Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Piccaflor, Prisi,

Ana, stau cuminte de tot saptamana asta. Tati e in concediu pana sambata, asa ca are cine ne face pe plec, aduce papitza la pat... ce mai, regeste suntem tratati.
Ce simti tu, relaxarea musculara si senzatia de rupere, asa simt si eu. Si desi m-am menajat la nunta, totusi ma resimt. Am niste dureri crunte, mai ceva ca la ciclu.
Nu pot sta nici macar 5 min in sezut pe scaun, si daca fac mai multe drumuri intre pat-baie, sau ma obosesc 5 min prin bucatarie, simt cum coboara bebe si ma apasa pe vezica rau-rau de tot, doare si ustura in acelasi timp. Si nu fac decat cate o picatura de pipi la fiecare 5 minute. Veti rade....insa aseara mi-a adus tati ligheanul langa pat, ca nu mai rezistam.
Si mai in gluma, i-am zis ca n-ar fi rea o olitza de noapte cu capac.
Aaaa, si in bucatarie mi-am pus o patura groasa pe jos, pt iesirile nocturne la frigider.
Deci fac tot posibilul sa-l tzin pe bebe cat mai mult.

Terrapin, paharul era al lui tati, dar recunosc, mai bagam si eu boticu, la cate o guritza rece.
Ha, si vad ca am sustinatori. Picca


Foto nashit

Alinus 32s cu Iulius


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by danielle02


http://good-times.webshots.com/photo/2040174890101671646TZNDHb?vhost=good-times

sa nu mai ziceti ca voi aveti vergeturi.uitati aici adevaratele vergeturi si ce face bebelusha cu burtica mea



Na, ca nu mai merge webshots de la vergeturile tale

33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Aaaa!
Sa stiti ca doar Bepanthenul ung e pt bebelusi,Bepaanthenul crema e pt copii>1an!
Apropos de vergeturi,eu de la 3 luni folosesc crema antiverg de la Chicco si n-am facut nici o vergetura pana acum!Mie mi-a fost buna crema.

alina
38s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Buna fetelor!

Iata ce vesti am primit eu azi la ecograf - sapt. 33+1:
- greutate bebe 2,030 kg - ea a spus ca e in grafic, putin sub medie (pe internet am gasit ca media la asptamana asta e 1,9 kg asa ca m-am linistit)
- circumferinta capului 8,2 cm (sper ca e buna si ca nu creste prea mare sa ma rupa bebe)
- lungime femur 6,4 cm (sper ca asta e ce scrie aici, ca e doar un simbol si presupun eu ca asta inseamna)
- in rest a zis ca totul e bine si ca bebe e bine (tot doctorita care nu vorbea, dar de data asta am tras-o de limba mai mult si am facut-o sa vorbeasca)
- bebe era cu capul in ficatul meu, am vazut si manutele si culmea, la sfarsit, deasupra capului a zis ca e un piciorus (!?!)

Singura veste care m-a ingrijorat e faptul ca bebe nu a luat pozitia de start. Si mi-a zis ca daca pana saptamana viitoare nu se intoarce, o sa ma trimita la spital sa il intoarca ei. Stie cineva in ce consta procedura? Adica cum o sa-l intoarca?
Oricum, vineri dimineata merg la moasa si o sa-mi spuna ea ce si cum, ca vorbeste engleza mai bine si sper sa lamurim problema. Dar ma gandeam ca poate ati mai auzit de asa ceva si ma linistiti voi intre timp.
Oricum, ma bag si pe internet sa vad ce gasesc despre acest subiect.

Pupici pt. burtici.

Irina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hai ca am aparut si eu la schimbul 2.
Am fost dimineata la dr, mi-a confirmat ca nu sunt locuri in momentul de fata la maternitate, la rezerva nici atat . L-am intrebat daca asa o sa fie si perioada urmatoare si mi-a spus ca da. Cat am asteptat acolo, am vazut vreo 4 sau 5 gravidute care asteptau si ele sa se interneze.
A zis sa il las in pace pe bb, ca nenascuta nu raman. Dar problema mea este ca fiecare zi care trece ma apropie tot mai mult de cezariana.
Colac peste pupaza, dupa spital m-am dus sa caut un notariat sa ii fac sotului o procura, dar erau fie inchise, fie super-aglomerate. Asa ca am venit acasa cu nervii praf, cu dureri de spate si contractii. Am papat ceva, am facut un dus si am citit ce ati scris voi intre timp. Cred ca ma duc sa dorm pentru ca m-am trezit de la 6 jumatate.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, vergeturile tale sunt atat de urate ca isi cer scuze si astia de la Webshots ca nu ni le pot arata...

Sim, de unde stiu aia ca in perioada urmatoare o sa fie locuri in spital? Parca au ei habar cate gravide le vor bate la usa... Chiar daca au ei un numar de pciente cu anumite termene, ele pot naste mai devreme, pot veni mai multe... Cand eram la un control venise o gravi sa nasca si ma intreba pe mine cum arata Nayel. Deci nu fusese la niciun control la el si, totusi, nastea cu el...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

http://community.webshots.com/album/560371124JSrRrM?vhost=community

sper sa se vada acum.




danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, bafta la doctor.
Alinus, mi-au placut pozele, ti-a stat f bine ca nasica. De acum incolo stai cumintica, bb Iulius mai are de stat in burtica.
Roxana, bine ca ti-au iesit OK analizele, ai scapat de o grija.
Tomasa, azi sunt si eu destul de deprimata, asa ca iti tin companie. M-as baga putin in pestera aia de care zicea Sabina.



Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Annisia, habar nu am de unde stiu, dar asta mi-a zis. S-ar putea sa se fi referit la perioada imediat urmatoare, avand in vedere ca e aproape evenimentul si la mine. Cum sunt conditiile la CFR2? Sa stiu si eu din timp, poate ajung acolo, cine stie...

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

asa,comentati si faceti-ma sa plang.stiu ca sunt oribile,dar ce sa fac???




danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput