Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

off mai fetelor.. ce impresi sa va spun ca imiv ine sa plang nu alta.
preschool mi-a stricat copilul, el are acum ideea ca scoala inseamna stat la tv, si facut ce vrea el...
prima zi:
ajuns acolo vesel si bine dispus, mi-a zis sa plec ca el vrea sa stea acolo ca ii place de clasa, de copii si de invatatoare... cu 10 min inainte de plecare acasa la apucat plansu... poate era si obosit nu stiu.
a doua zi: iara era vesel la despartire ca el vrea sa stea si eu sa plec... pe la 10 la apucat plansul ca nu ii place ca nu este TV si el vrea tv si ca la scoala veche era si ca acolo ii place si ca de ce trebuie sa faca tot ce zice invatatoarea ca la scoala veche nu trebuia si sa se jucat cat vroia el de mult.
- a treia zi - astazil: urlete si plansete, a trebuit sa fug din clasa, sa il tina cu forta acolo, sa cheme ajutor pe cineva sa ajute cu el 20 de min urlat si tipat demential.. dupaia s-a calmat, pe la 9:30 la apucat iara o tura de plans dar ia trecut repede... la 11:30 cand m-am dus dupa el era vesel, a zis ca a avut fun si sa mai vrea la scoala si ca nu va mai plange...
acuma luni sa vedem ce se intampla.. am inima mica si si ma simnt rau ca l-am dus la kinder
invatatoarea il lauda intruna ca e destept ca e ascultator ca stie multe ca comunica bine - CAND VREA EL... cand nu e o masina istericoasa de plans continu.
Azi era cat pe ci sa il retrag dins coala, dar directoarea si cu mamicile ce erau voluntar acolo m-au convins sa nu o fac... ca ii va trece si ca va fi bine.. ca e pacat ca e asa destept si ca atunc i cand e calm totul merge super bine si e super cuminte...
poze luni sau marti.. pup si mai vorbim
un sfarsit de saptamana ninunat


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ps; am uitat sa zic.. din prima zi de scoala le-a dat tema.. un dosar care trebuie trimis miercuri inapoie la scoala si tema integral facuta.. contine asa:
- un proiect pt luna septembrie "familia mea.. el vb de ea eu scriu el coloreaza si deseneaza familia"
- de citit 500 de pagini pe luna.. eu citesc el asculta...
- pt saptamana asta: de scris de 10 ori cuvantul I si de 10 ori cuvantul a si inca 10 cuvantul A. de exersat pe o pagina jumatate a mic punctat pe cealta jumatate A mare punctat. De colorat o pagina cu 4 desene, de pus in ordinea care trebe; cerc, patrat , cerc patrat.. ce urmeaza... are are 6 asemenea variante, cu forme geometrice, cu imagini, culori.
- saptamanal trebuie sa trimitem un raport pe care scriem ce carti am citit, de cine sunt scrise si cate pagini au.

pup si am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Elena superbe pozele si frumoase momente. Din tortul ala as fi 'pacatuit' si eu ca sunt in dieta.

Nicoleta , despre cabane de lenm stiam ca se comanda la Odorhei (specificatii , proiect ...) si vin si o monteaza. Nu apuci sa numeri banii pana monteaza ei casuta

sanzi treaba cu efecte ale naturii cred ca e specifica varstei.
Emma spre exemplu e inebunita dupa vulcani. Se uite la orice are lava si zboara cu parasuta
Frumoase pozele voastre si foarte ... rustice si naturale.

Nicole sunt tare curioasa cum arata o sala de clasa in prima zi , ca la noi nu prea au imaginatie. Baloane si atat.

Katty vacanta placuta si linistita.

Emma e bine , dar foarte prost mananca. Am zis ca nu ma mai agit pt asta atata timp cat baga ceva in gura. Sunt atatia copii care cresc cu putina mancare. Pe mine ma doare sufletul ca noi suntem niste mancai de fel. Cand incepe sa manance ies din camera ca nu suport sa vad cum plimba mancarea in gura.
Vrea la copii , vrea in plimbari , vrea in magazine si eu nu stiu cum sa o mai duc cu vorba.
Mi-am promis mie ca daca rezultatul din 18 va fi bun , atunci musai sa plecam undeva , noi doua daca tati este prins cu lucru.

Va pe toate si sa auzim de bine!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Gabbriela

ps; am uitat sa zic.. din prima zi de scoala le-a dat tema.. un dosar care trebuie trimis miercuri inapoie la scoala si tema integral facuta.. contine asa:
- un proiect pt luna septembrie "familia mea.. el vb de ea eu scriu el coloreaza si deseneaza familia"
- de citit 500 de pagini pe luna.. eu citesc el asculta...
- pt saptamana asta: de scris de 10 ori cuvantul I si de 10 ori cuvantul a si inca 10 cuvantul A. de exersat pe o pagina jumatate a mic punctat pe cealta jumatate A mare punctat. De colorat o pagina cu 4 desene, de pus in ordinea care trebe; cerc, patrat , cerc patrat.. ce urmeaza... are are 6 asemenea variante, cu forme geometrice, cu imagini, culori.
- saptamanal trebuie sa trimitem un raport pe care scriem ce carti am citit, de cine sunt scrise si cate pagini au.

pup si am fugit





Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

nu arata diferit deloc fatza de anul scolar... am uitat camera acasa in prima zi de scoala.. am facut poze la copil in casa si am uitat sa iau cu mine.. dar fac luni poze la clasa si va arat.. exact cum e in fiecare zi de scoala asa a fost si in prima zi. Dar mai frumoasa ca in ro

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mariuca , multa sanatate si la mai multe spectacole!

si celorlalte Marii!

Mai sunt?

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

La multi ani Mariuca! Iar ai de serbat si poate e rost si de cadouri!!!
Gabbriela, nu stiu daca George ar rezista la 5 ani la asa program! Intr-adevar e totul diferit de Ro, ei au alta mentalitate. Noi il dam la 7 ani la scoala, mi-au mai zis unii ca ii dau la 6, dar parca e prea mic sa intre in lectii si altele
Aida, e greu sa ii explici unui pui ca nu are voie sa iasa... prin cate trece Emma scumpa! Si eu ma enervez cand vad cum ia numai o lingura de mancare si apoi pleaca de la masa, dar... asta le e soiul! Si eu sunt la dieta si tot m-am "racorit" cu o felie de tort. La tara a disparut totul instantaneu, ca nu mai apucam nici o gura, noroc ca am avut inca unul acasa sa ne "servim" si aici!
Sanzi, in nord am fost, in sud am fost demuuuult, in tabara de la Tuzla daca o stii! Pe mine in nord m-a cerut de nevasta si de aia cred ca tot acolo imi place sa revin!
Nina, spre rusinea mea nu am apucat sa merg sa ii cumpar cadoul, am fost prinsa zilele astea cu Gabi care e maraita, sper indata sa ajung in Kaufland sa ii iau o casa de marcat, ca tot ii place sa se joace de-a vanzatorul, si masini avem la greu, deci... sper sa gasesc, daca nu ii iau un laptop din Metro. Va spun cum "rezolv" problema pentru ca mie imi sta pe creier ca nu a primit inca un cadou de la noi, desi de 2 saptamani ma tot duc sa i-l iau!
Va pup, aici ploua mocaneste si ne pregatim sa plecam iar la tara!
Weekend placut!

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

LA MULTI ANI LA TOATE MAMICILE SI FETITELE CARE POARTA NUMELE DE MARIA!

Oana,mami de Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andusha spune:

dragele mele,

vrem si noi in grupul vostru! adica eu si piticul meu, andrei, 4 ani si 11 luni (data nasterii 18 septembrie 2002). cum fac? unde pun datele? nu dati cu rosii in mine daca trebuia sa scriu in alta parte :)

va pup si de-abia astept sa va povestesc dilemele mele legate de petrecere de aniversare, gradinita noua si muuulte altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

AICI E PERFECT.. bine ai venit.. o sa te trec eu in lista mai tarziu... povesteste si noua de nazdravaniile lor.

HelleneC... nu e asa de greu.. cel putin la copil nu i se pare greu deloc si face toate temele cu placere intr-o singura zi.. ce ar avea pe o saptamana... vam zis eu ca e tocilar


quote:
Originally posted by andusha

dragele mele,

vrem si noi in grupul vostru! adica eu si piticul meu, andrei, 4 ani si 11 luni (data nasterii 18 septembrie 2002). cum fac? unde pun datele? nu dati cu rosii in mine daca trebuia sa scriu in alta parte :)

va pup si de-abia astept sa va povestesc dilemele mele legate de petrecere de aniversare, gradinita noua si muuulte altele.



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput