Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Anca, la mine s-a intors la 30 de saptamani, insa mi-a zis medicul ca normal intoarcerea se face pana la 33 de sapt. Ai timp berechet. Oricum se mai poate si dupa 33, dar e mai greu.

M-ati omorat cu berea asta, eu am tot baut si nu vad si eu o picatura acolo pe sani, sa imi fac sperante ca voi avea laptic. Dar dupa ce am vazut anemia la analize, m-am consolat, probabil nu voi putea nici acum. Asta este. Ramane stresul cu hemoragia...pe aia macar sa o rezolve.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Danielle-ies ies..................intr-un fel sau altul:))

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nana mai ai un pic ...ai emotii?
Va mai aduceti aminte cat aveau bebeii vostri la 28 de saptamani ca a mea are 1220 grame


anca 28+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:


No, gata si noi ! Am reamenajat dormitorul pt a o incadra si pe bebelina, curg iar apele pe mine. Azi noapte am dormit groaznic. Trezit, pipi, papa, iar pipi….visat prostii! Si a inceput si pe mine sa ma manance rau pielea….Asta e de rau, asa-i???? La mine buricul nu a iesit in afara, dar parka e negricios inauntru…Doamne, Doamne!


Of, Annisia, te inteleg perfect, acum asta ma rog si eu, macar burta sa nu se rupa, ca sanii imi sint varza, fost-au lele cum au fost….Da’ la ce burta mare ai tu, era si un miracol sa nu se intample asta! Lasa ca trece tot cand il vezi pe frumuselul si smecherelul de Yannis! Cu sutienul, nici eu nu mai pot purta, stiu ca ar trebui, dar nu pot si gata!
Afibebe, emotiile sunt de vina!
Alinus, tare draguta gravida esti! Sa va traisca finutii si tu sa rezisti cu bine pana la capat!
Roxana, am auzit si eu ca ramai cu burtica dupa nastere!!!! Dar ca la 4-5 luni????Offff, si eu care ma visam usoara ca un fulg….Bine ca ti-au iesit bine analizele!
Sim, imi pare rau de vestile despre lipsa de locuri de la maternitate! Si ce o sa faci? Cauti in alta parte? Oricum, nenascuta nu ramai tu! Dar ce porcarie!Nebuni...Mi se pare normal sa propuna ei o solutie!
Ana, hai cu vesti bune de la dr! Si de-a fi sa nasti, de-acum e bine! Doamne ajuta!
Tomasa, ce-I cu tine?
Carpatina, ma primesti si pe mine sa nasc acolo? Si daca se poate, in camera unde se bea sampanie!
Tomita, tu chiar esti de coma, cum mai poti, fato??? Sa iti fie de bine, orisicum!
Anca, la tine mai e vreme sa se intoarca bebe, pe la 32-33 sapt, parka!


Ma duc sa pap si sa bag un somn! Pana am citit tot, am anchilozat!


Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

rox, iar ma iau de tine pai n-am zis ieri ca o sa ai lapte? O sa ai lapte. Ce daca nu-ti curge de acum? Nici mie nu-mi curge, nu mi-a curs nici la Rares. Si lapte a fost din belsug! N-are treaba cu anemia, prolactina e raspunzatoare de laptic. Sa stii ca te cert de cate ori incepi sa spui ca iar n-o sa ai lapte

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabi, nu auzi ca nu e neaparat sa ramai cu burtica, ai vazut Ana ce usor a scapat.

Andrruzza, paradoxal, eu am suferit de hiperprolactinemie la sarcina precedenta, nu asta a fost problema sigur. Nu mai zic nimic...insa cand am vazut iar anemia lui peste...ca pe ea au dat vina data trecuta.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Pinacolada

Danielle-ies ies..................intr-un fel sau altul:))

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002



nici nu stii ce mult astept sa nasc si sa mai treaca inca 6 luni.de asta vreau sa alaptez numai pana la 6 luni si asa o sa se dezobisnuiasca si bebelusha usor de tzoanca ca o sa fie inca micuta.






danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Mandarinutza, am facut eforturi mari sa gasesc si apoi sa ajustez rochia asta, doar-doar sa arat a nasha, si sa nu-i deprim pe fini si mai mult.
Terrapin, tinerica sunt intr-adevar... acum imi dau seama cum se simtea Sabina la prima sarcina. Desi am 26 ani toata lumea imi zice fetita, papushica.
Parca nu ma ia nimeni in serios. Cat despre kg in plus luate, consoleaza-te macar ca nu mai e mult pana la termen. Si e si perioada de crestere maxima a lui bebe, acumulam lichide in tesuturi, celulita.

Si ca sa revin la subiectul zilei, vergeturi, pete, si linii negre urate... Vergeturile le am de mult,si peste tot, de la episoade repetate de slabit-ingrasat. Doar burtica a scapat de vergeturi, dar ii vine randul si ei peste cateva saptamani... Si poate scap si de linia neagra...e trasata fff finut.

Andruzza, m-am topit cand am citit despre dormitul cu bebe in pat. Asa e lumea lui e asa mica... Eu intentionez sa-i pun patutul lipit de al nostru, insa cred ca ne va coplesi si nu vom rezita sa nu-l luam in pat cu noi.

Carpatina, tu ne faci in ciuda...ce conditii de vis. Platesti in plus, sau acopera totul asigurarea? Indiferent daca platesti sau nu, eu spun ca se merita.

Roxana, fetelor, cand va vine timpul va doarea noada, ultimele vertebre! Poate nu toate vom experimenta tipul asta de durere, insa eu in mod cert l-am simtit cand se grabea bebe, cu vreo 3 zile inainte de a ajunge la urgenta.
Aaaa, Rox, inca nu mi-am amintit de tonicele capilare si nici timp sa mai caut pe net nu am avut. Pacat de testele facute daca nu ti-au dat nici macar o indicatie.



Foto nashit

Alinus 32s cu Iulius


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

mai fetelor,tot vroiam sa va intreb si uitam.de ce nu cumparati detergent si clatitor special ptr. spalatul hainutelor bebelusului?
eu asa am cumparat.abia astept sa spal si sa vad cum e,dar am inteles ca e grozav de bun.nu contine atatea chimicale.




danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Nana mai ai un pic ...ai emotii?
Va mai aduceti aminte cat aveau bebeii vostri la 28 de saptamani ca a mea are 1220 grame


anca 28+

Maria
poze









Acum m-am uitat, bebelusa mea avea la 28 de sapt 1.100 si dr a zis ca e f bine, in grafic!

Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput