Mamici de septembrie-octombrie 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Carpatina, de cand zic ca iti trimit prajituri la pachet. Dar ...nu acum, ca nu m-ai pus pe lista de nascut.

Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)



Pai nu te-am gasit la episodul 1
Si oricum nu pot sa le mananc acum..

34+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, . Imi pare rau rau, lasa ca iti revii dupa si recuperezi. Apropos, ti-au spus cum se intampla dupa nastere, scade glicemia brusc sau cum se revine?



Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am mai uitat sa va spun ca vroiau sa ma interneze si sa ma tina sub observatie. Eu am refuzat. Pai ce pana mea sa fac acolo huhurez? Nicari nu-i mai bine ca acasa!!!!
Inca nu mi-am revenit complet la psihilic... Cine stie ce ma mai asteapta... Ce mai telenovela am tras si eu cu sarcina mea....

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cica dupa nastere dezechilibrul hormonal dispare si insulina produsa de organismul meu imi va fi suficienta. Voi repeta testul cu glucoza la 6 saptamani dupa nastere. In 90% din cazuri, diabetul dispare.
Da' eu mai mult imi fac griji pentru Ioana, ca cica ei o sa-i scada glicemia la taierea cordonului. Si mai zic astia ca e procedura standard ca, in cazul mamelor cu diabet gestational, copilul sa stea primele ore/o noapte la terapie intensiva... Sper ca impreuna cu preafericita mama

34+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Am mai uitat sa va spun ca vroiau sa ma interneze si sa ma tina sub observatie. Eu am refuzat. Pai ce pana mea sa fac acolo huhurez? Nicari nu-i mai bine ca acasa!!!!
Inca nu mi-am revenit complet la psihilic... Cine stie ce ma mai asteapta... Ce mai telenovela am tras si eu cu sarcina mea....


Pai daca cheagul ala a fost doar un episod si acum totul e "normal", de ce pana ta sa ramai acolo? Si eu as fi venit acasa.
Cat despre ce te mai asteapta... asta stim cu toate... nasterea
Ai terminat de aranjat camera copilului?

34+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, pai cateva ore sau o noapte nu e asa mult, important e sa fie bine BB. Pentru primele 6 sapt de alaptat trebuie sa tii tot regim?

Annisia, lasa ca nu vor mai fi probleme, in spital innebunesti. Mai ales de ce auzi si vezi.



Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nuuu, ca am hotarat sa il tinem la noi in dormitor pana pe la 3-4 luni. Aici are montat un leagan (patut care se balangane). Mai are un patut montat in living si inca doua camere amenajate, una la curte si alta la ai mei... Plus ca nasii isi fac acum o vila si vor sa ii amenajeze si ei o camera de joaca, pentru cand va ramane pe la ei. Deci are bebe unde sa-si intinda pampersii, nu-i bai... Oriunde va avea chef sa doarma, are un locsor amenajat. Ehehe, si cand ma gandesc ca eu am dormit in sufragerie, ca nu aveam camera mea... Boierie neicuta!!!!!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, era la spital o tipa care nascuse prematur. Era atat de fericita si ii povestea asistentei care ma monitoriza cum s-a dus la bebe sa-l schimbe si facea pipi ca o fantana arteziana. Doamne, povestea cu asa o pofta, ca iar salivam a nascare.... Si, in general, atmosfera de acolo mi s-a parut optimista. Dar tot mai bine e acasa.

Asaaaa, si am intrebat care e faza cu luna plina. Cica e super adevarat. Chiar imi zicea ca e fericita ca marti nu e de serviciu. Cica la luna plina e full spitalul de nasteri, ape rupte si membrane fisurate. Nu e gluma, chiar luna plina declanseaza nasterea. Si mai zicea si de presiunea atmosferica. Cica de la schimbarile astea de temperatura, au inregistrat un val mare de nasteri premature... Aveti grija fetelor!!!!


Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Offf Annisia ce de peripetiii ai ai avut si tu..bine ca au trecut si nu a fost decat o alarma falsa...si oricum de acum cam sti ce urmeaza...
Fetelor care m-au intrebat de Marunzika nu stiu nimic..dar cred ca maine sau marti e acasa..poate intra ea si se rezolva problema cu ziarul daca nu o fi rezolvat-o chiar ea...ca se gasesc ziare din toata Eu si aici...

carmen 37s Oana Isabella
mai sunt 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am venit de la plimbare, scurta plimbare, asta este......... ploua.Sper sa dorm si eu mai bine, e mai racoare, ciar m-a lut un somnic......... deci va spun de pe acum NOAPTE BUNA, dar asta nu inseamna ca nu mai intru..... ca de, merg la noapte sa fac pissssssss si fuge somnul, deci mai arunc un ochi pe aici.



cecilia,38+ Cristian Matei

Mergi la inceput