Sezatoarea canadiana (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Ana, eu am dus maimutza la Funtropolis, cu vecinu', sareau pe-aici ca dementii! Ca de Grandby pe vremea asta nu mi-a ars. Si-i ofer o pizza si-un pogo dupa care-l scot in parc cu bicicleta.
Emily, am vazut in journal de mtl. de azi un anunt unde zicea de un mag de mobila, ceva cu A, Antik, nu, nu asa, cu A, m-am straduit sa tin minte si uite ca atita a fost, da; stiu locul: Laval, pe Corbusier linga Crysler care lichidau canapea si causeuse si fotoliu pe la o mie patru sute si ceva. Si aratau cam ca ale mele, reclinable aussi. O zi numai, duminica. Acelasi ziar, era Germain LAriviere, aia-s la 440 cu 15, dar trebuie sa intri din St. Elsear care anunta reduceri.
Pusi, ca mor astia de foame aici!
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Simona merci, esti o draguta sper sa ajungem miine.

Superba mobila de copilasi, am mai vazut citeva modele la Leon dar erau pe bej, nuante de maro si una alba, deloc colorate...Nelia daca cumva suni zi-mi si mie ce-au zis, sunt curioasa daca livreaza prin Mtl.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Noi am fost astazi dupa amiaza in vizita la unii din prietenii nostri, am cinat acolo, a fost minunat. Am vizitat si Vieux Longueil si o parte din Boucherville (mai mult din masina) si apoi ne-am intors in paradisul nostru, am iesit din autostrada pentru a lua drumul pe malul raului, doamne, ce frumoasa e viata.

Maine mergem la un picnic cu carnati si fotbal, iar saptamana viitoare va fi ultima mea saptamana de vacanta de vara. Doamne, bine ca scap.Mi-am cumparat 2 carti cu 50 centi amandoua - nu radeti, va rog - (de la biblioteca din Longueil - care e in centre culturel L.), poate trece mai repede asa saptamana.

Duminica placuta alors.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


mi-am scos si eu odrasla la piscina, ca-mi calca pe urechi cit se invirtea, a stat acolo pina l-am adus dirdiind de la vint...cred ca-i ultima baie pe anul asta: http://good-times.webshots.com/photo/2643381090093212458sDUkgf
tare repede a mai venit toamna...

http://www.floriinro.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Noi am fost azi la Bird Kingdom in Niagara Falls, a fost dragut, multe pasari exotice, colorate si galagioase, iar Roxana a fost invitata sa danseze cu un papagal la spectacolul cu pasari.
Am intrat si la expozitia de reptile si pentru a treia oara in viata mi-am facut curaj sa pun mana pe un sarpe. Uimitor cat de catifelata e pielea de sarpe, iar asta de azi era chiar dragut, parea ca doarme lenes, respira relaxat si nu am mai simtit repulsia obisnuita... Cine stie, poate sunt pe drumul care duce la cumpararea unui pet serpivor... Ce zici, pitilache?
Daca maine e soare vrem sa mergem la Zoo la Niagara, ca au si bazin cu tasnitori pentru copii si ar fi o varianta buna de petrecut duminica.
Duminica placuta!





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ana, dar s-a udat pana la urma Tudor? Ca in poze pare tare preocupat sa nu se ude

Aici a fost cald si umed, desi era nor nu se simtea deloc racoare, am fi putut sa mergem si noi la tasnitori. Se pare ca vor urma vreo 4 zile insorite, sper sa ne balacim si noi putin.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Buna!
Sunt noua pe acest forum si daca vrem sa venim si noi la betiveala frumos este sa ma si prezint. Asa cum zicea si Simona trebuie sa raspund la ceva intrebari ca sa ma cunoasteti un pic. Chiar acum cateva zile imi puneam si eu intrebarea ce am facut in astia 5 ani de cand sunt pe aceste meleaguri. Mmmmmmm buna intrebare. Ceva cursuri de payroll care sper sa ma ajute in viitor desi pauza este destul de mare de cand le-am terminat si doi copilasi tare draguti de care sunt mandra (ca orice mama, normal). Isabela are 2 ani jumate si este o nadavana (cum zice ea) si vorbeste non stop, cred ca o sa-i cam taie maiu din octombrie cand incepe daycare ca nu prea stie engleza. Dennis are 10 luni jumate si vrea sa mearga toata ziua, tinut de manute normal si sa manance. A inceput sa zica mama, tata, apa, papa si restul in limba lui si normal sa se certe pe jucarii cu surioara lui. In rest, profitam si noi de vremea frumoasa si ne plimbam.
Sper sa ma primiti cu drag in randul vostru si sa ne auzim cu bine.

Nelia felicitari pentru baietel si sarcina usoara.

Selena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna dimineatza
Selena bine ai venit la sezatoare Mi mi-s asa de dragi fetele de-aici ca nici locuind (temporar) peste ocean nu pot sa nu le citesc si sa nu le tzuck virtual :-)
Nelia - bine ai venit acasa! (cred ca nu am apuca sa-tzi spun :-))
Doina - eu am pus mana pe un sarpe pe la 10 ani - la muzeul de stiintze naturale (acasa in Ro). Nu mi se par absolut deloc "scarbosi" :-) Sincer mie imi plac... cand sunt neveninosi :-) Sunt tare blanzi si calmi. E tentant sa-tzi iei un sarpe-pet - si cand e prea mare si nu mai potzi/vrei sa-l tzii itzi faci o pereche de pantofi si o posetutza eleganta :-) just kidding.
Ira - am admirat-o pe frumusica si agila ta "maimutzica" :-) De ce n-o dai la gimnastica? cred ca i-ar place tare mult!
Ana - ce mi-as dori si eu o piscina :-) Imi e dor sa mai inot!
Ieri am fost din nou la Skansen - am facut partea a II (care nu am vazut-o data trecuta). Atat de obo am fost ca la 8:30pm toti 3 am fost in pat si am adormit rapid. A fost racoros si vantos... cu mici "etape" insoleiate cand se mai indura soarele sa iasa din nori. Ieri am prins un fel de "festival multicultural" - dans si un micutz bazar cu lucruri artizanale de prin toate coltzurile lumii. Gabisor ne-a surprins cand a plecat de langa noi si s-a suit pe scena (mai erau vreo 2 fetitze) si a inceput si ea sa "danseze" (va imaginatzi la 3 ani cum danseaza gagutza :-)). Eu m-am simtzit un pic cam... "embarassed" ca prunca ni se da in spectacol... da' ea n-avea taine... asa ca am lasat-o (omul meu zice ca-i mai bine sa fie asa decat timida... stiu si eu?)
Acum asteptam cu tristetze toamna... cu zile scurte si noptzi lungi :-( Contractul sotzului se pare (99% sigur) ca se mai prelungeste pe inca un an (adica se va termina doar in nov 2008). Nu suntem hotaratzi sa ramanem. Balantza inclina muuuuuuult mai mult spre Canada. Depinde insa f mult de ce va fii in anul care vine (daca voi putea lucra eficient remotely sau daca imi voi gasi job in engl aici).
Doamne ce fain e ca dim e inca lumina la 5 am si canta pasarelele si uguie o pereche de porumbei "salbatici" (nu gugustiuci) - "wood dove" - impreuna cu puii lor. Ma ingrozesc ca in aprox o luna o sa fie intuneric, rece, ud dim cand o sa o duc pe Gabisor la gradi.
Acum va tzuck si va urez duminica placuta in continuare!

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Donia, asa e fiu'meu mai sensibilos cind e vorba sa atinga ceva; sa-l vezi ca ar lesina daca i-as pune un miez de banana in mina; culmea e ca cu piciorul loveste orice:));
Selena, bine ai venit pe topic!
Lorelai, ce sa zic, las' ca trece cumva si anul in plus, si tot va intoarceti in Canada; te asteptam la intilniri.

duminica placuta!

http://www.floriinro.ro/

Mergi la inceput