Mamici de Martie - Aprilie 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Pucca felicitari pt samburica voinicel! Sa creasca mare si sanatos si sa-l tii in brate la sfarsitul celor 40 de saptamani! Despre elevit stiu ca e bun dar contine si acid folic asa ca parerea mea este ca ar trebui sa intrerupi acidul folic...nu poti suna dr. sa intrebi? Eu asa stiu!

Mocanitza te inteleg!

Simonette13+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

buna dimineata tuturor, sunt si eu o viitoare mamica dar m-am inscris la odiseea de mai-iunie cu toate ca DPN este 23 aprilie pt ca am crezut ca voi sunteti cu mult inaintea mea si nu vom fii pe aceeasi lungime de unda dar vad ca acum am mai venit fete cu DPN la sf lui aprilie asa ca va rog frumos sa ma primiti si pe mine la voi
DN 30.09.1980 UM 17.07.2007 DPN 23.04 2008
ps la listuta la rox dox e trecut din gresala la DPN in loc de 03(Martie) este 08

!? saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Buna viitoarelor mamici de randunici.
Am citit si eu rapid din urma, dar nu pot sa fiu foarte atenta la toate detaliile ca citesc mereu numai pe fuga.
AM vazut ca vorbiti de bitest si de triplutest.Va rog sa-mi ziceti si mie la ce varsta a sarcinii se face???Ca marti ma duc la dr. si daca omite el, vreau sa- amintesc eu.Si altceva important ce ar mai trebui sa-l intreb???Eu sunt cam ingrijorata ca nu am simptome,in afara de sani si de starea de oboseala care ma cuprinde mai dupa amiaza.Mi-e frica sa nu fie ceva cu bebe.

IRINA
+5

http://bd.lilypie.com/dWtmp3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Bitza sa stii ca eu pe la 4-5 sapt nici nu stiam ca sunt si nu simteam decat durerea de sani si oboseala (ma gandeam ca ma dor din cauza intarzierii CM)... mai apoi cand mi-am facut testul si am inceput sa caut pe net mi-am dat seama ca astea erau simptome normale ale sarcinii...aaa si plus urinarile frecvente... asa ca nu cred ca are rost sa iti faci griji...
iar la 7 mi-am facut prima eco si i-am vazut cum ii batea inimioara samburelului... avea si el micul 1.03 cm, acum cred ca e mai mare ... abia astept eco 2 de la 12+...


Mihaela
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Alina - bine ai venit preintre randunici. Sarcina usoara!

Pucca - intr-adevar Simona are dreptate. Eu anul trecut am nascut is-ti pot spune ca atunci cand am inceput Materna am incetat sa mai aiu acid folic. Daca te uiti pe prospect vei vedea ca Elevitul contine si acid folic. Oricum mise pare cam devreme ca ti-a prescris Elevit...mai ales ca ai greturi. Vitaminele astea, mai ales ca-s ditai capsuloaiele iti mai dau si greata

Ioana - ai rabdare ca intri acusica in semestrul 2...si cica ar fi perioada de aur a sarcinii. Eu una deja zici ca beau numai RedBull. Am o energie: gatesc, fac curat, ies cu bebele in parc, calc...nici eu nu stiu de unde..

Roxana 14 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

roxana, multumesc mult de primire, asa stiu si eu ca lunile din mijloc ale sarcinii sunt cele mai usoare si mai placute!
eu va doresc tuturor sa aveti sarcini usoare de la inceput pana la sfarsit!
eu am 27 de ani, sunt din ct, este primul BB, a aparut din prima luna de "prestat"!

!? saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Bine ai venit Alina!!Sarcina usoara,frumoasa si sa-ti dea D-zeu un bebelush sanatos!
Am vazut ca ai ? la varsta sarcinii..Dupa UM-azi ai 5sapt. si 2 zile.De acum incolo-in fiecare zi de Marti o sa-ti mai adaugi o saptamana la cele acumulate deja
Pucca felicitari pt.intalnirea cu BB!!
M-ati zapacit cu carucioarele Vad ca majoritatea am vrea roz
Cat despre BT si TT-nici eu nu as vrea sa le facDecat sa-mi faca ganduri negre..mai bine lipsa!
..Ma duc sa dau un tur de forum

Ela.. in 9+!!

Varsta mogaldetzei

Nunta(cine doreste sa le vada-sa strige!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Buna, dragelor.
Eu nu am intrat cam de multisor, ca la birou am fost ocupata iar seara, acasa, ma simt foarte foarte obosita si nu mai am chef ed nimic.
Azi am deschsi si eu ia forumul si vad ca vorbitzi de DT si TT.
Nici eu nu prea as vrea sa le fac.... din aceleasi motive...ca sa nu am stresez aiurea...Dr. mea deja mi-a vorbit de TT (zicea ca sa-l fac pe la 15 saptamani) dar eu nu am apucat sa ii spun parerea mea...

Am reusit si eu sa-mi recoltez probe pentru analize - sange, urina si secretie vaginala. Rezultatele vin in 3 etape: unele pe 24, unele pe 27 si altele pe 4 septembrie. Sper sa fie bine toate.

Va doresc numai bine si sarcini usoare tuturor.


Elara
8 saptamani
vine bebe :)
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor sper sa nu va suparati pe mine dar cred ca in titlu ar trebui pus si anul : Mamici de Martie - Aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Va pup...

Alina, cum sa nu te primim? Noi primim pe orisicine cu bratele deschise! Sarcina usoara si la termen cu bb sanatos si frumos foc!

Eu am avut neshte treeaba la camera de munca de langa giulesti si am zis sa trec si pe la spital sa ma vada dr. care tine locul dr. mele caci am avut niste dureri ciudate ultimile 3 zile! M-a consultat babeste...adica vagina un dr...mi-a fost asa rusineee! Nu stiu cum si-a dat el seama din ce a vazut acolosheaa, dar mi-a zis ca suntem bine numai ca mi-a interzis sa mai ridic greutati...
Pai cum??? Luca are 13 kile si il ridic de cel putin 30 deori pe zi...ba ca vrea la geam, baca vrea pe scaunul inalt al lui, ba ca face kk de vreo 4-5 ori si il urc in cada sa-l spal la fund, apoi il dau jos din cada.....ajutor nu am decat cand sotul meu e liber adica o zi da una ba... iar eu nu vreau sa-mi neglijez copilutzul ca el n-are vina ca io-s gravida...nu vreau sa-l privez de nik dar vreau sa am si o sarcina buna si in regula

Elara, ma bucur ca ai mai venit pe acasa, pe la randunici...

Simonette13+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput