Mamici de septembrie-octombrie 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Eu am fost la dush, acuma la nani!
Somn usor Mamici, Burtici, Bebici!

Piciulika 34+ Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sa nu nasteti toate in weekend si pe mine sa ma lasati in urma, ca si asa sunt deprimata

Roxule ai grija cu scarile, ca-l cutremuri pe bebe Andrei
, bafta la cuceriri


eu azi m-am plimbat ca dupa cum spuneam sunt deprimata, am fost la coafor si m-am vopsit si pe seara am avut musafiri, saracul sotz nu mai stia ce sa-mi faca , acum parca sunt mai bine, da nu ma ia somnul deloc

pup fetele si bebeii de noapte buna si merg in urma sa citesc in amanunt

poze
38+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Dragelor, va citesc uneori si le doresc noilor mamici bebici sanatosi si papaciosi.

Celorlate burtici, inka nitel si isi vor tine pruncii in brate

Va doresc sa aveti zile si nopti linistite si celor care sunt la primul copil, va sfatuiesc sa va odihniti acum cat mai puteti, apoi nu se stie.

Noapte buna si numai bine

Saphir, Amos si Ailish

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Uffff! Am un somn..... dar nu pot dormi: am diaree, stau mai mult pe wc si mi-e greata rau de tot....beah...

acum stau si veghez wc-ul.


Emma 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Sa nu care cumva sa credeti ca m-am trezit sa verific stadiul gogoselii, dar mai aveam de dat niste atacuri la jocul meu. In fine...

Prisi, multumim de capitol nou, putem continua aici cu prostiutele. Cum vine aia sa fii deprimata si cu coafor si cu musafiri? Eeee. Oricum daca asta iti ridica moralul, uite ca nu am nascut inaintea ta, pare-se ca mai stam.

Piciulika, numai acolo nu ma pigmentasem. Noroc ca nu am oglinzi sa ma vad precum Annisia.

Sabina, nu cumva te durea capul de la vin?

Annisia, nu v-as fi lasat asa devreme, si asa m-am chinuit sa adorm, dar imi stricam armonia conjugala. Oricum Alex a refuzat somn, pana la urma tot eu am adormit singura.

Saphir, ce bine ca mai dai un semn. Noroc ca te mai prind pe dincolo sa vad ce mai faceti.

Emma, ce ai mancat?


Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si s-a dus somnul meu...S-a intors al meu din delegatie pe la 5, da' tot prinsesem vreo 2-3 de ore de somn!
Timp in care am reusit sa visez ca eram in tren si m-am intalnit cu Roxana care nascuse, bine mersi, nu prea stiu ce faceam in tren, da' asa sint visele, si am intrebat-o cum a rezistat, precizez, natural si bbAndrei avea 3.800 kg si mi-a dat un raspuns foarte simpatic, m-am distrat cand m-am trezit: mi-am revenit foarte bine dupa nastere, mai greu isi revin altii dupa o diaree. No, ce zici Roxana?

Si nu citisem de Emma si diareea ei.Nsol, Emma, sorry! Ai luat Smecta?

Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Vad ca ati muncit nu gluma, ati studiat bine problema gogosicii, Roxana ai fost tare rau cand ai spus ca nu te-ai trezit sa-ti studiezi gogoasa, nu ma pot oprii, rad ca o ....poate il trezesc pe sot Mi-a placut, doar Anisia putea sa studieze aceasta pb, asa este.... ce te faci cu neuronii, daca o vrea ea, gosica o sa fie ROZ .
Maruntzica, felicitari pentru fetita, sa fiti sanatoase, papacioase si norocoase.
S-a dat startul si nasterile normale, asa ca fetele amatoare de nascut normal ... pe cai.

Luy, Sim asteptam vesti de la voi.




cecilia,38+ Cristian Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

FELICITARI MARUNTZICO SI MULTA SANATATE BEBELINEI|

LUY santem alaturi de tine!

Mai da huhureze mai santeti si cate mai dezbateti...apropo de gogosica intredevar trebuie sa creasca si dansa putin (acumulari de apa, grasime), dar nu are nici o legatura cu nasterea...de data asta chiar ,cand o spalam la bidè , am simtit-o mult mai babana
Despre ruperea apei nu e neaparata nevoie sa inceapa asa travaliu...la mine a inceput cu diaree odata cu contractiile si cam din 10 in 10 min eram la baie, iar apa mi-au rupto sau s-a rupt mult mi tarziu.

Fug ca am de facut niste analize de sange si mie foame de acuma...

Ali31si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

SIM fi barbata!

Ali31si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

neatza!
Felicitari Marunzica! Sa va traiasca papusa si sa va aduca numai bucurii!

Aseara ati fost de coma cu gogoseala... nu am rezistat pana la final sa vad cum ajungeti la pagina 20 sa va deschid un nou capitol. Felicitari prisi ca ti-ai inceput sa-ti faci mana la deschis capitole

Azi o sa avem noi bebei

Emma imi pare rau... ai luat ceva: smecta, ceai de menta (bun si pentru greata si pentru diaree)?

Roxana tu cu triburile, eu cu travianul... travianul l-am descoperit inaintea triburilor si mi s-a parut ok. Asa ca nu am putut sa joc triburile. Oricum si eu ma trezesc o data noaptea sa vad ce mai fac satucele si sa mai dau cateva atacuri.





Mad cu Robert

Mergi la inceput