Mamici de septembrie - octombrie 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Andruzza, merci frumos. Mai am o intrebare, mameloanele astea trebuie sterilizate?

Sim, pai asa mi se pare cat de cat ok, sa mergi impreuna cu dr la CF2. Sper totusi sa nu fie cazul si sa poti sa nasti la Elias.

Annisia, nici eu nu prea suport sutien, dar folosesc mai mult bustiere in care ma simt mai lejer si sustin totusi sanul.

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Buna burtoase gurese!!!

Am vazut ca tare va mai plangeti de vergeturi si alte minuni de-ale sarcinii. Aici chiar ca-i vorba despre materialul fiecareia dintre noi, cremele ajuta prea putin, cat de bune ar fi. Despre dunga si cercul maroniu de pe burtica, sa fiti sigure ca va disparea total, la unele mai devreme, la altele mai tarziu, max. 6 luni!!!La fel si pigmentarea mameloanelor! Asta-i din sondajul facut de mine pe un lot de cunostinte, rude,prietene, vecine si alte multe nascatoare!

Si fetelor care nasteti peste hotare, nu-i frumos sa aveti asa conditii minunate: camerele voastre, sali pentru travaliu, dotate cu toate pauselele,totul numai pentru voi in timp ce noi aici ne batem pe niste paturi amarate si mai si umblam cu bocceluta in mana din spital in spital!

Sim ai fost si ai vb cu doctorul dar ce ai lamurit? Sau macar a fost linistitoare intrevederea?? Vineri merg si eu la control si am de gand sa-l intreb foarte serios despre asta!



Mih
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

quote:
Originally posted by andrruzza

Apropo de berea fara alcool, ce status are un amic
"Consumul de bere fara alcool este primul pas spre femeia gonflabila"

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"




35+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ana, super vesti!bebe maricel si voinicel! Te-ai hotarat unde nasti, ca parca aveai de ales intre Euroclinic si Giulesti? Ca dc nasti la Giulesti, poate ne intalnim pe acolo si cu Cecilia.

Cecilia, mie mi-a zis o fosta colega care a nscut la Giulesti ca a folosit protectiile/mameloane de la Avent si ca ii recomandasera asistentele ca sa nu faca rani.

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Hai ca acum am vazut raspunsul tau, Simule. Este foarte bine ca sunt solutii!
Acum poti sa bei si o bere, nu?


Eu asa fac de cate ori ies de la doctor si e bine, fuguta si droga cu o bericica rece , cu alcoool

Mih
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian
Asta ar insemna ca vine si el acolo, eu asa am inteles din exprimarea lui.


Sim, poate sa vina sa te tina de mana.. ca daca nu e angajat acolo nu poate presta. Sunt convinsa ca stii si tu asta, dar ai inteles asa cum ai vrut tu Iti doresc sa gasesti pat la Elias cand va fi timpul.

Slippers, ma bucur ca esti bine.



33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by mishuta

Hai ca acum am vazut raspunsul tau, Simule. Este foarte bine ca sunt solutii!
Acum poti sa bei si o bere, nu?


Eu asa fac de cate ori ies de la doctor si e bine, fuguta si droga cu o bericica rece , cu alcoool

Mih
37+



Exista solutie, dar as prefera Eliasul. La bere ma multumesc cu o gura sterpelita din sticla sotului, mai mult nu. Asa efect are dr T, de te duci direct la bericica? Azi l-am prins cand a iesit de la raport si chiar a stat sa imi explice, nu s-a grabit. Bafta vineri!
Cecilia, sa dau spaga cui? Nu am ce sa rezolv cu spaga, singura speranta e sa se elibereze vreun pat.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Danielle, te-ai suparat ca Pacala pe sat.. si eu si Annisia glumeam cu inchisul webshotului de frica vergeturilor tale... atunci cand noi scriam pozele nici nu erau publice. O sa rezolvi tu problema asta intr-un fel.... Btw, moasa nu ti-a recomandat nimic?

Roxana, mai stii ceva de nature?

33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carpatina, eu stiu ce poate sau nu poate sa faca dr daca vine acolo? Sunt convinsa ca daca ajung la CF2 va fi si un medic de acolo care se va ocupa de mine.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Mishuta ai perfecta dreptate cu cele care nasc peste hotare si unde mai pui ca nu se da spaga...excludem ca in fiecare luna platesti ptr stat si ptr sanatate o gramada.
Mai fetelor, n-ati putea sa sunati mai intai de a va ambala spre spitalul respectiv sau poate le pacaliti la fata locului??


Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput