Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

e grava fetelor situatia....ma refer la cea cu locurile in maternitati
si cumnata-mea trebuia sa nasca anu' trecut cu dr. Badiu la Municipal, dar nu au fost locuri si a nascut la CF2

Tomitza 37+ Natalia Ioana
MAI SUNT maxim 3 SAPTAMANI !!!

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, eu am citit din urma si am inteles ca electricianul a plecat de la Municipal la CFR2???? E bine cum am judecat? Deci la CFR2 is locuri???? Daaaa?????

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, ia sa nasteti pe unde vreti voi, da sa nu va prind la CFR2... Pai ce, vreti sa imi umpleti mie spitalul? Sa nu mai am eu loc de voi? Uschia, uschia! Zat!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana, nu cred ca ai ce face cu tensiunea, decat sa nu incerci sa te menajezi si sa nu-i mai lasi pe altii sa te supere Cu pulsul si eu sint varza!

Mey, pe mine m-ati ingrozit cu locurile in spitale, asa ceva nu am mai auzit....

Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

sint de groaza,acum am vazut ce am scris, am pus un NU in plus, deci sa incerci sa te menajezi, Roxana!

Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Andruzza, mercic de urare. Ce stres au avut saracii cu mine.
Cand am iesit de la biserica, m-au strans in brate si m-au pupat de fericire ca am rezistat la slujba de cununie.
Mi-am luat o mare piatra de pe suflet! si nu erau finii povara, ci starea mea defectoasa.

Tomasa, nashica, felicitari si tie! Las' ca citesc eu in urma si vad cum s-au petrecut lucrurile....

Alinus 32s cu Iulius
Am mai bifat o saptamana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxana pai ce iti pasa daca te cred alea nebuna sau nu? Adica eu sunt mai nebuna de felul meu la modul ca ascult ce zic altii, dar ma documentez mult si cand vine vorba de decizie, e cum vreau eu, indiferent de ce cred sau zic ceilalti. Si sunt asa de hotarata ca e ori cum vreau eu, ori de nu...vai de ei. De exemplu si cand ne-am casatorit in tara, preotul a stiut de la inceput ca slujba trebuie sa fie scurta, sa nu ne plictisim acolo. Si a inteles. Atat ii trebuia sa nu inteleaga. :)) Bine, era si tanar si de treaba. Iar in ceea ce privea tot felul de traditii si superstitii care mi se pareau irelevante, spuneam tuturor NU! La altii poate, dar la nunta noastra NU! Se uitau urat la mine, dar nu mai puteam eu de asta!

Si fetelor, in ceea ce priveste locurile in spital, nu va ingrijorati. Dar fiti ferme. Stati in fata la tanti aia de acolo pana va rezolva problema. Ea o sa zica: "Nu sunt locuri. Mergi in alta parte." Si voi ziceti - ok, in primul rand poti incerca sa rezolvi aici problema sau ma poti trimite cu salvarea ta la un alt spital. Totul e sa nu va lasati intimidate. Eventual o contractie cu un tipat puternic in nasul ei si gaseste ea o solutie. Aici cica e "sezon" in lunile de vara, iulie-august, dar astia nu te trimit nicaieri, pun paturi suplimentare pe holuri si in alte saloane, improvizeaza pe perioade scurte de timp si tot te "rezolva". Asa ca fiti barbate, fetelor! Si luati cu voi, pe langa contractii, si priviri hotarate! Si bafta, tinem pumnii sa se rezolve problema!

Irina 33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

Eu sper sa nu devina o situatie generala asta cu locurile si poate in septembrie cand ne apuca pe noi sa nu mai fie probleme.
Oricum, eu in alta parte nu voi merge sub nici o forma chit ca ii amenint ca o sa nasc pe hol in fata lor!!!

34+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Danielle, trebuie sa recunosc ca nici eu nu sunt innebunita dupa Ebonee, dar important e sa-ti placa tie si sotului tau. Oricum, poti gasi nume "universale" cum le zic eu, gen Diana, Julia/Iulia, Amelia etc, care se scriu la fel cam in toate limbile, dar se pronunta diferit. Si astea 3 sunt bune si in UK unde stati acum. Dar cum am zis, tie trebuie sa-ti placa, nu noua!

Annisia, pai mama, tu te luasei de numele Matias ca e de ungur (desi nu e, eu am gasit pe internet ca e de origine spaniola) si ai ales Yannis, care e nume aroman! Pai Ion ce are, mama? :))) (glimesc aici, asa ca nu sarii la gatul meu!) Dar trebuie sa recunosc ca Luca imi place mult, desi sotului nu-i place (Luca vine din latina si inseamna "locuitor din Lucania").

Irina 33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Alinus bravo ca ai rezistat la nunta! Sa va traiasca finii!
Terrapin bravo! That's the spirit!

Scuze pt. greselile din postarea anterioara. Fug sa gatesc ceva acum, pana nu vede Annisia ce am scris.

Irina 33

Mergi la inceput