetita ,mamica si bunica!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput