Mamici de Martie - Aprilie 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Simonette, eu m-am confruntat cu problema asta cand am avut o hemoragie urata si nu aveam voie sa ridic greutati. Luca e deja maricel, se tine pe picioare, deci incearca doar sa-l ajuti sa se urce el singur, nu-l mai lua tu de tot in brate, asta in sitatiile cum ar fi urcatul in cada. Cu scaunelul e mai greu, poti sa-i pui ceva de pe care sa se urce pe scaunul inalt. Eu una asa am facut cu Alex. Sanatate multa.

Deea, www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Buna rindunici,harnicute-harnicute...

Simo daca medicul asa a zis ar fi bine sa-l asculti,incearca sa nu mai ridici atata la KUca desi e greu,dar sa ai grija si de bb din burtica...

Bun venit Alina,sarcina usoara si un sanatos sa-ti dea Dumnezeu...


Mi-am facut si eu analizele de sange si au iesit ok,doar ca sint un pic anemica,sper sa fie bine in continuare.Nici eu nu vreau sa ma sresez cu testele astea pentru ca nu are sens...sa ne rugam sa ne dea Dumnezeu sanatosi...Eu ma bucur ca am fost si m-am spovedit si m-am impartasit,de acum va trebui sa o facem mai des,pentru ca sintem doi...

VA pe toate

ADELA 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

zozela, simonette, adela si va multumesc ca m-ati trecut si pe mine pe listuta!
simonette sa ai grija de tine!
eu maine dupa amiaza merg la primul control si la primul eco, sper ca BB sa fie bine si sa se vada ceva ceva!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Alina, bine ai venit si succes maine la eco si la control, sa te intorci de acolo fericita!

Simo, si mie mi-a zis doctorita sa nu fac efort...asa ca trebuie sa stam cat putem de linistite. Stiu ca la tine e mai greu caci Luca e micut, dar incearca sa te menajezi cat poti de mult.

CLAU 12+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Simona - nu stiu cat are Luca, insa Cata are 1 an si 2 luni. Itit dai seama cam cat vrea in brate. Si asta nu neaparat pt tot ce-ai enumerat tu acolo...I-am zis la dr si mi-a zis ca nenumarate mamici sunt in situatia mea si ca intr-adevar nu e bine dar ca daca bebele este sanatos si daca este sa fie...atunci totul va fi bine. Si am stat si m-am gandit ca are dreptate, ca oricum nu are cine sa ma ajute zi de zi, ora de ora, si chiar de-ar fi asa eu n-as vrea sa-l privez pe copil de protectia, dragostea si grija mea. Ma protejez cum pot...Asta poti face si tu..Suna meschin

Roxana 14 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

clauclau sarcina usoara si BB sanatos si tie!
fetelor as vrea sa va intreb este cineva din Constanta? Acum ca m-ati primit la voi am sa merg in urma si am sa citesc tot ca sa stiu si eu cat de cat cam cum sta treaba pe aici si sa nu va deranjez cu lucruri care s-au mai discutat deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Simonette, si ep tine si pe frumosul de Luca cu ochii albastri.

Fetelor, ce ecografi buni stiti?
Eu am auzit (tot pe aici pe forum) de Iosup si de Hergheliu.
Dar tot pe aici parerile sunt impartzite. Unii sunt f multumitzi altii f dezamagitzi.
In plus cica pana si "cei mai si cei mai" mai fac gafe si nu vad situatzii grave...malformatii la inima...
Dr. vostri v-au recomandat pe cineva anume?
Eu vreu ca mai tarziu (dupa 14-15 saptamani) sa fac macar o eco la un dr f bun.



Elara
8 saptamani
vine bebe :)
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Asa am auzit si eu: Iosup, Pop si Herghelegiu sunt cei mai buni. Nu te speria, ca probabil toti medicii mai gresesc... Asta e viata. Oricum e bine sa te duci la cel mai bun.

Ecografie sa faci in sapt 12-13. Atunci e cel mai important moment.

Ioana
13+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Alina, bafta multa maine la echo, sa te intorci radioasa si sa ne pove repede ca sa nu stam cu pumnii stransi pana la infinit!

Cei mai recunoscuti sunt intr-adevar IOSUP,POP SI HERGHELEGIU, insa eu voi merge tot la dr-ita DINU, de care am fost mai mult decat multumita la echo de 12 saptamani! Nu renunt la dansa doar pt ca sa merg la un medic care imi vb de sus fiindca el este recunoscut ca fiind cel mai bun! Sunt o gramada de medici buni dar nu sunt renumiti asa de tare!

Elara
Roxana, Luca are un an si jumatate, este insa tare rasfatat fiindca n-am avut puterea sa-i refuz mai nimic si mi-e greu sa incep acum... mi-as da viatza pt el si nu pot sa ii spun "nu"! Are o privire care ma inmoaie imediat! Aaa...vroiam sa te intreb ceva important...tot la dr. Cezara Bucur esti

Simonette13+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Deeapui merci mult pt sprijin! Eu sper ca totul va fi bine fara sa privez copilutzul de prea multe!!

Simonette13+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput