Mamici de septembrie - octombrie 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Felicitari noilor mamici si [majorete] celor care urmeaza sa nasca .
Ieri am fost si eu la control. Am aplicat cele spuse de Bee, adica mi-am luat bagajul de spital cu mine, in speranta ca ma intorc acasa. Si asa a fost!
Bebelina mea are cam 2.800 dupa masuratorile dr-ului, si nu sunt semne ca nasc inainte de 3 saptamani. Se pare ca si a mea iubeste mai mult "all inclusive" decat vremea din Germania.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

LoredanaG

Bumbita, ignora placenta aia; daca ai ajuns pana aici si bebe creste, nu-ti fa probleme! Dr. tau ce spune?
Cat despre surpriza cu sexu' lui bebe, noua ne-a aratat putza doar de 2 ori, toata sarcina. Sa-l fereasca sfantu' sa nu fie baiat, ca daca e fata ii face mama urgent schimbare de sex!!!



35+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Majorete pentru fete!
Curaj burtici, totul va fi bine!
Deci, la treaba fetelor:

Sim
Luy
Alina

Tomasa si Andreea, s ava traiasca sotiorii si sa fiti fericiti!


Nana, 36+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

terrapin asa ma gandeam si eu ca as fii foarte socata sa aud " aveti o fetita f frumoasaa!"....si noi avem dovada clara pe cd-uri in care se vad f clar " bijuteriile", da' am auzit atatea cazuri concrete...e baiat...ia-uite aici! si dupa aia " sa va traiasca fetitza!"

mai ales ca eu am vrut f mult o fetita de data asta....atat de mult incat am si visat o fetita....am mai visat un bujore maaare rosu.....ooooffff!!!! ce nerabdatoare sunt sa-l tin odata in brate pe piticu asta mic.

poze si filmulete cu ingerasul nostru

bumbita mami de eduard ( 37 + ) si de sebastian(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Alehiam burtica!

Vad ca in rest, burticile sunt bine. Asta nu poate decat sa ma bucure! Mai este putin si pentru noi celelalte care ne asteptam "sorocul" .
Azi noapte am dormit si eu mai bine, in sensul ca nu am mai plecat pe canapea de la 4.
Pe mine a inceput s ama manince tare pielea de pe burtica, cred ca vrea sa inceapa sa se crape, dar eu nu ma las. O ung cu crema la greu, pana si la birou ma bag in baie si o dau cu crema de galbenele, ca nu am tubul cu crema mea obisnuita la mine.
Arsuri am si eu din cand in cand, dar numai dupa ce beau apa. Nu stiu care e misterul.
Cam atat. Revin dupa ce citesc ce ati scris. Imi place ca se scrie mult si e activ subiectul acum insa ma gandesc cu groaza ca dupa ce ne punem bine pe nascut, nu va mai intra nimeni sa povesteasca.
Asa ca, burtici, promiteti ca dupa nastere, intrati macar o data pe zi sa ne impartasim ce se intampla cu bebeii? Macar sa ne mai dati si noua, celor novice, sfaturi despre ce trebuie facut in anumite situatii, ptr ca sunt sigura ca vor aparea situati dificile!
Multumesc.


Nana, 36+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Alina.clau, Sim si Luy Nasteri usoare si bebei sanatosi!!
Loredana G, La Multi Ani!!Sarcina usoara in continuare!!
Tomasa si Andreea - Sa va traiasca sotiorii vostri!!
Ank 83, bine ai venit!
Noi mergem la dr. vinerea urmatoare sa vedem ce mai face bebelina..ca nu am mai fost de 6 sapt..
Uh, ce sfarsit de saptamana plin de nasteri..cine stie, poate mai avem si surprize, surprize



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 31+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Buna si de la noi..punem majoretele la treaba pentru Sim si Luy si cine va mai naste in we asta...atatea vesti minunate..atata viata , durere , bucurie adunata in cateva zile...
eu una nu mai pot,,cu burta de 109cm e destul de greu...am intrat oficial in a 37 sapt, deci in 9 luni,Dpn ar fi 19 sept.dar , zau imi pare tare mult pana atunci..
Tocmai ce am vazut o emisiune pe RTL, Mein Baby, cu nasteri de tot felul de pe aici, totul e o relaxare, pacat ca nu surprind mai bine si durerile care sunt..toata lumea zambeste...mai putin cele care nasc natural..alea mai schiteza si grimase de durere...
Nu stiu ce am va citesc dar cand sa scriu parca sunt paralizata..nu-mi place sa ma vaiet de orice fleac,imi zic ca sunt tare si rezist...
am si eu de toate ca si voi..dar nu le mai spun ca parca le agravez...asta e ..vor trece toate..
Marti la control voi sti mai multe ca facem si echo si vom vedea cum sta bebelusa...apropo de surprize pe ultimul metru, gen ca acum e baiat...nu stiu cum as reactiona ...dar pana la urma tot al nostru e ..dar cred ca nu pica bine..
Si eu am avut parte de contol vaginal mereu, cu sotul alaturi de la prima vizita, la noi nu sunt probleme de genul asta...nu stiu cum ar fi sa fiu singura...ma simt tare bine sa il stiu langa mine...el e mai atent la detalii..eu nu..
Ce bine de voi cele la care va vin mamicutele la marele eveniment..conteaza...eu nu mai pot avea parte de asa ceva..dar o sa fiu tare si cu sotul impreuna o sa ne descurcam...
La multi ani si din partea noastra celor care isi serbeaza sotii azi sa va bucurati de ei si sa va fie alaturi 100 de ani buni...
cam atat..
va pup pe toate

carmen 37s Oana Isabella
mai sunt 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Loredana

Andreea, pentru sotul tau, sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati de BB!

Eu nu mai postez ca sunt cam capsata, am o stare de nervi de as bate pe cineva. Mama nu a venit ca se simte rau insa umbla tot cu actele ei si cu apartamentul, deci tot nu se odihneste. Sotul meu cica sta acasa azi, dar a plecat pentru o ora, si nu a venit nici dupa 3. Nici nu ma obosesc sa il sun, m-a sunat el sa ma intrebe daca sunt ok cica.

Menajera ma calca pe nervi, e tare enervant sa faca treaba cu mine in casa. Cand sunt la serviciu e altceva, asa imi imi vine sa o bat. Iar lasa plasele deschise, cica ii e cald, casa e plina de muste si tantari. Se urca pe scaunele din sufragerie cu piele ca sa stearga praful, nu zic ca are vreo 100 de kg cred ca e super inalta. Si nu a vrut neam sa ia scara din garaj, a gasit o idee mai buna, sa se urce pe raftul de mai jos. Am crezut ca mor de inima, nu e de mirare daca imi creste si azi tensiunea. Si multe altele...Alex draguta a fost destul de cooperanta, dar cat e tanti prin casa nu ne intelegem, eu ii zic nu, ea ii da cate ceva si pe urma cand ii scoate Alex limba vine sa sa planga la mine. Offf...iar sunt pe punctul sa bocesc.

Si colac peste pupaza, desi m-a auzit vorbind la telefon ca vreau sa nasc mai repede, si discutiile cu plecarea lui Cata, etc etc, vine si ma intreaba "Roxana, ma scuzi ca ma bag si eu. dar tu cand nasti?". Asta a fost picatura care a umplut paharul, am explodat pur si simplu si am intrebat-o daca ea si-a nascut copiii cu program, zi si ora fixa, ca daca are asa stiinta sa imi spuna si mie, altfel este o intrebare foarte nepotrivita si fara rost.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Eu sunt cam necajita, pentru ca temerile mele s-au cam adeverit. AM picat screeningul pentru diabet gestational. Asta in conditiile in care glicemia mea pe namancate era mereu foarte mica, sub limita (trebuia sa suspectez eu o hipersecretie de insulina). Ce ma enerveaza groaznic e ca eu banuiesc ca am avut problema asta si la sarcina trecuta (cand am avut atata lichid in burta, incat mai puteam duce un bebe). Acum m-a pus in garda si faptul ca bebe e foarte mare si lichidul foarte mult. NU mai spun ca tulburarile mele de vedere, de aici or fi fost. Nu mai spun de foame, sete si urinari frecvente (dar astea pot fi puse oricand doar pe seama graviditatii). Asa ca .....sunt necajita. Si mai sunt si 2 saptamani pana ajung la medic, care e in concediu. Oricum, ce sa zica, decat regim alimentar. Ca miscare fac oricum vrand nevrand.
Bee 32+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Uff Roxana, ce de nervi iti mai faci si tu.
uite, l;a mine nici nu apuca sa vina femeia pt ca astept sa vina cand vine intslatorul....casa e dosul in sus, iar mama nu poate veni la mine pt ca acuma ii fac ei acasa debransarea si ii pun centrala....
io nu mai am aproape nimic de mancare, acuma se facepuiul ala, caieri dacaam iesit seara nu l-am mai facut, si n-am o fructa nimica.
Bine ca mai am rosii ,castraveti si ardei.Si 2 iaurturi mari, n-o sa mor de foame.

ar trebui sa ma apuc de sertarele alea din camera Sofiei, sunt pline de chestii inutile si vreau sa-i facloc lui Bb, da n-am niciun chef. Ieri am sters praful, azi arata de zici ca sunt in Marile Sperante.
e jale la mine acasa.Nici rufe n-am pus la spalat, ca mi-e groaza sa le intind

insa intr-adevar, macar sunt singura si nu ma baraie nimeni la cap.

eu zic sa te linistesti, pt ca oricum, chiar daca te enervezi, nu rezolvi nimica.Asta cu nascutul chiarca a pus capac, dar femeia n-a facut-o din rautate, doar din ignoranta.Crede si ea ca face conversatie.
insae ceva ce nu-mi place, sa ma ierti ca o zic pe forum: de ce ea iti zice cu tu si tu ei cu dumneavoastra??
miros o criza de autoritate prin zona

Andreea, sa-ti traioascasotul si sa va bucurati de familia voastra inca 100 de ani!

Loredana, la multi ani, fericire si un bb ca la carte!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput