Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, eu beau bere de bere, ca sa stiti... Cred ca bebe are grupa de sange a alcoolicilor - B3, ca tatutzu lui mic si nevinovat... La mine in casa se bea bere normala si de cate ori B deschide o cutie, primul bot e al meu, se stie! Nu va deranjati sa ma certati, ca nu aveti cu cine discuta... Si daca am chef, pofta si vreau eu asa, cand ma duc la pretini in vizita, mai bag si o tigarusa chiar.... Sunt atat de penibila, de ma rad singura de mine... Nu mi stiu sa tin luleaua-n mana, da eu nu ma lassss, nu ma lasss...Sunt o mama bagheboanta rau!!!!! Si culmea, am de gand sa ma mai fac!!!!

Stati linistite ca nu a innebunit Annisia... Nici nu cred ca ar mai fi loc de mai mult... Astea sunt starile mele de euforie, cand ma trezesc cu o pofta nebuna de viata!!!!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Danielle-o sa treac si vergeturile.....o sa vezi!
Sim-toate panzele sus!!!!!!!!!!!o sa fie ok!
nu mai spuneti de stari proaste, ca nici eu nu ma simt prea bine....asa m-as duce acasa sa ma bag in pat, sa citesc o carte buna-dar nu am nici o sansa-Luca ma va lua de proaspata de cum voi intra pe usa!

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia
o sa ma trimita la spital sa il intoarca ei. Stie cineva in ce consta procedura? Adica cum o sa-l intoarca?


Si mie mi-a pomenit ieri asistenta care ne-a plimbat prin spital de intorsul copilului de catre ele. Si pana la urma a reiesit ca e vorba de un "masaj" puternic... in timpul caruia copilul este monitorizat si care este intrerupt daca se constata ca ii provoaca suferinta. Eu una nu m-as baga la asa ceva.. sper ca ginecologul meu sa nu-mi propuna asta...

33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, poti sa plangi cat vrei, ca de vergeturi nu scapi frate!!!! Maiculita, alea de pe picioare sunt horror... O sa iti ramana niste dungi albe, dar parca prea te rupsesi necusorule...

Sim, conditiile de la CF2 sunt super. Arata occidental. Pai tu de ce crezi ca am ajuns eu acolo???

Alinus, sa-ti fie rusine. Jap, jap!!!! Ala era secretul nostru. Nu mai vorbesc cu tine private, ca tu dai tot din casa...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana, am 37 de saptamani fix, fixulet... De maine incep sa numar din 38 cate o zi, pe zi... hihihihihihi...
Unde esti gagici?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Gata, va las, ca lucrez peste program si cer mangoti pentru orele suplimentare mintenas...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pinacolada, imi pare rau ca ai probleme cu ecoli. Bine ca ai vorbit cu Herghe si ca ti-a raspuns. O sa fie ok, eu am luat 2 ture de augmentin de nevoie.

Andrruzza, multumesc, m-am mai linistit.

Yaia, intoarcerea se face cu niste manevre si miscari de maini pe burta. Nu pot sa iti descriu exact cum, am citit si eu mai demult, pe la noi nu mai practica astia ca le este frica. Il inghionteste cumva si il face sa se rasuceasca singur.

Sim, pai nu inteleg ce e de facut. Tu il lasi pe BB, dar daca nu sunt locuri ce vei face? Eu tot nu inteleg care e planul concret.

Danielle, cam neplacute vergeturile, dar burtica pare ok. Hai nu mai fii trista.







Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

Alinush, stai cat mai linistita sa-l mai tii pe bebe la caldurica...

Sim, chiar aiurea cu locurile astea la spital, chiar nu se poate gasi o solutie, sa suplimenteze eventual locurile? Mai ales ca faci cezariana...Sunt convinsa ca pana la urma totul se va termina cu bine.

Pinacolada sper sa nu fie grav pt bebe E-coli asta; am inteles ca se poate face si o cura hidrica, regim alimentar si evitarea constipatiei...

Mie marturisesc ca nu mi-a mai dat dr sa fac alte analize decat analiza de secretie pt care voi merge joi sa-mi recolteze.

Pot sa spun ca am pregatit si eu bagajul pt spital in proportie de 90%, le-am pus in 2 genti, una mai mica pt travaliu si alta mai mare cu restul lucrurilor.
Mi se pare mai practic decat sa inghesui tot intr-un singur geamantan. Plus ca daca ma apuca si nu e sotul acasa o sa iau din zbor un taxi cu bagajul mai mic si restul sa vina dupa...

35+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, eu am baut bere fara alcool, dar sa stii ca un vinisor bun am mai pus boticul macar sa gust. Ca berea nu prea imi place, e dambla noua pe sarcina, dar vinul sec...miam miam.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

pinacolada or sa treaca,dar numai cu laser la anu`!
annisia stiu ca sunt urate,dar ce sa fac?uleiurile nu functioneste,cremele nici atat,cu ce sa ma mai ung??? doar cu laser la anul...
roxana burta e ok,nici urma de vergeturi.am numai pe sani,pe picioare in spate peste tot si pe fese plin.acu incep sa ma crap si pe spate

ce nu as da sa pot bea si eu o gura de bere,dar daca ma apuc imi incep sanii sa curga de zici ca mi-a venit laptele

despre faza cu intorsul lui bebe de catre doctor,am vazut si eu aici un reportaj.trebe sa fie doctorul fffffffff priceput in chestii de astea si procedura dureaza ceva timp.il intorcea cu mana,apasa pe burta incet incet si asa reusea sa intoarca bebelinii,iar mama era in travaliu!




danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput