Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Prisi, Irina, eu am nascut la Polizu prima data. Asa ca daca aveti intrebari si informatiile de acu 4 ani va sunt de folos...Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica
Ana, mersic, eu stiu cum sta treaba acolo,intai pentru ca prima nastere tot la ei a fost(in 2004).Si de atunci a mai nascut si cumatra de doua ori la Polizu, ultima data in ianuarie anul asta, tot cu Suciu.Am fost multumita de conditii, am stat intr-o rezerva( nu din acelea cu plata),dar oricum, abia asteptam sa ajung acasa.Sper ca si de data asta sa ma externeze repede.Prisi,m-am uitat bine la pozele tale, cine stie, poate ne intalnim pe acolo.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Terrapin

Anca bebelu' meu avea la 28 de sapt 1300g si e flacau, deci domnisoara ta cred ca e tocmai bine.

35+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png



Multumesc mami!!!!

anca 28+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ancadragoman, beblina mea s-a intors de pe la 27 de saptamani, dar stiu ca regula este pe la 32-33 saptamani.

Andruzza, cum e mameloanele de silicon? am inteles ca la Giulesti iti recomanda sa le folosesti. Eu sunt in cumpana daca sa iau sau nu,ca nu stiu cum va accepta bebe sanul meu daca ii pun la inceput protectiile acestea.

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Anca la mine doctorul,la ultimul control,in saptamana 30,nici macar n-a pomenit de pozitia bebelusului.Aici,la noi,nu prea dau astia atatea amanunte,noroc ca am mai pus eu intrebari...De abia in ultima luna o sa aflu si eu cum o sa nasc...

Danielle eu n-am reusit sa vad pozele,dar nu-ti mai fa atatea probleme,caci esti asa tanara...

Dana +33s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

am scos pozele din album fetelor ca sa nu le mai vada nimeni si de frica sa nu inchida astia webshots!!!




danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza
Irina, succes la facut bagajul !Mandarinutza 37+ Antonia MariaPoze

Mandarinutzo, multumesc.Am fost dimineata si mi-am luat o geanta, fiindca am constatat ca n-am, am mai calcat una alta, poate pana diseara termin.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mi-am luat si eu mameloane din silicon si chiar le studiam zilele trecute s avad ce si cum, insa am constatat ca sunt mult mai adanci decat este sfarcul, cel putin la mine. Intra sfarcul dar ramane mult spatiu pana in varful mamelonului de silicon. Cum trebuie procedat? Se face vid si bub poate sa suga sau cum?
Andruutza, help!!!!!!!
Cele pe care le am sunt cumparate din Ro de la Primii Pasi dar daca e ceva cumpar de aici altele ca am vazut la Avent si la Nuk.


Nana, 36+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza
Andruzza, cum e mameloanele de silicon? am inteles ca la Giulesti iti recomanda sa le folosesti. Eu sunt in cumpana daca sa iau sau nu,ca nu stiu cum va accepta bebe sanul meu daca ii pun la inceput protectiile acestea.

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze



La Giulesti am nascut si eu. Daca nu ascultam de sfatul asistentelor, n-as fi putut alapta ca nu avea bb de ce apuca. Asa cu ajutorul mameloanelor alea s-a format imediat sfarcul.
Le folosesti la inceput, doar daca e cazul. Nu se obisnuieste asa repede bb cu ele, mai ales ca nu-i acelasi lucru ca si biberonul, unde laptele curge aproape singur. La noi asa a fost!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Capitol nou AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Da Nana, se face vid si suge bebe din ele. Si dupa nastere sanii se mai maresc, stai linistita! Le folosesti daca ai nevoie, altfel n-are sens. O sa vezi si cum curge lapticul prin ele si scapi de stresul ca nu papa bebe Eu nu-mi mai amintesc daca erau vro' firma sau nu, mi le-a cumparat sotul din farmacie. Sunt si de silicon si de latex. Primele pe care mi le-a adus, n-au "mers". Mi-a cumparat altele care au fost facute exact pt sanii mei

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput