cel mai bun test de sarcina

cel mai bun test de sarcina | Autor: alinushca

Link direct la acest mesaj

Mi se pare ca e cam liniste azi pe Forum ... abia scriu fetele cate un mesaj. O fi si de la perioada vacantelor care e pe final si toata lumea se inghesuie sa prinda ce-a mai ramas.

Mi-as dori sa aflu parerea cat mai multor fete despre cel mai eficient test de sarcina pe care l-au facut. Eficient in sens de: este suficient de sensibil incat sa depisteze din timp sarcina, nu da rezultate false si alte criterii pe care le mai poate avea cineva. Sa fac asa un fel de statistica a preferintelor. Ca sunt curioasa! S'il vous plait!


:) Sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Testul de sange este cel mai elocvent, dar asta in cazul in care nu ai facut pregnyl in luna respectiva.


www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Bulgari2007 si Animalutzete mele
Poze multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

:) Eh... ala nu da rezultatul pe loc. Nu stiu cel putin la Synevo ti-l da doar a doua zi. Eu ma refer la testele de urina pe care le faci acasa. Si cand vezi tu acolo 2 liniute si ti se inmoaie picioarele!

Mersi frumos oricum!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

la Bios Diagnostic cu taxa de urgenta 27.5 analiza+ 27.5 taxa de urgenta i-ti da rezzultatul in 3 ore

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Alinush eu cand am fost insarcinata am facut testul Barza gold pe care scria ca afli cu 4 zile mai devreme.Am mai folosit Clearblu dar nu mi s-a parut nimic iesit din comun la el asa cum am vazut ca-l lauda fetele prin alte parti.Nu mai ai rabdare nu?Iti tin pumnii!!!!!!!Mai ca imi vine sa mai incerc si eu un Barza gold mai ales ca tu stii foarte bine situatia in care ma aflu!Astept vesti pozitive de la tine!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

La mine "Barza" ies mai mereu slab pozitive.asa ca stiu in ce test nu pot avea incredere.

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Mcrissa la mine barza a iesit din prima ff clar,fata de clearblu care a iesit slab pozitiv!Cred ca depinde de la organism la organism.Fetelor dar vi s-a intamplat sa fiti insarcinate si testul de urina sa va iasa negativ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cel mai bun test de sarcina e ala care iese pozitiv clar

Acum serios unele dintre cele mai sensibile teste care sunt pe piata e Clear blue si Shure check.Nu am auzit sa dea rezultate false.





Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

asi, m-ai super distrat! ai perfecta dreptate!

mcrissa si musette, da, nu mai am rabdare. si intreb care e mai bun pentru ca ala pe care il foloseam si de care eram foarte multumita (Dr. Sigur) se gaseste foarte rar pentru ca e mai ieftin decat astelalte. Era sub 4 lei ...

Multumesc multumesc! Nici Sure check nu am gasit. Poate incerc si eu totusi in Barza Gold

la toata lumea !!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Fetelor nu stiu ce sa mai cred despre teste
Eu am facut Bhcg joia trecuta (ca am facut FIV) si era 42.23 si pana azi dimineata am incercat si clear blue, sure check, barza, dr sigur si toate au iesit negative, insa am deja greturi si sani mariti si des la baie si pofte asa ca azi am mai facut un bhcg dar rezultatul il iau abia luni

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

In ce zi esti?


Cristina, bine ca nu ai postat mesajul asta cand mi-a iesit mie primul Barza Gold fff slab pozitiv. Si-asa eram disperata, imi venea sa ma urc pe pereti!

Mie niciodata nu mi-a iesit un test fals pozitiv. Dar sunt fete care au avut. Asa cum sunt fete care au ramas de mai multe ori gravide cu prezervativ... Serios!!

Ioana
13+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput