Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Si eu am anchilozat de cand tot citesc din urma...curg apele pe mine,doamne ce calduri!Mi s-au umflat mainile si picioarele in ultimele doua zile,am mai luat si in greutate,cu toate ca nu mananc mult.Am si eu o pata maronie langa buric,bine ca nu a iesit in afara..inca.
Cum am umblat prin soare,in ultimele zile,mi-au aparut niste pete mai inchise pe sub ochi,pe pometi,dar lumea zice ca m-am patat de la sarcina si o sa fac fata...asa o fi?

Luy arati super si imi pari slabuta..
Alinus ai fost nashica draguta,la fel si nashul
Roxana ma bucur ca ti-au iesit bine analizele,hai ca nu mai ai mult si vine bebe Andrei..
Ana sper sa vii cu vesti bune de la doctor
Mandarinutza uleiul de bb pe care l-am luat eu,de la Nivea,contine ulei de migdale,dar si germeni de grau
Sim,Tomasa sa nu mai stati suparate..

Dana +33s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Andrruzza, paradoxal, eu am suferit de hiperprolactinemie la sarcina precedenta, nu asta a fost problema sigur. Nu mai zic nimic...insa cand am vazut iar anemia lui peste...ca pe ea au dat vina data trecuta.


Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)





Hiperprolactinemie in sarcina? Si cum se manifesta? Daca lapte nu ai avut? N-am mai auzit pana acum! Ti-au facut analize hormonale in sarcina ca sa-ti puna diagnostic? Ai avut ceva simptome?? Curios!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

scuze pt bolduit

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gabriela mersi mult.

anca 28+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

V-ati luat de moa, ca aveam si eu un pahar de bere in mana, si acum nu mai prididitzi cu subiectu' asta.
Hihihi, v-ati dat toate arama pe fatza!

Yaya, cauta pe net "manevra LEOPOLD" pt intoarcerea lui bb.

Foto nashit

Alinus 32s cu Iulius


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

Anca bebelu' meu avea la 28 de sapt 1300g si e flacau, deci domnisoara ta cred ca e tocmai bine.

35+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Ma duc sa dorm si eu 2 ore pana apare Rares!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by alinus_25
Platesti in plus, sau acopera totul asigurarea? Indiferent daca platesti sau nu, eu spun ca se merita.


Asigurarea acopera tot, pana si sedintele de kinoterapie... adica alea in care te invata cineva ce exercitii sa faci ca sa revii in forma...

33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

M-am intors si eu, am fost la plimbare prin parc si prin piata, e asa placut afara, e racorica.

Roxana, eu cred ca la tine a fost cum zicea si Andruzza, doar un puseu de tensiune. 15 cu 9 e cam mult totusi. Dar daca iti verifici tensiunea de 2 ori pe zi si, si nu se repeta incidentul, cred ca nu ai de ce sa-ti faci griji.
Daca mai faci totusi tensiune mare, sa il suni pe dr. sa vezi ce iti recomanda.Mie dr. mi-a zis dc fac peste 14 sa o sun. Dar nu a fost cazul.Dar cum scrisesem mai devreme, parerea cardiologului - ca nu e grav nici 14, si am incredere in ea ca e o tipa super documentata, la curent cu toate cercetarile.
Eu dupa ce am avut puseul acela de tensiune la control, aveam si pulsul crescut mi-a dat sa iau distonocalm - asta e pt puls si diazepam(dar de asta n-am luat).Pe urma i-am zis doctoritei ca mi-am monitorizat tensiunea si pulsul si au fost ok si acum nu mai iau nimic pt tensiune.Acum am in jur de 12 cu 5 -13 cu5.

Stella NA am gasit doar la un magazin in zona si la terase. Ma oftic ca nu au la Carrefour, Cora si nici pe la Mega iMage nu am vazut. Restul berilor fara alcol parca sunt suc de cereale, nu prea ma atrag.

Sim, delicata situatia aceasta de la Elias. Sper totusi sa se rezolve.

Danielle, nu se vad pozele. Eu am luat un detergent Sano sensitive pentru piele sensibila si bebelusi si sunt multumita de el.



Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G[/i
Dar dupa ce am vazut anemia la analize, m-am consolat, probabil nu voi putea nici acum. Asta este. Ramane stresul cu hemoragia...pe aia macar sa o rezolve.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)




Ce legatura are anemia feripriva cu alaptatul? Si mie tot 10 mi-a iesit hemoglobina.
Si cu hemoragia???


Foto nashit

Alinus 32s cu Iulius


Mergi la inceput