Fetele din America (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Noi sintem la doi pasi, eu nu lucrez, deci e mai usor sa merg. Plus ca mai vorbesc cu adulti.

Anamaria, mi-e dor de US Open. Am fost de citeva ori cind locuiam la NY. Am fost si in prima zi, cind au diverse activitati pentru copii.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Noi ne-am uitat aseara la TV la US open la Williams aia.

Eu o saptamana trecuta l-am scos pe fi-miu la lunch, m-am dus si l-am luat de la scoala. Ne-a placut f. mult si fi-miu a fost f. incantat. Din pacate la intoarcere m-a oprit politia, ca eram grabita sa il aduc la scoala la timp si am uitat ca e school zone, am mers cu 35mph. Mi-a dat doar un warning politista, a fost draguta. Cred ca o sa fac o traditie din asta, joia mergem impreuna la lunch.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

gagici, am posibilitatea sa ma duc la un seminar fir in octombrie la seattle, fie in noiembrie la santa monica. nu's ce sa aleg. in ca, am fost deja o data, am inteles ca settle-ul e tare frumos (dar mie nu-mi place ploaia). basca ai mei baieti nu cred ca ma vor insoti din motive financiare. asa ca va intreb pe voi. va dati va org cu parerea?

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

prin noiembrie ai sanse de 50 % ploi... sau 50% calduri mari... anu trecut in noiembrie era cam 28 C si din cand ne mai spala putin. Santa Monica!

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor, cu ce trimiteti pachete mari in Romania???
Vreau sa trimit un carucior plus car seat pt finutul nostru si prin posta ma costa 200$...cica au scos optiunea cu vaporu...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am si eu o intrebare: aveti pe cineva la curatenie? Ce anume face? Cit costa? Pentru ce suprafata?
Eu vreau sa iau pe cineva sa faca (mai rar) curatenie, ca nu prea ajung sa fac o data curat peste tot. Am cam cite o camera curata la un moment dat si pina fac in alta parte... nu mai e curat in celelalte. Sa vad si eu casa pusa la punct, macar pentru o clipa.
Plus ca ne-am inscris cu totii la cursuri peste cursuri, am cumparaturi, gatit, rufe, program de parc etc. Nici nu vreau sa dau cu aspiratorul cind sint copiii in preajma, deci asta inseamna cu nu prea ajung sa fac treaba asta. I need help, poate imi dati niste sfaturi.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am pe cineva care imi ia 12$/ora. La o casa de 2300 sqft ma costa 50$. Vine doar odata la doua saptamani. Da cu aspiratorul, praf, spala countere, baile, pe jos si cam asta. E placut sa vin acasa si sa gasesc totul luna. Nu face ea perfect, dar eu sunt multumita.

Later edit: am chemat-o odata si pt. spalatul geamurilor, separat. Cred ca o mai chem si anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sinziana sint multe firme/persoane particulare (romani) care pot duce pachete in Ro cu vaporul (2 luni). Costa aprox. 1$/lb...Eu asa am trimis...Cauta poate exista si pe la tine prin zona..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Fetelor, cu ce trimiteti pachete mari in Romania???
Vreau sa trimit un carucior plus car seat pt finutul nostru si prin posta ma costa 200$...cica au scos optiunea cu vaporu...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania






Am citit ca vei fi nasica! Felicitari! Din pacate eu nu am trimis niciodata pachete. Dc. am vrut sa trimit ceva in Romania, am cumparat de pe net. Asa de ex. i-am luat lu' sor-mea un TV cadou de nunta si am mai luat si alte chestii. Dar au fost mai scumpe decat dc. le-as fi luat de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Multumesc Olivia!!! Am gasit o companie cu 1$ pe lb...Ei se lauda ca in 4-6 sapt ajunge...Cica min sunt 50lbs si max 60lbs!!!

Ruxi, ma gandeam sa le cumpar din Ro...dar sunt asa scumpe (cam triplu fata de aici!!!) ca nu merita!!! Carucioarele, biberoanele, iar haine nu prea gasesti de calitate...
Da...sunt foarte fericita pt finii mei!!!! Si-au dorit tare mult un bebe...Sper sa fie bine pana la sfarsit (sunt ceva pb) si sa ne bucuram cu toti de cel mic!!!!! E baietel v-am spus???



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput